reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

Bry.
Anka
fajnie, że Ethan śpi jak suseł z Wami, bo Gabula to różnie. Ostatnio ze mną dosypia głównie rankiem ale tłucze się, rozpycha, kopie. Też się nie boję spać z nią, zwłaszcza jak wiem, że jej coś dolega, chora czy coś innego. Z Oliwią różnie bywało ale bardziej byłam stanowcza by spała w łózeczku i czuwaliśmy przy niej przez to wiele nocek było zarwanych. Teraz Oliwia śpi u siebie albo mąż ją bierze do siebie jak wiadomo, że Gabula kiepsko sypia. A co do biustu to póki co to sobie żartuję, ale kto wie, może mnie najdzie choć jak widzę te programy gdzie kobiety się tak poświęcają i robią sobie biusty to mnie od razu słabi ;-) To Ty młodziutka jesteś hehe:-)


Oliwia poszła dziś do przedszkola po tyg przerwie, kaszle jeszcze ale generalnie dobrze się czuje. U Gabuli bez zmian, kaszel niestety nie przechodzi więc zapisałam ją na wizytę ale dopiero na środę :-( Teraz śpi ale jak się obudzi to zjemy coś i idziemy na spacer bo w końcu słońce świeci :-)
 
reklama
hejoo ;)

Mela ma ostatnio zajawkę na wstawanie 10 minut przed bratem :p jak z zegarkiem w dupci, budzi się o 7:20, biorę ją do siebie, potulimy się trochę a o 7:30 tel wzywa do pobudki :p
młoda uwielbia budzić Matika:-D zagląda mu w twarz i woja eeeejjj, do oczu zagląda, buzi.. :p i taki fajny mamy ranek, szybkie wspólne mycie zębów, wyprawianie Matika do przedszkola, a potem my jeszcze z Melą sobie leżymy do ok 8:30 ;)

jeszcze niedawno pobudki o 7:30 były katorgą :p ale chyba się na starość przyzwyczaiłam:-D i mi nie przeszkadzają, zwłaszcza w takie dni słoneczne jak dziś :) jakoś bardziej się człowiekowi chce :)

wczoraj ze spaceru przytachaliśmy pierwsze kwitnące bazie... czyżby wiosna?
jak w lutym mamy taką wiosnę, to ciekawie co będzie w lipcu? Sahara? :szok::-p

Ewciulek
Kania Meluśka tak samo, jak coś chce to pokazuje i gada to swoje yyyymmmmmitd :) ogólnie coraz bardziej czytelna jest :) wiadomo czego chce :)
ładnie się dzieli, bardzo polubiła zabawę w "daj" oddaje nawet telefon haha a potem woła sama daaa albo deee i jej daję, a potem znów mi oddaje i tak w kółko aż do zawrotu głowy:-D
i ma straszną zajawkę na "neeeee" zwłaszcza jak czegoś nie chce. Smaruję buzie "nenenenenee" ubieram "nenenee"...chyba że widzi że ubieram grubsze rzeczy to cicho siedzi bo wie że na spacer idziemy (normalnie jak psiak, machałaby ogonem jakby miała :-D) i ogólnie ciągle neneneneeeeeeeeeeeeeeeeeeeee D uparcie uczy ją "tak":-D czasem powtarza "taaaa" ale nie kuma o co chodzi z "tak" a "nie" już kuma :p
śmiejemy się z D, bo z młodym było na odwrót, on bardzo wcześnie zaczął mówić "tak" z wielkim akcentem na kkkkkk "nie" rzadko używał, a Melka chyba będzie panienką na "nie":-D

Anka Ty to chudzielec jesteś z budowy :p ja jednak muszę się pilnować, żeby moich nadprogramowych kilogramów za wiele nie przybywało, a łatwo nie jest bo lubię jeść:-p
 
Cześć dziewczyny!

Mam na imię Kaśka i jestem mamą prawie 11 miesięcznego Tomka. Czytywałam Was będąc w ciąży, ale jakoś tak nie wyszło mi wtedy zapisanie się. :zawstydzona/y:
Czynię to teraz :) Gdyby tak opisywać od początku to by chyba miejsca nie starczyło :) Opowiem zatem w kilku zdaniach. Tomek urodził się 15 marca, jak tylko premier wydłużył macierzyński całemu rocznikowi, postanowiłam skorzystać :) Teraz jestem z Maluchem w domku :)
Na jakim jesteśmy etapie? Górne ząbki :-D Dwie jedynki na dole już są od ponad dwóch miesięcy, ale te górne, mimo napuchniętych dziąsełek nie chcą się przebić :(
Maluch śpi sam w łóżeczku, ale nadal z nami w pokoju - nie mamy gdzie go wynieść ;)
Jeszcze nie chodzi sam, ale już śmiga przy meblach, coraz dłużej stoi bez trzymania, ta więc możliwe, że niedługo pójdzie :)

Pozdrawiam Was gorąco i mam nadzieję, że uda mi się jakoś u Was zadomowić ;)
 
Hej:) witam po weekendzie:)
My wczoraj byliśmy u teściów, mała bawiła się ze swoją 10-letnią ciocią:) miała wczoraj dzień pełen wrażeń:) to i sen był lepszy , na mleko sie obudziłą o 5 :szok: tak to u nas rekord, zawsze się budzi między 1-2 , a wstała o 7,20 podobnie jak Melka truskafffki :szok: :) a zazwyczaj między 6 a 7 :) , także mamusia wyspana i humor dopisał:) kupiłam jej dziś łóżeczko turystyczne 2 do mojej mamy, bo jak tam nocuje, to za każdym razem musieliśmy brać , a tak będzie już tam na nią czekało, więc spacerkiem wóżeczkiem możemy do baby jeżdzić:) Nikusia nie chce spać w szczebelkowym łóżku bo w nocy strasznie się przemiszcza po całym łóżeczku i się tylko obijała o szczebelki, a tak ma mięciutko :) Dziewczyny moja mała tak jest przyzwyczajona to spania w łóżeczku,że z nami by nie potrafiła, kiedyś jak miałyśmy ciężką nockę, wzięłam ją do siebie, ale gdzie tam , nie chciała usnąć , ale jak dla mnie to lepiej w sumie :)
anka fajnie,że Wam się wczorajszy spacerek udał, dzieci się dotleniły:)
k.zarajko witam serdecznie:) fajnie ,że się odezwałaś:) im nas więcej tym lepiej:)
truskafffk nie ma to jak taki słodki "budzik" budzi rano Matika:) moja też zazwyczaj neeeeeee , szkoda ,że nie tak:-D fajnie Ci Melka śpi do tej godziny, o któej ją kładziesz? My koło 21 Nikę usypiamy....
Kania
udął się spacerek?
 
Mój Maluch też budzi się dwa razy, ten drugi raz jest ostatnio zazwyczaj ok 6:00, potem jeszcze krótki sen do 7:20 ;) Pierwsza pobudka jest zmienna. Jakiś czas temu miałam wrażenie, że Mały budzi się chwilę po tym jak my przychodzimy do sypialni, a ostatnio K. zauważył, że budzi się wtedy jak nas nie ma, jeśli położymy się ok 23:00 to wstaje ok 2:00, a jak nas nie ma do 23:00 to budzi się 23:30 lub ok północy... Dziwne te zależności ;)
 
Witam k.zarajko :) miło ze dołączyłas. Oczywiście liczmy na zdjęcia mamusi i szyneczka. U nas zabki są 4z dolne wyszły bez problemu a przy górnych dwóch mieliśmy trzydniowke.
Moje dziecię spi do 14h wiec mam śpioszka w nocy nie karmie od 7 tygodnia życia Ethana.

Ewciulek nie dziwie sie ze przy takich akrobacjach nie chce spac w łóżeczku ze szczebelkami przy każdym obrocie ból a w turystycznym bez bólu. Moja Laura tez tak spała i na 2 ur dostała łóżko bo zaczęła mi w nocy płakać . Od kiedy zasypiala w łóżku problem zniknął . A Nikusia musi częściej bawić sie z dziećmi skoro tak dobrze to na nią wpływa :))

Trudkafffka jak czytam o twojej to jakbym o Ethanie czytała :)) a co do pogody to nie załamuj ja chce już lato i chodzenie ze kurtek

Kania ja młodziutka no co ty 34 skończę w lipcu. Młoda to js byłam przed 30 :)) ale serio to czuje sie młodo i to mi wystarczy
 
Heja:)
U nas cisza przed burzą....dziś stan podgorączkowy,wydzielina z nosa, ból , rozdrażnienie i senność-ewidentnie ząbek....teraz śpi moja biedulka, mam nadzieje,że szybko się wykluje .....kurcze te ostatnie zęby jakoś tak boleśnie przechodzi , na początku tak nie było.....
anka no my z czasem też pomyślimy dla niej o łóżku, narazie to by mi niego mogłą spaść przy tych akrobacjach:-) tak Nika to kontaktowa dziewczynka, uwielbia jak jest dużo ludzi, a jak są dzieci to uśmiech z buzi nie schodzi, cieszy mnie to , bo ja też taka jestem , a kontaktowość jest bardzo pomocna w życiu i oby jej tak zostało:)
 
Hejka Dziewczyny!
Witam się nieśmiało. Jako samotna matka z dwójką dzieci wiecznie brak czasu. A jeszcze muszę milion spraw załatwiać, więc nawet w domu rzadko jestem. Jeszcze wzięłam się za organizację zlotu czerwcówek 2011, więc wiecie jak to wygląda...
Ninka zaczęła chodzić. 7.02.dokładnie. Jeszcze wszystko nie pewnie, ale całe pokoje przemierza :-) wesoło jest.
 
Bry.
Truskaffka
to u mnie pobudki są już około 6 - 6.30 i w sumie też się przyzwyczaiłam, bo Oliwia to w ogóle ranny ptaszek, a Gabula chodzi wcześnie spać więc i tak przesypia około 11-12 h oczywiście z pobudkami. Fajnie, że już wiosna idzie, bazie są teraz tylko bocianów wyczekiwać :-) U Nas też zabawa w daj na topie :-) Moja zamiast mówić nie to kręci główką na nie, jak powiem nie.
Witaj K.zarajko, fajnie że napisałaś i na pewno z Nami będzie Ci tu dobrze :-) Gratuluję Tomkowi ząbków i mobilności, lada moment i Marcowe Maluszki wszystkie zaczną śmigać :-) Już mamy kilka, które samodzielnie pokonują metraż :-)
Ewciulek moja śpi spokojniej jak jest przy mnie ale generalnie śpi w łóżeczku, tam zasypia. Jak chcę by dłużej pospała to biorę ją do siebie i jeszcze zaśnie. Spacer jak najbardziej się udał, choć Gabula w wózku ostatnio nie chce za bardzo jeździć, to jest żywe srebro więc najchętniej by pochodziła sobie ale nie mam jeszcze dla niej odpowiednich bucików żeby mogła sobie pochodzić. W domu zaczęłam jej zakładać, żeby się zaczęła przyzwyczajać bo pamiętam że brata syn miał problem, nie chciał za chiny ludowe chodzić w butach. A Wy zakładacie buciki swoim Pupilom? Co do nocnych pobudek, to Gabula na noc jeść nie chce, więc budzi się koło północy, zje max 120 ml i śpi do rana. Wczoraj przed snem zjadła aż 60 ml...Co do ząbkowania to Gabrysia ciężej przechodzi, niż Oliwa ale nie gorączkuje. Za to w nocy budzi się co 15 minut... Niech już wyjdą te zębiska naszym Dzieciaczkom bo się biedne męczą.
Anka no ja w tym roku 36... fakt nie czuję się na tyle ile mam, ale rocznik nie kłamie heh :-)
Asinka to masz teraz oczy dookoła głowy :-) Wierzę, że wesoło jest :-) Gratulacje dla Ninki a Tobie trochę wytchnienia życzę.


Przychodzi dziś do mnie fryzjerka zrobić mi odrosty, bo już patrzeć na siebie w lustrze nie mogę.
Jutro z Gabi do kontroli idziemy, chyba jej prześwietlenie płuc zrobię bo to nie możliwe żeby dziecko tyle kaszel męczyło.
Oliwia też kaszle, wczoraj 1,5 h zasypiała wieczorem, chyba dużo wrażeń z przedszkola przyniosła bo nie mogła usnąć...
 
reklama
hejka :)

ząbki widzę nadal w natarciu, u nas po przerwie 2 miesięcznej, też chyba coś w paszczy znów rusza, bo młoda zaczęła się ślinić na maksa, oczywiście śliniaki zrywa więc ją przebieram ciągle :p
no i słabiej mi je, mniej..nawet na noc jak standardowo wypija 180-210 mleka z kaszką, tak ostatnio 150..

Meluśka idzie spać w okolicach 20:30, śpi do ok 7:30 ale ma też jedną pobudkę na mliiiko ok 4ej. Co prawda to mleko to rozcieńczone jest i pije go coraz mniej..ok 120ml, ale jednak pobudka nadal jest.

I ostatnio zaczęła się przestawiać na jedną drzemkę :) na razie mamy w kratkę, np dziś dwie drzemki, właśnie wstała z pierwszej i rozbraja leżaczek :p
ale przez ostatnie 3 dni, była jedna drzemka

K.zarajko :) witam i zapraszam do wspólnych pogaduszek ;) w kupie raźniej:-p
Ewciulek a u was czwórki w natarciu? bo mnie się wydaje że u nas tak :) ale to może jeszcze daleka droga, bo na razie dziąsła rozpulchnione.
Asinka kiedy mężulo znów się pojawi w domu? z dwójką z pewnością masz co robić..a jeszcze szalejesz ze zlotami :-p
ale wesoło macie!:-)
Dla Ninki jeszcze raz oficjalne GRATKI!!!!! i ..szerokości życzę;-)
Kania tak, ja mojej zakładam buciki do chodzenia po domku, odkąd sprawnie chodzi przy meblach. Z Matim miałam taki problem że on latał wiecznie boso, a potem do butów musiał się przyzwyczajać
 
Do góry