reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Też mam takie muszle, ale w sumie nie wiem od kiedy je stosować. Po porodzie lepiej od razu nosić taką muszlę, czy zacząć od zwykłych wkładek?
Właśnie też nie wiem (pierwsza ciąża 😁). Ale kupiłam je z myślą jakbym miała problem z brodawkami, żeby je wietrzyć - żeby nie dotykały do materiału.
 
reklama
No to czekamy do porodu…. Ja dzis ostatnie badania krwi porobilam, w sobote gbs wymaz i chyba mam komplet….
A u Was juz wszystko gotowe?!
A domowilam jeszcze te male kolka na cycki ktore mozna zalozyc na sutki: chornic uszkodzone sutki, zbierac mleko lub wietrzyc, goic i wyciagac brodawki. Na szkole rodzenia mowili. To sie chyba nazywa muszle laktacyjne
GBS w poniedziałek robiłam wynik ujemny.
Kółka na cycki hehehe. Aż musiałam w internecie poszukać co to te muszle laktacyjny. Jakby coś się działo będę wiedzieć co kupić.
 
Ostatnia edycja:
Ja w poniedziałek robiłam ostatnie badania, wyniki idealne, gbs ujemny, więc mam już wszystko 🙂
Mam też te muszle, pomocne żeby zbierać mleko - więcej zbieralam muszlami niż ściągałam.
No to super!
Polozna wlasnie tez mowila ze to fajna naturalna opcja zbierania pokarmu.
Ja też ostatnio 11.0 na 11.2. Dla mnie to wręcz gdzieś na granicy błędu, ale chrzanić. Już bliżej niż dalej 😁😁
u mnie z wczoraj hemoglobina 11,4 i to najlepszy wynik w ciazy i pierwszy tak dobry, wiec dla mnie to super wynik! Chociaz raz na czerwono nie swieci sie.
Wyjść i tak wyjdą, myślę że owsianka wspomogła jej leczenie tym że nie dopuszczała do zaparć.
Ok rozumiem
Polozna mowila tez ze na czczo jesc zsiadle mleko ze tez super dziala.
Też mam takie muszle, ale w sumie nie wiem od kiedy je stosować. Po porodzie lepiej od razu nosić taką muszlę, czy zacząć od zwykłych wkładek?
Jesli mleczko chcesz zbierac - to jedna piersia karmisz a do drugiej w tym czasie zbierasz mleczko:) inaczej nie trzeba jesli nie bola brodawki:)
 
Właśnie też nie wiem (pierwsza ciąża 😁). Ale kupiłam je z myślą jakbym miała problem z brodawkami, żeby je wietrzyć - żeby nie dotykały do materiału.
Są rozne wersje tych muszli. Te do wietrzenia np maja dziurki - wiecej tlenu.
Inne zastosowanie oprocz zbierania mleczka to mozliwosc naniesienia kremu na bolace sutki i muszla i na to koszulka (jesli nie mozesz chodzic z cycami na wierzchu😂 co bedzie zdrowe tez)
Lub wyciaganie wklęsłej brodawki to kolejne jej zastosowanie. Wiec pytanie do czego bedziesz miec potrzebe jej uzywac. Ja nie wiedzialam w ogole o ich istnieniu:)
 
Są rozne wersje tych muszli. Te do wietrzenia np maja dziurki - wiecej tlenu.
Inne zastosowanie oprocz zbierania mleczka to mozliwosc naniesienia kremu na bolace sutki i muszla i na to koszulka (jesli nie mozesz chodzic z cycami na wierzchu😂 co bedzie zdrowe tez)
Lub wyciaganie wklęsłej brodawki to kolejne jej zastosowanie. Wiec pytanie do czego bedziesz miec potrzebe jej uzywac. Ja nie wiedzialam w ogole o ich istnieniu:)
To moje chyba są takie do wietrzenia. Do zbierania pokarmu z drugiej piersi w trakcie karmienia chciałam kupić taka butelkę-kolektor - nie wiem,czy to się sprawdza, bo czytałam tylko opinie w internecie. Ale chyba poczekam do porodu i zobaczę jak się u mnie rozkręci laktacja.
 
To moje chyba są takie do wietrzenia. Do zbierania pokarmu z drugiej piersi w trakcie karmienia chciałam kupić taka butelkę-kolektor - nie wiem,czy to się sprawdza, bo czytałam tylko opinie w internecie. Ale chyba poczekam do porodu i zobaczę jak się u mnie rozkręci laktacja.
Kupiłam tę butelkę-kolektor, ponoć jest fantastyczna. I kosztuje niewiele, jakieś 20-25zł. Chyba warto, przekonamy się.
 
Są rozne wersje tych muszli. Te do wietrzenia np maja dziurki - wiecej tlenu.
Inne zastosowanie oprocz zbierania mleczka to mozliwosc naniesienia kremu na bolace sutki i muszla i na to koszulka (jesli nie mozesz chodzic z cycami na wierzchu😂 co bedzie zdrowe tez)
Lub wyciaganie wklęsłej brodawki to kolejne jej zastosowanie. Wiec pytanie do czego bedziesz miec potrzebe jej uzywac. Ja nie wiedzialam w ogole o ich istnieniu:)
O super! Dziękuję bardzo za wyjaśnienie, już teraz więcej wiem, do czego mogę je użyć ☺️
To moje chyba są takie do wietrzenia. Do zbierania pokarmu z drugiej piersi w trakcie karmienia chciałam kupić taka butelkę-kolektor - nie wiem,czy to się sprawdza, bo czytałam tylko opinie w internecie. Ale chyba poczekam do porodu i zobaczę jak się u mnie rozkręci laktacja.
Na te kolektory właśnie mówią magiczne butelki, coś w tym musi być :-) Ja chcę kupić, ale to już wyśle męża stacjonarnie, bo niedługo to kurier zamieszka u mnie pod domem 🤣
 
reklama
Kupiłam tę butelkę-kolektor, ponoć jest fantastyczna. I kosztuje niewiele, jakieś 20-25zł. Chyba warto, przekonamy się.
No to butelka kolektor rozni sie tym ze zasysasz piers i robi sie proznia i mleko do niej kapie. Roznica jest taka ze tym zasysaniem mozesz napedzac laktacje jeszcze bardziej / lub np. odbierac dziecku mleczko ktore normalnie zjadloby przystawione do drugiej piersi (jesli mowimy o tym ze jedna piersia karmisz a do drugiej cos przystawiasz). A chodzi o to zeby tylko nadmiar nie marnowal sie. (Wtedy ta muszla do zbierania jest ok).
(To co skapuje z drugiej piersi w trakcie karmienia jedną). Chyba ze chcesz wlasnie odciągac nadmiar bo jest go za duzo. Na szczescie jak mowisz to drogie nie jest.
Takie oto rzeczy polozna nam mowila….;) ze na kazdego dane urzadzenie moze inaczej dzialac.
 
Do góry