reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i zdrowie naszych maluchów

Mnie koleżanka wit D z Polski przywiozła,dziś odebrała i od jutra startujemy. Wit K mały dostał w szpitalu po porodzie zastrzyk z dawką taką,że już nie muszę mu dawać.
 
reklama
My dajemy K i D codziennie.

pieszczoszka - ja podaję młodemu 3 razy na dobę po 30ml mm, reszta cyc, więc mam co drugi dzień dawać czy codziennie? ..bo zgłupiałam po Twoim poście:zawstydzona/y:
 
Kąpiel w krochmalu jest b.dobra na stany zapalne,potówki,alergie skórne i mocne odparzenia-ściąga gorączkę.Linomag dobrze natłuszcza lecz na odparzenia się nie nadaje. Sudocrem tak,i to po każdej zmianie pieluszki.Maluszki mają bardzo ostre,drażniące stolce.A więc wieczorem lekki krochmal,a na dzień krem.Pozdrawiam.
 
Ja szczerze choc powinnam,to nie podaje codziennie witaminy d,bo w skladzie mm jest jej tyle ile w zapotrzebowaniu niemowlaka.Z corcia tez tak robilam.Choc podobno od "przybytku glowa nie boli".
Ja wlasnie slysze cos moje malenstwo chrapiace,lezac na boku,wiec nosek trzeba przeczyscic sola fizjologiczna.
Aha co do kremu do pupci,nam w szpitalu powiedziano zeby uzywac jak najmniej,bo przy normalnej zmianie pieluszki i podmywaniu miejsc intymnych i pupci,nie powinno byc zadnych problemow.Chyba,ze na noc krem nakladac,gdyby malenstwo zrobilo kupke i nie zmienilo by sie odrazu pieluszki,bo wtedy podraznia.Ja na razie ani razu nie uzylam kremu,bo nie bylo takiej potrzeby,ale oczywiscie w "apteczce" jest.
No tak,zapomnialam...od dzis zaczelismy uzywac pieluszek wielorazowych.Na razie na zmiane z huggisami,zobaczymy jak to bedzie,bo z V malo uzywalam.
 
Ostatnia edycja:
Z kremami to jest tak,w zależności od pupy nie które są podatne na odparzenia a inne nie, więc te podatne radzę smarować wdł. zasady lepiej zapobiegać niż leczyć.A co do pampersów uwaga!!! niektóre mogą uczulać,kontroluj i reaguj- hugginsy lubią przeciekać.Sprawdzaj i wybieraj.Na 4-rkę moich ,2-je miało uczulenia na wszystkie poza pampersami.Pozdrawiam.
 
co do witaminy K i D to ja daje K codziennie a D co drugi dzien ze wzgledu na male ciemaczko mojego maluszka. bo wit d jest odpowiedzialna miedzy innymi za zrastanie sie ciemiaczka a ono nie moze sie za szybko zrosnac jak jest male
moj synus mial delikatnie podrazniona pupka, ale uzylam zasypki Alantan jak radzila polozna na sr i na drugi dzien nie bylo sladu. i tez mowila zeby nic nie uzywac dopoki cos sie nie dzieje
elvie, mi plozna mowila ze jak mam zamiar karmic butelka lub karmic pol na pol to wogole mam nie dawac wit k bo w mm jest jej duzo a w tym przypadku chyba co za duzo to niezdrowo. mysle ze dobrze by bylo jakbys skonsultowala swoj przyklad z polozna lub pediatra
 
reklama
Do góry