reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziecka

u nas nadal imionka bez zmian miałam tylko nadzieje ze sie dziś potwierdzi ze dziewczynka
ale dzidzi sie przekręciło i nie chciało pokazać co tam ma ;D
 
reklama
ja mam na imie LILIANA skroty to Lilka,Lila -no i jakie malo znane imie!! a jakie boskie ;D
coreczka to Milenka ;)

ogolnie nie podoba mi sie jak jest rzut na imiona i ludzie daja swoim dzieciom to co jest na ''fali''

nie chcialabym byc jedna z Natali,Majek,Zuzi,Zosiek......
albo Kubusiem,Jasiem.......itd. choc te imiona mi sie podobaja

nie chce nikogo urazic,to moje zdanie

nasza Mili miala byc jedna z Natalii ale wybralismy mniej popularne imie......niech sie dziewczyna wyroznia w przyszlosci :laugh:
 
Lilka, to przeciez nie dziala na tej zasadzie, ze kazda z nas wchodzi na liste najbardziej popularnych imion w tym roku i wybiera pierwsze lepsze z czolowki. Kazdy nadaje dziecku takie imie jakie mu sie podoba, i watpie, aby kierowal sie przy tym popularnoscia tego imienia czy tez obecnymi trendami. OK - nie ma problemu aby wymyslec oryginalne imie dla dziecka - pytanie tylko czy ono bedzie z tego zadowolone... Ja wiem to po sobie - moje imie nie nalezy do TOP-popularnych i bedac w przedszkolu bardzo ubolewalalam, ze nie nazywam sie Kasia czy Ania. Macie z coreczka bardzo ladne imiona, wiec bez obrazy - ale ja np. nie nazwalabym tak swojej coreczki. Jest to kwestia indywidualnych upodoban a nie trendow czy dazenia do bycia unikalnym dzieki "dziwnemu" imieniu.
 
Zgadzam sie z Priscilla. Uwazam, ze kazdy daje swojemu dziecku imie, ktore mu sie podoba, a nie ktore dziecko wyrozni. Oryginalnosc imion moze byc osmieszajca, bo coz za krzywde wyrzadzaja Beckhamowie swoim dzieciom probujac 'wyroznic sie z tlumu' nadajac im imiona Brooklyn, Romeo albo Cruz!

Liliana- malo znane imiona, nie zawsze sa boskie. To, ze nie obijaja sie czesto o uszy nie znaczy, ze sa piekne i lepiej brzmia anizeli te bardziej oklepane. Wybor imienia to po prostu kwestia gustu.
 
widze ze wzielyscie bardzo serio to co napisalam
ale.....ja rowniez Natali nie wybieralam z zadnej listy itd.
podobalo mi sie od zawsze to imie
ale wsrod moich znajomych jest ful dzieci co maja imiona co wyzej napisalam i nie sadze aby byl to przypadek
ze wszystkim nagle podobaja sie te same imiona

jest moda zawsze na jakies imiona

pare lat temu byla np.na Wiktorie
potem na Nicole

poprostu napisalam ze nie dałabym oklepanego imienia swojemu dziecku i nie chcialam nikogo tym urazic,wiec sorki bo widze ze dotknelam tu nieco
i to jest moje zdanie,chyba moge je miec

a jakby co to Milene wybralismy z audycji radiowej,akurat mowili o jakiejs i nam sie spodobalo
kiedys jednak mialam jedna kolezanke w przedszkolu o tym imieniu i nawet nie potrafilam zapamietac jakie miala imie :) i nawet mi sie nie podobalo

a zadkie imiona nie zawsze musza byc dziwaczne i brzydkie
pozdrawiam
 
Ja tez chcialam nazwac swoja coreczke Natalka, ale po kilku dniach na tym forum szybko zrezygnowalam z tego pomyslu. Victoria jakims zupelnym przypadkiem wpadla mi do glowy - ani o niej nigdzie nie uslyszalam, ani zadnej nie znalam. W ogole nie zetknelam sie jeszcze z tym imieniem, wiec jakos watpie aby bylo az tak bardzo popularne. No, ale moze moi znajomi, ktorzy maja male dzieci po prostu maja inny gust i dlatego nikt tak nie nazwal dziecka... Chyba wszystko zalezy od kregow w jakich sie obracasz - ja np. znam zarowno Lilianne i Milene, ale to przeciez nie powod aby twierdzic, ze te imiona sa oklepane... Rozumiem, ze nie chcialas aby Twoja corka nazywala sie tak jak polowa dzieci Twoich znajomych - ja tez bym nie nadala zadnego imienia, ktore juz zostalo uzyte w moim najblizszym otoczeniu :D Ale na to jakie imie stanie sie popularne za kilka m-cy tez nie mam wplywu i dlatego nie zamierzam wymyslac jakis kosmicznych imionek :) Pozdrawiam serdecznie!
 
Viktoria ładne imie podoba mi sie
kiedys bylam fanką zbuntowanego aniola i byla tam Viki
no i w tamtych czasach mowilam ze tak dam na imie swojej corce :D

na Milene w sumie uparł sie tatus :D

ja chcialam dac Jagoda,Hania,Ania,Lena,Nadia(uwielbiam rosyjskie imiona),Kinga,Kaja
a dla chlopca myslalam o Iwo,Piotrku,Pawle,Adrian-to byl dlugo nasz typ.potem Dorian,Natan

ach tyyle jest pieknych imion ze trudno wybrac :)

ja mieszkam w malym miasteczku z wioskami ponad 30tys.mieszkancow
i mamy super szpital,i do tego szpitala przychodzi ktos z naszej gazety lokalnej i zawsze fotografowane sa dzieci co sie urodzily i pod zdjeciem jest napisane np, Maja Kowalska z Wolsztyna corka Ewy i Krzysztofa,potem waga,wzrost i data

stad wiem jakie u nas sa imiona najczesciej nadawane,stad moja orientacja
a na forum spotkalam sie z tymi imionami tez ze bardzo czesto wystepuja

pozdrawiam serdecznie
 
No wlasnie te wszystkie imiona, ktore mi sie podobaly tez czesto wystepowaly na forum, no ale Victoria (a raczej Wiktoria, bo pewnie tylko tak uda mi sie ja zarejestrowac) zostala juz zaakceptowana przez cala rodzinke wiec nie patrze juz na popularnosc :D mam tlyko nadzieje, ze nie ebdzie miala w przedszkolu 7 kolezanek o tym samym imieniu hihi ;)
 
Hee.. mam własnie taką Maję w domku i nigdy w zyciu nie sądziłam, ze stanie się to tak popularnym imieniem. Postanowiłam, ze moja córka będzie miała tak na imię już parę lat temu, ale qurczę teraz chodzi mi to po głowie, ze strasznie dużo się takich imion porobiło.. Nie wiem jak to działa. Są rankingi popularności i szukałam w nich imienia, zeby mała nie miała tak popularnego imienia, jak mam - w szkole czasem nas numerowali.. brr.. no i na listach Mai nie było... Ale jak kluseczka miała 2 miesiące zaczął się wysyp! Nie wiem skąd.. Ale trudno. Widać taki znak czasów. A wyróżnianie się imieniem? Pewnie - fajna rzecz.. Ale muszę przyznać, ze teraz popularność mojego imienia pomaga mi w biznesie: zawsze znajdzie się jakiś kontrahent, który miał dziewczynę lub ma siostrę Agnieszkę i już nić porozumienia nawiązana  :laugh:
 
reklama
:laugh: :laugh: Agula no tak nasze imie baardzo popularne i faktycznie wszedzie dobrze znane ;D
Ja wprawdzie mam synka , ale w ciazy, kiedy jeszcze nie znalam plci myslalam ,ze jesli bedzie dziwczynka wlasnie Maja jej dam na imie ;) . Kto wie , kto wie ::) moze kiedys ;D
Nie zmienilam zdania , imie jest bardzo ladne i wcale nie przeszkadzami jego popularnosc , no chyba ze pobije Agnieszke ;D

Pozdrawiam pa
 
Do góry