reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

in vitro z komórką dawczyni

Szczerze mówiąc to się trochę nie trzyma kupy. Macica dwurożna to wrodzona wada anatomiczna, moze byc calkowita lub częściowa. Calkowita to macica jest w ksztalcie litery W, mozna nawet miec dwie szyjki macicy. Są problemy z zajsciem w ciąze i jej donoszeniem. Częściowa jest lepszą opcją i urodzić mozna.
Natomiast jest to wada OD URODZENIA wiec podczas starania o ciąze byloby to zdiagnozowane i leczone chirurgicznie. Moze masz tylko lekko zmieniony ksztalt i dlatego jakis nadgorliwiec tak powiedzial. Wtedy nie ma sie czym przejmować. Moja np jest za dluga🤣
U mnie nie bylo problemów z zachodzeniem w ciążę,tylko nieprawidlowy kariotyp.Tylko o tej macicy dworożnej uslyszalam od dwoch lekarzy wczoraj i klika lat temu od innego ,wiec moze coś w tym jest.Moze lekarz id histeroskopii nie zauważył wady?
 
reklama
U mnie nie bylo problemów z zachodzeniem w ciążę,tylko nieprawidlowy kariotyp.Tylko o tej macicy dworożnej uslyszalam od dwoch lekarzy wczoraj i klika lat temu od innego ,wiec moze coś w tym jest.Moze lekarz id histeroskopii nie zauważył wady?
jeśli podczas histeroskopii nie zauważyli to by znaczyło ze była niewielka nieprawidlowosc anatomiczna. Warto to jednak sprecyzować, żeby wiedzieć czy jest się czym przejmować. Określić jak zaawansowana jest wada jeśli w ogóle jest. Bo całkowita macica dwurożna to poważny problem z donoszeniem ciąży jednak skoro to zignorowali to myślę, że tego nie ma.
 
A
Dziewczyny,wczoraj mialam usg juz u lelarza z poza kliniki niby wszystko ok.Tylko powiedział,ze mam macicę dwurożną,kiedys jakis lekarz tez mi o tym wspominał ale powiedział,ze to niegrożne.Potem jeszcze mialam usg u wielu gin.i żaden o tym nie wspominał ,w klinice tez tego nie widzieli albo nie mówili o tym ,nawet mialam histeroskopie i tez w opisie budowa macicy prawidłowa.A wczoraj taka diagnoza ale lekarz specjalne na to nie zareagował.Czy macie moze jakąś wiedzę na temat macicy dwurożnej?
Ada jeśli jesteś z Warszawy lub okolic to idź do profesora Tadeusza Issata. Jest drogi (chyba 600 zł bierze za wizytę), ale to wysokiej klasy specjalista. I to prawda co pisze Melapola z tym zakładaniem szwu na szyjkę. Szyjka potrafi "puścić" z dnia na dzień i wtedy nie ma czasu na uratowanie dziecka. Lepiej dmuchać na zimne.
 
jeśli podczas histeroskopii nie zauważyli to by znaczyło ze była niewielka nieprawidlowosc anatomiczna. Warto to jednak sprecyzować, żeby wiedzieć czy jest się czym przejmować. Określić jak zaawansowana jest wada jeśli w ogóle jest. Bo całkowita macica dwurożna to poważny problem z donoszeniem ciąży jednak skoro to zignorowali to myślę, że tego nie ma.
 
Skupię się na tej sprawie na najbliższej wizycie ,lekarz tylko mi powiedzial,ze macica dwórożna i nie wnikał dalej ,a ja jakoś ze stresu nie pociągnełam tematu
 
A

Ada jeśli jesteś z Warszawy lub okolic to idź do profesora Tadeusza Issata. Jest drogi (chyba 600 zł bierze za wizytę), ale to wysokiej klasy specjalista. I to prawda co pisze Melapola z tym zakładaniem szwu na szyjkę. Szyjka potrafi "puścić" z dnia na dzień i wtedy nie ma czasu na uratowanie dziecka. Lepiej dmuchać na zimne.
Dziękuję
A

Ada jeśli jesteś z Warszawy lub okolic to idź do profesora Tadeusza Issata. Jest drogi (chyba 600 zł bierze za wizytę), ale to wysokiej klasy specjalista. I to prawda co pisze Melapola z tym zakładaniem szwu na szyjkę. Szyjka potrafi "puścić" z dnia na dzień i wtedy nie ma czasu na uratowanie dziecka. Lepiej dmuchać na zimne.
Dziekuję bardzi,a czy na samym początku ciąży tez mogą być problemy z szyjką?Myslalam,że to dopiero na pozniejszym etapie jak zarodek jest wiekszy
 
Dziękuję

Dziekuję bardzi,a czy na samym początku ciąży tez mogą być problemy z szyjką?Myslalam,że to dopiero na pozniejszym etapie jak zarodek jest wiekszy
Potem jest problem, tak raczej w 2 trymestrze. Ale szew chyba tylko do pewnego momentu można założyć. Lepiej w tej sprawie z lekarzem się skonsultować. Wiem, że czasem są zalecenia zakładania szwu z końcem 1 trymestru. Poza tym jeśli faktycznie masz macicę dwurożną to możesz mieć zalecenie żeby ciążę przejść na leżąco. Lepiej wiedzieć jak najwcześniej na czym stoisz.
 
Potem jest problem, tak raczej w 2 trymestrze. Ale szew chyba tylko do pewnego momentu można założyć. Lepiej w tej sprawie z lekarzem się skonsultować. Wiem, że czasem są zalecenia zakładania szwu z końcem 1 trymestru. Poza tym jeśli faktycznie masz macicę dwurożną to możesz mieć zalecenie żeby ciążę przejść na leżąco. Lepiej wiedzieć jak najwcześniej na czym stoisz.
Dziękuję za tak cenne informacje i nazwisko profesora,
 
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy, aby Zmartwychwstały Pan obdarzał Was łaskami zdrowia, szczęścia i macierzyństwa a wokół byście miały samych życzliwych i dobrych ludzi. Magda i Ania
 

Załączniki

  • IMG_9701.jpeg
    IMG_9701.jpeg
    279,5 KB · Wyświetleń: 81
reklama
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy, aby Zmartwychwstały Pan obdarzał Was łaskami zdrowia, szczęścia i macierzyństwa a wokół byście miały samych życzliwych i dobrych ludzi. Magda i Ania
Wspaniałych świąt dla Ciebie i Ani (śliczna dziewczynka). Szczęścia i pięknych rodzinnych chwil.
 
Do góry