reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

U nas jest pełna współpraca, mąż wraca ok 16.30 i pomaga mi przy dziewczynach, idzie z nami na spacer czy że średnią na plac zabaw. Wieczorem wspólnie kąpiemy dwulatkę i malutką - równolegle i ja klade małą bo ona tylko na cycu, a mąż starszą. Czasu za dużo dla siebie nie mam przy trójce dzieci, ale zdarzyło mi się wyjść z najstarszą po południu na zakupy, czy gdzieś samej jak musiałam odetchnąć od tych pieluch, a mąż bez problemu zostaje z maluchami.
A w nocy mąż też wstaje jak ją słyszy czy podaje mi do karmienia, albo Lula jak mała noe chce spać.
 
reklama
Wiecie że przeszlo mi przez myśl żeby zrobić na FB grupe dla nas? Mamy takie wąskie fajne grono teraz. Mogłybysmy się dzielić zdjęciami też swobodniej. Co Wy na to?
Ja jestem za 🙂 w poprzedniej ciąży też z dziewczynami przenioslysmy się na prywatną grupę i do dnia dzisiejszego piszemy ze soba, tez nas jest małe grono. Niektorym z nas nawet udało się spotkać na kawę i poznać osobiście 🙂 chociaż rozrzucone jesteśmy po całej Polsce 🙂
 
W domu, ekspresowy pobyt w Polsce miało być 8 dni było 3. Młody spokojniejszy, ojciec tez..jutro kontrola u pediatry. I oby nadal nie było nic a gorączka była faktycznie klimatyczna.
 
Ja jestem za 🙂 w poprzedniej ciąży też z dziewczynami przenioslysmy się na prywatną grupę i do dnia dzisiejszego piszemy ze soba, tez nas jest małe grono. Niektorym z nas nawet udało się spotkać na kawę i poznać osobiście 🙂 chociaż rozrzucone jesteśmy po całej Polsce 🙂
Fajna sprawa. W pierwszej córce też tak zrobiłyśmy i piszemy do dziś co prawda już tylko przy większych okazjach bo dzieciaki mają już 9 lat. Nawet odwiedzaliśmy się wzajemnie, te co mieszkały bliżej. Niestety przy drugiej córce się nie udało odbył się zlot przybyło nas sporo. Niestety w drugim roku przedszkola grupa się rozpadła.
 
Jak jesteście zainteresowane to wyślijcie mi na priv w wiadomości link do waszych profili na FB i pozapraszam do grupy wszystkie ❤️
A może zrobić grupę i tutaj wrzucić link bo nie wszystkie dziewczyny czytają tutaj na bieżąco - sama kilka dni temu nadrabiałam z 2 tygodni. Wtedy ta która nie wyłapała informacji będzie mogła dołączyć
 
Ja sobie tak pomyślałam że może czat grupowy na FB tak jak to czasem np. w szkołach i przedszkolach jest? Niestety do takiego czatu nie mam możliwości udostępnić linka. Do grupy owszem, ale myślę, że czat jest wygodniejszy w użyciu.
 
reklama
A dziewczyny zmieniając temat: jak dzielicie się opieka i obowiązkami ze swoimi mężami/partnerami? Jak to wyglada gdy oni wracają z pracy? Macie wtedy czas dla siebie czy się jakoś dzielicie? Jak z karmieniem w nocy jeśli któraś z was karmi mm?
Mój też dużo pomaga. Przez pierwsze trzy miesiące właściwie pracował tylko zdalnie. Teraz pomaga po powrocie z pracy. Odbija po karmieniu, przewija. Gdyby mały polubił wreszcie butelkę to w ogóle popołudniami miałabym trochę swobody.
Wiecie że przeszlo mi przez myśl żeby zrobić na FB grupe dla nas? Mamy takie wąskie fajne grono teraz. Mogłybysmy się dzielić zdjęciami też swobodniej. Co Wy na to?
Dobry pomysł :)
 
Do góry