reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak liczyc miesiące ciąży

to zalezy czy mialas regularne @ ! ale to tylko 2 dni roznicy a i tak zazwyczaj rodzi sie miedzy 38-42 tc....
ja mam termin na 25 kwietnia z USG a na 4 maja z OM...i licze z OM czyli ze teraz 37 tc:)
 
reklama
Ja uwazam ze jestem juz w 8 miesiacu. To 31 tydzien ciazy. Z tym liczeniem ze miesiac = 4, 5 tygodnia to przegiecie. Miesiac ma przewaznie 4 tygodnie i 1 lub 2 dni nie wiecej. Na przyklad Kwiecien ma 4 tyg i 1 dzien a maj 4 tyg i 2dni.

Lekarze licza date porodu od ostatniej miesiaczki + 7 dni = 39 tygodni. Nie rozumiem skad ten 40 tydzien ??? Jak dla mnie to juz jest ciaza przenoszona choc wiele z nas tak rodzi. Powod moze byc jeszcze jeden. Otoz, lekarze czesto powiedza ,ze skoro to 30 tydzien i 5 dzien ciazy to znaczy ze jestem w 30 tygodniu ciazy , nie 31 .
Jak dla mnie to oczywiste ze to 31tydzien ciazy ale co lekarz to opinia. Jak tu sie nie pogubic :o
 
Co do tych skonczonych tygodni to sie zgadzam bo lekaze zazwyczaj wpisuja skonczone tygodnie...ja zawsze chodze tak ze jest dany tydzien i 4 dzien i zawsze nie liczyl tych kil;ku dni.Pozniej sie uparlam i wpisuje np 36/37 tc :)
 
Tak czytam i niby rozumię teraz o co w tym wszystkim chodzi. Ale przy pierwszej ciąży z OM wychodziło mi na 2go grudnia, z usg na 2-4go, a urodziłam 13go - co by się nawet zgadzało od dnia zapłodnienia, a nie od OM.
A teraz nie wiem, zresztą co za różnica, tylko teraz zagnieżdziłam się w gródniweczka 2006, bo obliczyłam sobie termin na 4go grudnia (od dnia poczęcia), a gin na 24-25 lispopada.
Może będę odwiedzać jeszcze listopadówki. ;D
 
dorotak - gin na listopad wyliczyl ci pewnie date z OM ; a czy ty liczac od dnia zaplodnieia liczysz +38 tygodni ? no i trzeba pamietac ze sposob liczenia ginow opiera sie na regularnych cyklach (28 dniowych); u mnie z OM wychodzi na 3 IV, po uwzglednieniu dluzszych cykli na 10 IV (mam 35 dniowe czyli +7 dni); a liczac od dnia zaplodnienia (bo wiem kiedy :)) +38 tygodni wychodzi na 14 IV - wiec siedze i spokojnie czekam :) zreszta odchyly 2 tygodniowe  nie sa duze i nigdy nie patrzylam na date wyliczona z usg :)
 
Wiesz co idzia dzięki, faktycznie licząc od dnia zapłodnienia (bo wiem dokładnie) + 38 tyg. wychodzi jak w pysk strzelił taka data jak z usg, a tą co mi lekarz z OM wyznaczył 1 dzień różnicy. Choć nie miałam regularnych cykli bo tak ok. 33-35 (a nawet dłuższe czasem się zdażały), wiec zobaczymy jak to będzie.
Jeszcze raz dzieki teraz to już jestem pewna że wszystko jest oki  :laugh:
 
ka-ro-la pisze:
Przedewszystkim dzięki za miłe powitanie :)
Na pewno będę  w mairę możliwości zaglądać tu regularnie.

Mała Mi: Tak, cykle mialam dokładnie 28 dniowe ( dzięki pigułkom ;-) ).
JAk mówiłam, trudno mi  zrozumiec do końca te obliczenia, a zwłaśzcza to, że liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki....Ja jestem pewna że do poczęcia doszło na pewno po 10 lutego...
Ale co tam, najważniejsze że dzisiuś jest pod moim serduchem :-)

Pozdrawiam

A więc jestem po drugim już usg (wczoraj) i lekarka oznajmiła mi że właśnie wg usg wychodzi mi termin listopadowy, a dokładnie 18.11 A to już jest dla mnie bardziej prawdopodobne bo o ile rozumiem dobrze, to termin poczęcia przy obliczeniach wg OM przypada na pierwsze płodne dni cyklu, a u mnie możliwości poczecia w tym czasie
po prostu nie było :)
Także zawitam w mamach listopadowych ;)
 
reklama
Do góry