reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niskie beta hcg

A co myślicie o tym co powiedziała moja ginekolog ? Tzn żeby zrobić test ciążowy o czułości 20 i jeśli wyjdzie pozytywny to niemożliwe żeby beta spadła poniżej tych 7 bo już by jej nie wykrył 😄 Niby ma to sens , ale pierwszy raz spotykam się z taką "teorią"

Gdyby ta teoria miała cokolwiek wspólnego z prawdą to testy o czulosci 10 nie wykrywałyby bety poniżej 10, a mi wykrywały i w okolicach 3😅
 
reklama
No fakt czekanie jest mega frustrujące. Doskonale Cię rozumiem. Nie pocieszające jest też to, że finalnie to całą ciążę się na coś czeka😅 najpierw na przyrost, później na pęcherzyk na usg, później na zarodek, serduszko, prenatalne... I tak do porodu 🤣😉
A potem czekasz aż dzidziul przebije 3, 4, 5, 6kg, potem aż zacznie się uśmiechać, aż zacznie się przekręcać, aż zacznie siadać, zje ziemniaka, zrobi krok, powie mama xD
Nie ma spokoju 🙈
 
Gdyby ta teoria miała cokolwiek wspólnego z prawdą to testy o czulosci 10 nie wykrywałyby bety poniżej 10, a mi wykrywały i w okolicach 3😅
No dobra , więc nie ma co słuchać teorii tylko badania krwi :) Już połowa dnia za mną to może do jutra nie zwariuje 😅 chociaż jest blisko ... :p
 
Porównywanie testu z moczu do wyniku testu z krwi jest bez sensu. Po pierwsze te testy wykrywają inne frakcje (na teście i w laboratorium jest to wyszczególnione!), po drugie skład moczu różni się od składu krwi i zawartość hormonu w jednym będzie zupełnie inna niż w drugim.

Testem nie można ocenić rozwoju ciąży (on ma ją tylko wykryć) a żeby próba ciążowa z krwi (najczęściej B-hcg) była wiarygodna jako prognostyk powinna być wykonana w konkretnym odstępie czasowym i tylko we wczesnej ciąży.
 
A ja bym nie czekała do jutra. Skoro testy były pozytywne już w poniedziałek a 2 dni po nich beta niecałe 8 to bym dziś zrobiła kolejną i miała czarno na białym czy to biochem.
 
reklama
Teraz już nie mam wyjścia , muszę czekać do jutra :)
Jeśli mogę wiedzieć jak u Ciebie sytuacja się rozwinęła ? U mnie podobnie dwa testy ciążowe pozytywne wczoraj choć kreska bardzo słaba, dziś zrobiłam bete wyszła 6,8 bardzo niska lekarz kazał powtórzyć badanie za 2dni.
Teraz mi przyszło czekać te 48h zanim powtórzę :) liczę że będzie dobrze bo za mną już jedno poronienie 3 lata temu 😥
 
Do góry