reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płatny urlop wychowawczy

Witam. Mam pewne pytanie. jestem w ciąży, na razie jestem na stażu, który kończy mi się 29 lipca. Zaraz od 1 sierpnia zostaję zatrudniona do innej pracy już na czas nieokreślony. Przewidywany termin porodu to połowa listopada. Czy po tym okresie, który przepracuje od 1 sierpnia należy mi się urlop macierzyński? kto jest wtedy płatnikiem tego urlopu: ZUS czy mój pracodawca? i jaką kwotę będę wtedy dostawać (przy dochodzie najniższej krajowej)?
Pozdrawiam
 
reklama
Przewidywany termin porodu to połowa listopada. Czy po tym okresie, który przepracuje od 1 sierpnia należy mi się urlop macierzyński?
Tak.
kto jest wtedy płatnikiem tego urlopu: ZUS czy mój pracodawca?
A ilu pracowników zatrudnia pracodawca?

i jaką kwotę będę wtedy dostawać (przy dochodzie najniższej krajowej)?
100% podstawy.
 
witam serdecznie. Obecnie przebywam na urlopie wychowawczym. OJciec mojego dziecka (nie jestesmy małżeństwem)przebywa za granica a pieniadze dla dziecka raz przesyla a raz nie. Czy w tym wypadku i tak bede musiala przedstawic przed Mops jego zaswiadczenia z US i inne jesli bede chciala sie starac o ten zasilek??Nie mam z nim wiekszego kontaktu poza mailowym. Nie przyczynia sie do wychowania dziecka, ale niestety alimenty nie sa zasądzone . Prosze o odpowiedz.Dziekuje i pozdrawiam.
 
witam serdecznie. Obecnie przebywam na urlopie wychowawczym. OJciec mojego dziecka (nie jestesmy małżeństwem)przebywa za granica a pieniadze dla dziecka raz przesyla a raz nie. Czy w tym wypadku i tak bede musiala przedstawic przed Mops jego zaswiadczenia z US i inne jesli bede chciala sie starac o ten zasilek??Nie mam z nim wiekszego kontaktu poza mailowym. Nie przyczynia sie do wychowania dziecka, ale niestety alimenty nie sa zasądzone . Prosze o odpowiedz.Dziekuje i pozdrawiam.
Opcje są dwie:
1. ojciec tworzy z Panią wspólne gospodarstwo i jego dochody są zaliczane do dochodów rodziny
2. ojciec nie mieszka z dzieckiem i wtedy konieczne jest uregulowanie sprawy alimentów
 
witam, od listopada 2009 jestem na urlopie wychowawczym, w tym roku planuje starac sie o świadczenie z MOPS tzw zasiłek wychowawczy plus rodzinne,
urlop wychowawczy mam do 12 listopada 2012 roku i moje pytanie jest takie czy przysługuje mi takie świadczenie??? w roku 2010 nie uzyskałam żadnego dochodu, wiec rozumie że pod uwage bedzie brany tylko dochód męza??? do kiedy nalezy złożyc dokumenty na ww zasiłek??? pozdrawiam
 
moje pytanie jest takie czy przysługuje mi takie świadczenie???
Nie wiem ile wynosi dochód Pani meża i ile osób jest w gospodarstwie wiec nie mam pojęcia.
w roku 2010 nie uzyskałam żadnego dochodu, wiec rozumie że pod uwage bedzie brany tylko dochód męza???
Tak.
do kiedy nalezy złożyc dokumenty na ww zasiłek???
okres zasiłkowy rozpoczyna się jesienią każdego roku. Dokumenty można złożyć już.
 
Nie wiem ile wynosi dochód Pani meża i ile osób jest w gospodarstwie wiec nie mam pojęcia.

Tak.

okres zasiłkowy rozpoczyna się jesienią każdego roku. Dokumenty można złożyć już.

dochód brutto to ok 2000 a w gospodarstwie sa 3 osoby

chopdziło mi głownie o to bo ktoś kiedys pisał że tylko przez 2 lata urlopu wychowawczego mozna pobierac zasiłek, a ja w listopadzie zaczynam juz 3 roku urlopu z tym że wczesniej nie ubiegałam sie o te pieniązki
 
dochód brutto to ok 2000 a w gospodarstwie sa 3 osoby

chopdziło mi głownie o to bo ktoś kiedys pisał że tylko przez 2 lata urlopu wychowawczego mozna pobierac zasiłek, a ja w listopadzie zaczynam juz 3 roku urlopu z tym że wczesniej nie ubiegałam sie o te pieniązki

24 miesiące nie oznaczają pierwszych 24 miesięcy.
 
reklama
Makara !! i to jest własnie sprawiedliwość. Ja mam tak samo... pracuje od dwóch lat w tej samej firmie umowa konczyla sie nam czyli wszystkim pracownikom 31 lipca wszystkim przedluzyli o conajmniej rok a mi do dnia porodu czyli do marca wiec wychodzi na to ze pozniej powiedza mi do widzenia i także nie bede miala prawa do urlopu macierzyńskiego czy wychowawczego...bo bede bezrobota hehe
 
Do góry