reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

reklama
hej!ja tez brzlam Feminatal przez cala ciaze i podczas karmienia piersia i sporo dziewczyn ktore znam i ktore byly w ciazy tez go braly.Slyszalam nawet opinie ze to najlepszy zestaw witaminowy na rynku.Pozdrawiam.
 
Zdrowa przyszła mama powinna zacząć brać kwas foliowy trzy miesiące przed zajściem w ciążę i oczywiście na początku ciąży. Przez pierwsze trzy miesiące ciąży nie należy brać dodatkowych witamin, tylko jeść dużo owoców i warzyw. I nie prawdą jest, że kobiety które łykają witaminy rodzą większe dzieci w porównaniu do tych kobiet, które witamin nie brały.
Życzę wszystkim przyszłym mamom szczęśliwego rozwiązania.:-)
 
też użwałam femonatal ale nie codziennie, bo byłam w ciąży w okresie letnio-jesienno zimowym i jadłam dużo warzyw i owoców a witaminy brałam od czasu do czasu, dziecię zdrowe, żywiutkie :-D , na dodatek urodził się duży bo 4100g. Z początku jadłam tylko folik, witaminy właściwie zaczęłam brać od 3 albo 4 miesiaca. Grunt to z niczym nie przesadzić.
 
Choć było to dość dawno pamiętam, że przez całą ciążę brałam Maternę i kwas foliowy ;-)
 
co za duzo to nie zdrowo:happy: ...dowiedzialam sie takze ze jak sie bierze jedne witaminy i chcecie np. dobierac wapno,magnez itp. to nie zaleca sie:-( tak bo to powoduje zmiany w Twojej diecie .... i to zle dla organizmu, w tym stanie bo wszystko teraz wolniej pracuje i inaczej !!:tak: papa
 
ja jakoś ze dwa miesiące przed zajściem brałam Folik i wit E i magnez, po zajściu w ciążę do 12 tyg brałam tylko Folik i magnez, a teraz biorę Elevit i magnez ponad 500mg na dobe, po konsultacji z dwoma lekarzami:-)
 
reklama
co za duzo to nie zdrowo:happy: ...dowiedzialam sie takze ze jak sie bierze jedne witaminy i chcecie np. dobierac wapno,magnez itp. to nie zaleca sie:-( tak bo to powoduje zmiany w Twojej diecie .... i to zle dla organizmu, w tym stanie bo wszystko teraz wolniej pracuje i inaczej !!:tak: papa

ja biorę magnez, a lekarka mi powiedziała, ze ciężarna nie ma możliwości przedawkować magnezu, po prostu tak bardzo jest potrzebny, że nigdy go za dużo i tego będę się trzymać!!
 
Do góry