reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Ja arbuza jadłam dziś o 4 w nocy 😆
Też zamówiłam leginsy z tomi dziś wysłali więc możliwe że już jutro będą w paczkomacie.

Co do porodu ja mam wskazania do cc i mąż napewno będzie obecny bo chce być na kangurowaniu :)
Co do łożyska ja mam na wyniku z prenatalnych napisane że na tylnien ścianie.

Nad położna środowiskowa też już myślę ale okazało się że u nas to szału z wyborem nie ma i pewnie skończy się na prywatnej.
 
reklama
Wybaczcie za ten temat z lozyskiem😑😑😑 ja tez staram sie juz nie czytac ....i czekam do kolejnej wizyty 😌
Angie, ale o ile dobrze rozumiem to ty masz łożysko na przedniej ścianie, nie przodujące, ale jako że masz za sobą CC martwisz się czy nie wrośnie Ci w Blizne po CC, tak?

Ps. Co następne ruszamy? Sączenie wód? Okręcenie pępowiną? Trochę tematów zostało 🙈🙈
 
Ja w poprzedniej ciąży miałam łożysko na przedniej ścianie i spokojnie ciążę donosiłam. To nic złego tyle że faktycznie później czuje się ruchy
 
Bez paniki.. Łożysko na przedniej ścianie macicy to jeden z wariantów prawidłowego położenia łożyska. Łożysko znajdujące się nisko to łożysko przodujące.. bocznie centralnie. I wtedy są problemy.. miałam tak w drugiej ciąży.. łożysko się odklejało i były krwawienia.. nie przejmuj się na zapas :)
Dzięki :)
Ja bardziej zmartwiłam się nie tyle przednią ścianą co faktem że skoro jest na przedniej ścianie to może wzrosnąć w blizne. Ja co prawda nie miałam cesarski, ale usuwane mięśniaki laparotomią. Blizna chyba taka sama.
 
Angie, ale o ile dobrze rozumiem to ty masz łożysko na przedniej ścianie, nie przodujące, ale jako że masz za sobą CC martwisz się czy nie wrośnie Ci w Blizne po CC, tak?

Ps. Co następne ruszamy? Sączenie wód? Okręcenie pępowiną? Trochę tematów zostało 🙈🙈
Skracajace się szyjki, poród przedwczesny , brak ruchów dziecka przez pół dnia, skurcze przepowiadajace . Oj trochę jeszcze przed nami 😁
 
Tak wlasnie arbuz czeka do jutra 😋😅
 

Załączniki

  • IMG_3672.jpeg
    IMG_3672.jpeg
    91,8 KB · Wyświetleń: 33
Ja mam "łożysko przednia ściana wysoko" też już werbuje internet czy wysoko to dobrze czy źle 😵 bo już wiem że tak samo z przodu jak i z tyłu jest prawidłowo 🤪 przy okazji znalazłam takie coś :
  • Łożysko na przedniej ścianie a blizna po CC
Wśród kobiet, które są w ciąży i u których stwierdzono przednią lokalizację łożyska, część stanowią te, które wcześniej rodziły poprzez cesarskie cięcie. I tutaj pojawia się pytanie: czy takie kobiety mogą rodzić naturalnie?
Blizna po cesarce w połączeniu z łożyskiem umiejscowionym z przodu nie tworzą żadnego niebezpiecznego pod względem medycznym połączenia. Wskazaniem do cesarskiego cięcia nie jest również sam fakt, że ciężarna rodziła już jeden raz tym sposobem.
 
Angie, ale o ile dobrze rozumiem to ty masz łożysko na przedniej ścianie, nie przodujące, ale jako że masz za sobą CC martwisz się czy nie wrośnie Ci w Blizne po CC, tak?

Ps. Co następne ruszamy? Sączenie wód? Okręcenie pępowiną? Trochę tematów zostało 🙈🙈
dokladnie tak 😳
 
reklama
Jestem po wizycie.
Po pierwsze zacznę od tego, ze szyjka piękna prawie 5 cm 💚 mimo wszystko profilaktycznie założymy szew.

Pappa - mam mieszane uczucia.
Ryzyko podst 1:200, skorygowane 1:900 ( pozostałe trysomie w tysiącach) mimo wszystko genetyk sugeruje amino bo ryzyko pośrednie ( ewentualnie nifty) 🤷🏻‍♀️

Będzie dziewczynka 😁
 
Do góry