reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie jako ciężarówki po raz drugi :)

Pajkaa - SUPER!!! GRATULACJE!!! pokażesz testa? :D

Fioletowa
- no właśnie najgorsze jest to, że mamy i sporo ubrań do upchnięcia, (sukienkę mam jedną) ale sporo mam takich ubrań do upchnięcia na półki, ale mamy też i dużo dokumentów, maż ma od groma książek ! i płyt CD i DVD i mamy komplet kieliszków dekoracyjnych ręcznie robionych w Czeskim Harrachovie i karafkę dużą z wielkimi kielichami i filiżanki i sporo dobrych alkoholi... I weź to wszystko upchnij :/ Nie wiem, mi nic nie pasuje, boję się, że się nie zmieścimy w meblościankę, ale takie rozwiązanie mi się podoba (meblościanka i biurko w jednym rzędzie, stół i kanapa w drugim) ale ze stołu korzystamy przy każdym posiłku, bo kuchnię mamy tak malutką, że stół się nie zmieścił tam... A z prawej strony szafy nic nie ma, bo jest opja taka, że jak się wszystko zmieści na tych półkach już wymyślonych, to w tym miejscu pustym po prawej stronie chcieliśmy zrobić półeczki na komputer, klawiaturę i monitor...A jak się ze wsystkim nie zmieścimy w tej meblościance to ja już nie wiem gdzie wstawić biurko... oszaleję :/
 
reklama
Pajka gratki :-))))))))))))))))))))) moj maluszek nr 2 bedzie starszy chyba o 4 mce od Twojego, Aleks bedzie mial 21 mcy jak sie drugie urodzi, olaboga ;-);-);-) ale chcialam to mam i dobrze mi z tym :-)

Dziewczyny dzisiaj na 15 ide na usg ! :-) moze sie dowiem kto tam siedzi :-) Emilia/Adrianna czy Arturek :-) ale bede mogla pisac pozno, bo zaraz po usg lece na wyklady z prawa jazdy, a potem do domu (jestem u rodzicow) i tam bedzie czekal moj M i jedziemy do nas., wiec pewnie bede poznym wieczorkiem dopiero.

Fioletowa zaraz pomysle jak to zobrazowac ;-) Dom mamy obszerny tylko troche nieforemny ;-) i sypialnie juz mamy urzadzona na dole. Teraz zastanawiamy sie czy nie zabudowac tarasu na ktory sie wychodzi z salonu. Sprobuje Ci narysowac i moze spojrzysz i doradzisz ? :-D dzieki :*

Rysica no widzisz ;-) ja czekalam i czekalam, az poszlam w koncu spac :-)
 
a rysica - kanapę juz macie?
bo byłoby wyjście - kanapa którą rysujesz tu wygląda że śpicie wzdłuż ściany - a gdyby była taka rozciągana na środek pokoju i spalibyście równolegle do szafy, to między kanapą a drzwiami na balkon byłoby jeszcze miejsca na małe biurko
 
hej.....ja po zakupach ;-))
musiałam kupić Pysi butki do przedszkola, bo znowu za małe miała :rofl2: już się nie dziwię Mamie, że kupowała chłopakom po 2 pary butów, żeby jedna była za duża o rozmiar....mojej córci też tak rosną stopy....nosi już nr29:szok: fakt, że jest duża....ale rośnie naprawdę jak na drożdżach :-D
prorokuję, że jak skończy 10 lat, to będzie patrzyła na mnie z góry :rofl2:

znalazłam fajny sklep z idealnymi ubraniami dla mnie i zaciągnę tam wieczorem A. żeby mi pomógł,bo nie mogłam się zdecydować :-p


Rysica - zgadzam się z Fioletową w kwestii układu pokoju
poza tym, jeśli zdecydujesz się na zabudowaną ścianę szafą, to dobrze żeby była w tym samym kolorze, co ściany przylegające lub jakieś foto, ale im jaśniejsze kolory, tym lepsze, bo nie będzie takiej dużej bryły

kiedyś robiłam mieszkanie na wynajem dla studentów i pokoje miały tak zabudowane szafy- było dużo miejsca do przechowywania, a nie było tego widać

i tu zawiera się odpowiedź co robię :biggrin2: to dla Aldo - teraz urządzam mieszkania, ale głównie pokoiki dziecięce, bo jest nisza w Wa-wie w tym temacie i robię różniaste dekoracje

na na uczelni będę prowadzić ćwiczenia i seminarium z chemii leków i biochemii i biologii molekularnej :tak:może nazwa przeraża, ale nie jest źle, są trudniejsze - ale to przedmioty do specjalizacji dla tych, co szli starym systemem 5-cio letnim
wiem...rozbieżność zajęć jest spora, ale jakoś sobie radzę :biggrin2: i sama też się będę uczyć - idę na historie sztuki, żeby czuć się pewniej w tym temacie
 
Ullana - z nieba mi spadłaś :D
My chcieliśmy to zrobić z takiego samego "materiału" co meble (mdf? fornir? płytwa wiórowa - coś w tym stylu), w kolorze olcha miodowa, czyli ciepły. I tak będzie widać głównie wielkie drzwi przesuwne. U nas wszystko jest w takich kolorach/odcieniach - jasne drewno. Karnisz też mamy w takim kolorze i stół. No i chyba tak wyjdzie najtaniej, bo ja chcę to wszystko jak najtaniej zrobić - jak tylko się da, a coś mi się wydaje, że to będzie najtańsze i najprostsze (sami to będziemy robić) nie zamawiać. Więc jakieś ścianki nie ścianki gipsowe czy coś w tym stylu odpadają. Mąż z moim bratem i moim tatą będą mieli na zobienie tego 2 dni (konstrukcji i głównych półek) więc mało czasu... Dlatego to musi być prosta konstrukcja, proste cięcia itd.
a na pokój Monisi mogłabyś zerknąć i zobaczyć, co jeszcze można w nim wykombinować? Bo ja nie mam innego pomysłu jak ten co wkleiłam... Jedynie łóżeczko być może trzeba będzie obrócić o 90 stopni czyli (zobaczymy czy się na styk zmieści czy braknie 1 cm). Okno jest tam na całą szerokość pokoju (po 10 cm ściany jest z każdego boku okna.)
 
Hej
ja tylko na chwilkę, robimy porządki m ma wolne ;P
Ale obrośliśmy w klamoty, schowałam głęboko moje ubrania o normalnym formacie a zostawiłam nieco gabarytu namiotu jedynki :D Przejrzałam ubranka dziecięce, ile ja tego mam :szok: a jeszcze ze 3 worki u teściów :-pale to wszystko rozkoszne, maleńkie i słodziutkie. I najlepsze jest to że mam kolory ubranek neutralne, dopiero później dla większej dziewczynki pojawiają się róże, cekinki, wstążeczki, kwiatuszki itd Widzę, że na białych kaftanikach mam żółte plamy ;/ od oliwki, jakiś pomysł na "spranie" tego ? Jak tak dyskutujecie o meblach i zmianach aranżacji to i mnie bierze, tym bardziej że Jula większa i coraz częściej wspomina że chciałaby "inny" pokój, może przed narodzinami i jej sprawimy niespodziankę! Zastanawiam się nad wymianą łóżka, albo piętrowe, albo takie z wysuwaną "szufladą" dla drugiego potomka.

Ollena niesamowite zdjęcie z usg! Szok, jak widać buziaczka! To było na 3D ?
A brzuszek masz mikruśienki :D
 
JaM ja jestem w temacie ubranek na bieżąco [nie aż tak nie ześwirowałam żeby szykować ubranka skoro nawet nie jestem w ciąży - ale nasze ubranka teraz wędrują u znajomej i u szwagierki i co kilka tygodni dostaję zwroty, raz od jednych raz od drugich] i ostatnio jak mi wracają takie np. zażółcone to wrzucam do pralki z vanishem można nawet z dorosłym proszkiem, powinny poschodzić plamy, potem tylko drugie pranie w proszku dla dzieci i powinno być ok...
 
reklama
JaM ja jestem w temacie ubranek na bieżąco [nie aż tak nie ześwirowałam żeby szykować ubranka skoro nawet nie jestem w ciąży - ale nasze ubranka teraz wędrują u znajomej i u szwagierki i co kilka tygodni dostaję zwroty, raz od jednych raz od drugich] i ostatnio jak mi wracają takie np. zażółcone to wrzucam do pralki z vanishem można nawet z dorosłym proszkiem, powinny poschodzić plamy, potem tylko drugie pranie w proszku dla dzieci i powinno być ok...


Dzięki, nie pomyślałam o odplamiaczu, bałam się że jakoś będzie ten "specyfik" podrażniał ... ale mam tyle czasu do porodu że powinno tysiąc razy wywietrzeć i się utlenić A swoją drogą zrobiłam błąd, ponieważ nie wszystko wyprałam porządnie zanim trafiło do worka ... ech
 
Do góry