reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

I komunia

anne.ges skoro u was ludzie z komunii robią "przyjęcie weselne", to się zastanawiam co wymyślają na wesela? ;-)

U nas na komunii córci było łącznie 12 osób, komunia skończyła się o 13, więc goście przyszli do domu na 2-daniowy obiad, później był tort, lody i inne słodkości do kawy, następnie podwieczorek na ciepło, troszkę wędlinki, sałatka warzywna, a o 19 powoli się wszyscy zaczęli rozchodzić. Niby nic wielkiego, a i tak wszyscy byli bardzo zadowoleni. No i zero alkoholu, planowałam szampan, ale ostatecznie zrezygnowałam z tego pomysłu.
 
reklama
nie wyobrazam sobie alkoholu na komuni...czy innych uroczystosciach dla dziecka.na chrzcinach nie bylo ale chrzestna Jasia byla tym oburzona bo nie mogla sie drinka napic.Pozniej jak goscie sie rozeszli a maly poszedl spac i juz bylo po wszystkim zrobilismy sobie po drinku ale to taka na odstresowanie.Nie wyobrazam takiego picia z butelka wodki na stole i obok swietujace dziecko.
 
Maziajka też mam zdanie, że wszelkie uroczystości dziecka powinny być bez alkoholu, w końcu to nie imieniny wujka czy wesele kuzynki.
 
ja rozumiem lampke wina do obiadu czy kiliszek koniaczku na deser ale tylko jeden ...wogole nie rozumiem 5 daniowych komuni do 22... albo i calo nocnych to w koncu swieto dziecka a nie dorosłych
 
Witam. Wszystkie Mamusie i Dzieciaczki. Szukam informacji o przygotowaniach do komunii i ogarnięciu tego całego "bałaganu" bo niewiem jak to bedzie. Moj synek idzie do komuni w maju. Przygotowania trwaja od wrzesnia praktycznie, a to skladka na ustrojenie kościola, a to na pamiatki, chlebek, książeczki, różańce i inne cudeńka które jak bedzie potrzeba to wylicze. Wogole niewiem jak to zorganizowac, narazie z inna mama wynajelysmy sale na pol, zeby taniej bylo. U mnie bedzie 11 osob i u niej, wiec malą restauracyjke oplacilysmy. Przyjecie w domu nie wchodzi w gre (ja mieszkam z synem na 32m). Od strony techniczej to u nas alby maja byc przy czym uszycie kosztuje 150zl, - sukienka dla mnie 70zl. wiec:confused:
Alkoholu napewno nie bedzie. Wogole mamy tak mala rodzine ze z dzieci bedzie tylko synek i dziecko chrzestnej matki 1 roczne.
Jesli macie jakies porady jak dziecko przygotwac do tej uroczystosci albo jak to ogarnac wszystko zeby sie zgralo to bede wdzieczna.
 
Mnie też w tym roku czeka komunia.
Jesienią dzieci miały spotkania raz w tygodniu, ale na czas zimy są odwołane. Ustaliliśmy wspólną składke za wszystko i każdy daje co miesiąc ile może. Tylko za stroje płacimy osobno. Wszystkie dziewczynki będą miały jednakowe alby, no i koszt alby to 160 zł, ale do tego doszły dodatki jak rekawiczki, wianek, pelerynka i takie tam i za całość muszę dać już 300 zł.

Ja przyjęcie robię w domu, a co tam dam radę :-) Mamy duży dom, więc problemu nie będzie a osób przewiduję 18, w tym też tylko 3 dzieci.
Na pewno jest trochę zachodu z urządzaniem przyjęcia w domu, ale wszystkie imprezy były w domu to i z komunią się uda :tak:
A po za tym przecież będą moi bliscy, to chyba mi wybaczą jak będą jakieś niedociągnięcia ;-)
 
Tez bym chyba wolala w domu, ale nawet nie mialabym gdzie usadzic gosci.. A jak sie dziecko zapatruje na komunie? Bo moj twierdzi ze jest dzieckiem bozym i komunia to chyba nie bardzo potrzebna. O prezentach nie mysli, wie ze skromnie, zawsze tak bylo- moze i dobrze jakos nie jest materialista i nie gania za Ben 10 czy czym innym.
Ja tak sobie myslalam coz to za prezent od mamy moglby dostac, myslalam i wymyslilam. Powiedzcie co myslicie: srebrna bransoletka, na wierzchu taka "blaszka" po bokach łańcuszki i w srodku grawer, na pamiątke komuni mama- czy cos w tym stylu. Bransoletka jak najbardziej męska,i dośc duza, wiadomo teraz jej nie bedzie nosił, a czy w przyszlości to tez sie okaże. Myslalam zeby ja w takiej ramce-obrazku umiescic i tam przyczepic. Czy jakos tak, do konca jeszcze tego nie sprecyzowalam. Macie jakis pomysl to dajcie.
A szał komunijny...- wiecie kto zaczoł, sami księża. Już od wrzesnia klepią jakie to ważne, ze ksiazeczki, modlitwy i wszystko i ze caly czas trzeba sie przygotowywac. Religia jest 2 razy w tyg, to dziecko tym przesiaka tak jakby i nic tylko komunia, modlitwy, kościół, szycie strojów juz sie zaczelo, przymiarki. I tak do samego maja..- tak wlasnie wyglada ten szał komunijny. Bo wg mnie jakby tak kazdy sam we wlasnym zakresie mial przygotowac dziecko, strój, msze w kosciele, modlitwy to jakos inaczej by to bylo, bez szału.
Choc przynam szczerze ze chcialabym dziewczynke do komuni szykowac- te sukienki torebki wianki, sama radość.
 
Wiesz ja tez myslałam o prezencie dla córci, chyba to będą złote kolczyki. Też bym chciała, żeby miała pamiątkę od rodziców:tak:.
Moja na razie nie mówi o prezentach, ale wiem że jednak na nie czeka. Na pewno wiem, że chciałaby dostać rower ;-)
Staram się przygotować ją na ten ważny dzień i rozmawiam z nią o tym.
A szał komunijny, to ja jednak myślę że to dużo zależy od rodziców, niestety dla wielu z nich to tylko okazja do pokazania na ile ich stać :no:
 
niewiem czy to dobre miejsce ale zapytam. jestem mamą chrzestną na chłopca i szukam czegoś orginalnego zapieram się rękoma i nogami aby nie kupić kompurera czy co gorsza kłada choć mój mąż sądzi że to jest dla Tomka dobry prezent, Grzebiąc w internecie znalazłam takie coś BERG MOOV Pakiet Startowy - 3w1
cena jak na prezent komunijny znośna co wy na to?
 
reklama
O jej, niezłe cudo... Jak dla fana konstrukcji i techniki to calkiem fajny prezent. Tylko konsultuj z rodzicami czy dobrze i czy sie zgadzaja, bo wiadomo pierwsze ukladanki to raczej z doroslym, czesci wcale nie są male i moze byc na poczatku ciezko. zabawka super, ale nie dla kazdego dziecka, musi miec zainteresowanie tworzeniem.
 
Do góry