reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak liczyc miesiące ciąży

elwis_m pisze:
witam :)
9 m-c od 35,5 do 40 tyg.

jeszcze dniami rozpiszę te miesiące :)

9 m-c - 250-280
Lilith 22 marca bylo 30 dni do rozwiązania czyli 35tc+5 dni. Wszystko się w zasadzie zgadza. No może poza tymi tygodniami tu jest jakaś nieścisłość, ale czy to ważne??? ;D
 
reklama
blondi_bydgoszcz pisze:
hmm troche jest tych schematów są do siebie bardzo podobne ale nie takie same :-[ , ja cały czas radziłam sobie z liczeniem ;D ale teraz się lekko zakręciłam :mad: wiem jedno jestem w 25 tygodniu i 4 dniu według tych schematów to końcówka 6m-ca ::) to by się chyba zgadzało termin mam na 6.06,pozdrawiam was wszystkie ;D
jak to obliczyłaś ??ja jestem w 26 tyg i 5 dniu i termin mam na 30 czerwca...
 
Witam Was :)
U mnie dziś ciąża została potwierdzona na 100% :) Mimo iż właściwie byłam tego pewna, troszke jestem oszołomiona:) Siedzę sobie teraz, przeglądam kartę ciąży i...liczę:) Po badaniu usg lekarka stwierdziła że jest to 7tydzień i 2 dni.... W karcie mam wpisany termin porodu na 26.10. Może dodam jeszcze że ostatnia miesiączka wystąpiła 18.01. Czy wg Was wszystko się zgadza ( chyba musi jeszcze minąć troche czasu aż przestanę się w tym gubić. Ułatwicie mi to? ;)
 
ka-ro-la no to zapraszamy do mam październikowych:) super gratuluję :) i według mnie wszystko by się zgadzało :) ale proponuję wejść na październik 2006 i tam są dziewczyny z taka samą data porodu i na pewno powiedzą coś więcej :)
życze dużo zdrówka
pozdrawiam
aga
 
ka-ro-la jeśli chodzi o date ostatniej miesiączki to zakładając że twoje cykle były rowne (28-dniowe) to termin porodu przypada wg moich obliczeń 25 października
Jeśli chodzi o tydzień ciąży to wg mnie jutro kończy się 11 tydzień.
Zapraszam do nas na październik 2006.
 
Przedewszystkim dzięki za miłe powitanie :)
Na pewno będę w mairę możliwości zaglądać tu regularnie.

Mała Mi: Tak, cykle mialam dokładnie 28 dniowe ( dzięki pigułkom ;-) ).
JAk mówiłam, trudno mi zrozumiec do końca te obliczenia, a zwłaśzcza to, że liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki....Ja jestem pewna że do poczęcia doszło na pewno po 10 lutego...
Ale co tam, najważniejsze że dzisiuś jest pod moim serduchem :-)

Pozdrawiam
 
reklama
hmm czyli na który sposób obliczania m-cy bym nie spojrzała to i tak jestem w 8 m-cu ciąży- niedługo rozwiązanie mój ptp z om to 6.06.2006 a z usg to 8.06.2006 jak sądzicie który termin jest bardziej prawdopodobny-termin ostatniej miesiączki czy usg???prosze podpowiedzcie ::)
 
Do góry