reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

middajoy - a od dawna zaczęłaś rozszerzać dietę?
bo generlanie zasady są takie, ze jak zaczynamy rozszerzać po 6 miesiącu, to najpierw dajemy przez około 1 miesiąc tylko 1 dodatkowy posiłek (albo zupa, albo jakiś posiłek owocowy, albo np. jajecznica, owsianka na wodzie), a po 7 miesiącu można poza mlekiem dawać 2 dodatkowe posiłki.

ja na razie daję od ok 3 tygodni tylko zupę. pierwsze pare dni bawiłam się w dwuskładnikowe typu marchew-ziemniak, pietruszka-ziemniak, brokuł, buraczek. ale szybko zaczęłam gotować wieloskładnikowe I dostawał też już mięso (nie codziennie, ale już pare razy jadł).
normalną zupę gotuję, kilka warzyw + opcjonalnie mięso lub ryba + łyżeczka kaszy many (jadł tez już kasze pęczak, ryż) troche oliwy z oliwek, pietruszka lub koperek do tego. jadł tez normalny rosół z makaronem, tylko bez soli I przypraw, wywar mięsno-warzywny, makaron też w całości, tylko przed gotowaniem pokruszyłam, żeby były małe kawałeczki.

zupy już pięknie je. chętnie buzie otwiera, zjada spora miseczkę.
też popija troche wodą, albo popija piersią, bo on na piersi tylko.
teraz zamierzam wprowadzić mu jajko. chyba zacznę od żółtka (ugotowanego na twardo), dodam do zupy.
owoce też już troche próbował, ale na zasadzie próbowania.
no I skórkę od chleba tez sobie czasami gryzie.
jeszcze ze 2 tyg I bedę kombinowała z drugim posiłkiem, pewnie śniadaniem: owocami, jogurtem naturalnym, jajecznicą (na wodzie), może płatki ryżowe z jabłkiem duszonym, coś w tym stylu.
Dominika, super, dziękuję :)
 
reklama
Ja dawałam cale jajko
Jako pierwsze na twardo ale nie bardzo mu wchodziło a potem jajecznice na parze to bardzo smakowalo. Teraz generalnie raczej już wszystko je. Nawet ogórka kiszonego mu dałam do łapki.

U mnie brak czasu , przeprowadzka , mąż chory i w ogóle masakra z czasem bo wiecznie coś.

atdctrd8ammce1aq.png
 
Jakie kaszki dajecie i o jakich porach? Z łyżeczki czy z butli? Ja nakupilam jakich nestle owocowych i daje łyżeczka a właściwie nieudolnie próbuje dać a mała się na mnie wypina. Choć skład nie powala to zawsze jakiś krok do rezygnacji z kp. Może jakieś sprawdzone macie ?
 
Ja patrzę na takie które nie mają cukru na drugim miejscu tylko ew na końcu. Holle i sunbaby są bez cukru w ogóle. I łyżeczka podaje na drugie śniadanie.

atdctrd8ammce1aq.png
 
Ja tez! Sunbaby kaszke jaglana daje z owocem lub mm i je jak zla. Teraz kupilam hipp jaglano-ryzowo-kukurydziana i tez ma dobry sklad, nie ma cukru. Mozna ja dostac w Rossmanie.

n59y6iye227k1jnm.png
 
A czy Wam wszystkim dobrze idzie te rozszerzanie diety? My juz przez 2.5 tygodnia rozszerzamy i lipa. Brak checi do warzyw rozumiałam ale dziś było jabłko, słodkie i tez się kwasila i za dużo nie chciala, po kilku kasach zacisnąć usta i koniec :(
 
reklama
Do góry