reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

Hej wszystkim dziewczynom :-)
Jestem na tym watku nowa , ale napisze o sobie kilka slow bo cos nas laczy...;-)
Mam na imie Ewelina w tym roku w kwietniu skoncze 19 lat.
Obecnie jestem mezatka i mialam podobna sytuacje do Was!
Zaszlam w ciaze w 10.10.2006(17l) z moim chlopakiem(wtedy)ktorego znam od dziecka i nawet szkole razem konczylismy,po wielu latach bycia ze soba, rozstawania sie i wspolnych chwil zlaczylismy sie na stale i wyejchalam do niego do Anglii, bo on mieszka tu juz od 4 lat wraz z rodzina, w lutym rok temu zareczylismy sie:tak: a w 3 listopada 2007 pobralismy sie:-), urodzila nam sie zdrowa coreczka w lipcu 2007;-).
No to chyba tyle o Mnie narazie bo nie wiem co wiecej mam pisac , pozdrawiam Was wszystkie serdecznie a brzucholki malenkie caluje w pepuszki;-).
Jesli macie jakie pytania do Mnie(ciaza,porod, polog itp) chetnie odpowiem i zapraszam na gg 5489659.;-)
Buziaczki papa
 
reklama
Basiul nakręciłam poprostu dobrą bajere z egzaminatorem całe 20 minut rozmawialiśmy o ciąży i szpitalach bo akurat jego córka też teraz urodziła blizniaki(więc może to mi też pomogło na tym egzaminie dał mi cholernie łatwą trase do przejechania:-)) Tylko pamiętaj bez stresów i bedzie wszystko ok;-)
 
witam młode mamusie :-) w listopadzie bede miala skonczone 18 lat. w tej chwili jestem w 5 miesiacu ciąży. przechodze ja dobrze nie liczac ciaglych wymiotow i bolow brzucha spowodowanych jak to lekarz mi powiedzial "zbyt wąska macicą" slyszal ktos o tym kiedys?? w kazdym razie powiedzial ze z porodem moge miec problemy. :-( pozdrawiam wszystkich
 
moja znajoma miala wykona cesarke z tego powodu... prawdopodobnie u Ciebie tez tak bedzie..
a bole brzucha mozesz miec spowodowane wymiotami tez... mnie tez bolał brzuch zwłaszcza jak wymiotowałam....
 
Witam nowe młode mamusie Buziaczka, Vanilkę i Sarę. Piszcie jak tam u Was życie w ciąży się pozmieniało, jak tam szkoła rodzina itp.
Milo Mi ze chociarz Ty mnie przywitalas :-p
U Mnie ciaza przebiegala bardzo pomyslnie,zdrowo;-) nie mialam zadnych niepokojacych oznak by cos sie dzialo nie tak, nie wymiotowalam,nie mialam skokow cisnienia, ckurzycy,anemi itp czulam sie naprawde dobrze, aale pewnego razu zanim dowiedzialam sie ze jestem w ciazy wstalam w nocy mezowi robic jesc okolo 1 i zapalilam papierosa bo palilam przed ciaza, a wtedy to byly pierwsze tygodnie, i nie wiedzialam ze to juz :zawstydzona/y:zapalilam i zaczelam mu pizze robic , ledwo co ja rozpakowalam i zapach jej mnie potwornie zmulil, nie moglam na nia patrzec nie moglam jej ruszyc doslownie ...nie widzialam co sie ze mna stalo, kiwalo mi sie w glowie, spocilam sie jak ''swinia'' ufff poiszlam sie polzyc i dopiero po jakims czasie okolo 1.5h ulzylo mi, i wtedy sie zorientowalismy ze to chyba to ...noi zapachy mnie niektore odrzucaly , jedzenie nie moglam jesc ziemniakow i innych rzeczy, uwielbialam chinszczyzne , idyjskie i obrzeralam sie truskawkami 2 opakowania dziennie :-Dze smietana i cukrem mniam mniam :-D
Rodzina dowiedziala sie 1 mojego meza , tzn tak dokladnie to Mama dopadla mojego meza jak siedzial na kompie u nich i sie pyta , Synu a Ewelina nie jest w ciazy ? a On mowi to sami sie jej zapytajcie :-Dwiec wola Mnie Moj mezulek i mowi chodz bo mama ma pytanie do ciebie a ja z nieczego owego co sie stalo? mowie nie wiesz ze jestem taka gruba i ciezarna ze nie moge wejsc po schodach :-Dpalnelam gafe jak nic ...noi potem sie wydalo pierwsza Tesciowa wiedziala , na nastepny dzien tesc zrobil awanture :-Di reszta rodzinki , Moja Mama byla ze Mna 1 u lekarza bo pojechalam do Pl akurat w tym czasie i zobaczylam na usg mala Blanke i okazalo sie ze to juz 17 tydzien :-D a ja myslalam ze wczesniej :-D Moj tata sie ostatni dowiedzial ...:-p szkole zostawilam w Pl, a tutaj ucze sie dopiero od wrzesnia , bo w tamtym roku bylam w ciazy i nie chcialam za bardzo sie nerwowac :sorry2:.
hmmm no to chyba tyle w skrocie , rodzilam 23 godz. w 41 tyg po masazu szyjki macicy, rodzilam na poczatku w wodzie a potem w koncie pokoiku bo nie chcialam wejsc na lozku a w koncie bylo mi zajefajnie :-Dbez znieczulenia tylko o gas air i glupim jasiu po ktorym bylo mi cudownie.. wiecej pytan zapraszam :-D
 
witam młode mamusie :-) w listopadzie bede miala skonczone 18 lat. w tej chwili jestem w 5 miesiacu ciąży. przechodze ja dobrze nie liczac ciaglych wymiotow i bolow brzucha spowodowanych jak to lekarz mi powiedzial "zbyt wąska macicą" slyszal ktos o tym kiedys?? w kazdym razie powiedzial ze z porodem moge miec problemy. :-( pozdrawiam wszystkich
Bol brzucha moze byc spowodowany , tym ze macica sie powieksza bo dzidzia rosnie i by miala miejsce musi sie rozszerzac;-)polecam nospe i magnez przejdzie ;-)
 
No to niezły miałaś poród, ja to na razie staram sie o tym nie myśleć. U mnie ciąża tez przebiega prawie bezboleśnie, poza mdłościami, bólami głowy i bólem kręgosłupa no i szybkim męczeniem, ale da się znieść. A jeszcze zapytam ile przytyłaś przez ciąże, ile w 9 miesiącu a ile już po ciąży??
Nawet nie wiedzialam ze sie zaczelo piatek o g.23 poszlam spac bo mialam delikatnie skurcze, nie odczuwalne, obudzilo mnie siusianie jak zawsze pod koniec ..i miaam jakies dziwne klucia oraz mocniejsze , i tak pozniej znow za godzinke i o 3 znow i tak wytrwalam do 10 rano a z moj maz sie obudzil i sie patrzy na mnie ...jak na kretynke i mowi co ci jest:confused: a ja wisialam na kolanach (pozycja na pieska) kiwalam sie w ta i spwrotem , bo dawalo mi to wielka ulge i mowie to chyba juz on juz dobra nie klam (mielismy kilka takich falszywych alarmow) i umylam jeszcze wlosy umalowalam sie pojechalam na zakupyjakby nigdy nic (spozywcze)jak co sobote juz wtedy ze skurczami co 5-6min, ale nie regulrne, a ja czekalam na reglarne :-D i tak trafilam dopiero o 16 do szpiatala, zbadala mnie zrobila ktg, odeslali mnie do domu, wody juz odeszly w szpitalu, ale do wanny kazali by mi sie wyrownaly :baffled::szok:powiem z 1 skurcz po odejsciu wod jest cholernie blesny powala na nogi, szwagier byl w domu jak ja siedzialam w wanie i ja gryzlam to az walnol sobie 5 uspokajajacych i browarka :-D
haha i pojechalam o 17.10 do szpitala po drodze w samochodzie na tyle z nogami u gory , niezly cyrk byl na ulicach moj nwet nie pamieta jak dojechal do spzitala :-D bo ja sie tak darlam :-D noi wskoczylam do wody ale nie dalam rady i urodzila sie mala o 21.30 parlam 30min, nie popekalam nie pocieli mie ani nic :tak:bylam szczesliwa z tego powodu :-D
wazylam 57kg przed ciaza, a do porodu 71kg.
a dzis waze 56-57kg a spadlam nawet do 52-54kg , ale juz mam sie OK , nie przespane nocki dadza wam popalic jak urodzicie i schudniecie a noi karminie strasznie wysusza :) na bol glowy polecam paracetamol jest bezpiczny, na bol kregoslupa narzekala jak mala sie przekrecala glowa w dol okolo 27 tyg jakos tak, dostalam pas na podtrzymanie :tak:pomogl noi masaze, na mdlosci polecam suchy chleb z rana:tak:pomaga bardzo nie wstawajc z lozka go zjedz:tak:
a noi pod koniec ciazy bolal mnie pachwiny:-(bardzo bardzo bardzo inogi przed samym porodem i najwiecj nabralam przed urodzeniem jakis tydzien a moze dwa ostatnie -woda sie zbiera w organizmie :tak:obrona przed tym bys nie stracila duzo krwi podczas porod
 
reklama
Do góry