reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

plesniawki w buzi

My walczymy wodnym roztworem gencjany. To jedyne co pomaga. Trzeba jednak pamietac, ze nawet jesli plesniawki znikną to grzybnia (niewidoczna) utrzymuje sie do 2 tygodni. nalezy zatem właczyc leki przeciwgrzybiczne (homeopatyczne najlepiej, bo nie szkodza).
 
reklama
PLEŚNIAWKI
Pleśniawki to małe, białe plamki powstające na śluzówkach jamy ustnej i języku, świadczące o zakażeniu grzybiczym. Najczęściej są to kolonie grzybów Candidia albicans. Wystąpieniu sprzyjają:

złe warunki higieniczne,
antybiotykoterapia,
obecność grzybków na skórze matki i zakażenie w czasie karmienia.

Zakażenie nie jest groźne o ile nie jest masywne, wtedy przyjmuje obraz grubego kożucha utrudniającego ssanie.

W leczeniu stosujemy kilka razy dziennie miejscowo płyny i żele antyseptyczne np. Hextril, Pansoral, preparaty przeciwgrzybicze ,
oraz witaminy z grupy B.Gencjan Fiolet jeden z najbardziej zachwalanych przez mamy sposobow. Najlepiej delikatnie , zamoczyc patyczek do uszu i wypedzlowac dobrze buzie dziecka. Mozna rowniez ,stosowac w okolicy odbytu. Po kazdym karmieniu dobrze tez lekko zwilzyc w GF i przetrzec nim sutki.

A SPOSOB Z MOCZEM BARDZO CIEKAWY ;)

CZY ZAUWAZYLYSCIE ZE PRZY TYM NP.DZIECI KTORE SA KARMIONE PRZY SSANIU POPLAKUJA,MOZE TO IM SPARWIAC BOL????
 
ja bralam antybiotyki ,mialam zatkany kanalik mlekowy, teraz kiedy czytam chyba wiem od czego mala dostala plesniawek.
pozdrawiam
 
Moja Majka dostała pleśniawek jak ją teściowa całowała w buzię, narobiłam rumoru i teraz nie dotyka się jej malutkiej buźki, a leczyłyśmy je nystatyną i aphtinem (na zmianę raz to raz to) i dość szybko zeszło
 
Moja malutka ma pół języka białego -taki nalot jakby zostało mleko myślicie, że to pleśniawki? Czy lizy psa mogły się do tego przyczynić? Mam sunie, która tylko czatuje, żeby malutką liznąć po buzi. Raz ją złapałam na gorącym uczynku. Od tamtego czasu do niej się nie zbliża. Czy kontakt z psem może coś takiego spowodować?. Poza tym jak maluszkowi półtora miesięcznemu wypędzlować buzie? Przecież się nie da. Jest to bardzo trudne wręcz nie wykonalne!

 
Do góry