reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

reklama
Dla mnie to było normalne ze biore. Brałam podczas 1 ciazy prenatal, teraz materne. Moja siostra tez brała. Ale ostatnio jak lezałam w szpitalu, lezały ze mna 2 kobiety, rowniez w ciazy. One były mocno zdziwione,ze biore witaminy." To ze trzeba sie zdrowo odzywiac to jasne, ale zeby cos brac dodatkowo..... to nie."
Chyba powinno sie brac? Tak czytałam. Lekarze w sumie nic nie mowia...Troche zgłupiałam. Moze niepotrzebnie dziecko faszeruje?
 
Witam. Ja biorę witaminy od 7 tyg. tej ciąży ( Feminatal N ). I jest ok, nie tyję ani nic takiego. Lekarz kazał to biorę:-):rofl2:
 
Ja tez biore od momentu jak tylko sie dowiedzialam ze bede miala dzidzie..
Sa kobiety ktore biora jeszcze zanim zajda w ciaze, np zestawy witamin plus kwas foliowy.
Bedac w takim stanie potrzebujesz zwiekszonej dawki witamin. Czytalam o tym ze branie tabletek nie jest potrzebne bo te same witaminy i mineraly znajde w pozywieniu natomiast po zerknieciu na etykiete moich witaminek doszlam do wniosku ze nie jestem w stanie kazdego dnia miec pewnosci ze w 100 % zapewniam dziecku tego czego potrzebuje.
Mysle ze to indywidualna decyzja.Jesli nie bierzesz wiecej tabletek niz jest to zalecane nikomu nie zaszkodzisz
 
Ja brałam Prenatal przed i w czasie ciąży. Myślę, że było mi to potrzebne, bo w ciąży miałam delikatny jadłowstręt i o zdrowej, zróżnicowanej diecie nie było mowy. Moja ginka powiedziała, że nie muszę zażyważć go codziennie, bo Prenatal (ten różowy) ma podwójną dawkę kwasu foliowego. Gdzieś na jakimś forum wyczytałam, że czyjaś tam koleżanka koleżanki straciła ciążę przez to, że lekarz zalecił jej pełno witamin...nie wnikam ile w tym prawdy, ale na pewno bardzo trzeba uważać, żeby nie "przedawkować" niektórych składników, np. witaminy A.
 
Biorę od kiedy tylko wiem, że maluch rośnie w środku :tak:

Tak może troszkę nie na temat zapytam. Czy mogę brać Prenatal DHA i dodatkowo jeszcze np Centrum dla kobiet w ciąży. Bo Prenatal DHA zawiera chyba tylko kwasy rybne a żelaza itd nie, za to Centrum ma różne witaminki, czy mogę łykać i to i to czy lepiej nie?
 
Ja od 2 lat biore Folik 0.4,bo gin. mowila,ze powinny go brac wszystkie kobiety w wieku rozrodczym-tak w razie ''wpadki''.
A od polowy ostatniego cyklu,czyli w okolicach owulacji odstawilam go i zaczelam brac Omnibionta Pronatal z podwojna iloscia kwasu foliowego(ponoc 0.4syntetycznego i 0.4lepiej przyswajalnego)+witaminy i mineraly.Na opakowaniu jest napisane(i potwierdzala mnie o tym p.farmaceutka),ze zalecany jest kobietom juz podczas staran o dziecko,w ciazy i w okresie karmienia piersia.
Mysle,ze mozna probowac samemu dostarczyc sobie wszystkich cennych skladnikow,ale wiadomo,ze w dzisiejszych czasach produkty sa jednak bardziej wybrakowane,a i gotowanie zabija wiele witamin.
 
Ja tez od samego oczatku jak sie tylko dowiedzialam to bralam folik a potem Feminatal przez cala ciaze :tak: pozdrawiam wszystkie brzuchatki :-)
 
reklama
Do góry