reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i inne rozmowy na temat zdrowia naszych dzieci

Druga dawka meningo za nami, jeszcze żółtaczka za 3 tygodnie i na pół roku spokój.
Kontrolne usg bioderek też zaliczone: 1a, więcej kontroli nie trzeba.

I miałam wątpliwości czy Mała nie ma jakiejś reakcji alergicznej, ale pediatra stwierdziła, że jest ok, to nie alergia i tylko natłuszczać. No i że idealnej skóry to nie będzie ;-)
 
reklama
Witajcie!

Jestem kwietniówką:-)
I szukam jakis sposobów, żeby ulżyc synkowi ząbkowanie, macie może jakiś
sposoby, może jakiś żel, napiszcie co z gryzakami (wsadzac do lodówki czy zamrażalki)?

Z góry dziękuję za rady :-)

Póki co używamy Dentinox, wg ulotki można go stosować 3 razy na dobę, jednorazowo wyciska się na palec/wacik 0,5cm żelu. Dziąsła smaruję palcem :-) Mam jeszcze Orajel Baby, jest ponoć rewelacyjny, ale jeszcze go nie używaliśmy, czeka na sytuacje podbramkowe :-) Gryzaki schładzam w lodówce :-)
 
witam się z rana
dziewczyny mam do was takie pytanie moja Zuzka miała wczoraj ostatnie szczepienie, wieczorkiem miała lekką gorączkę, pytałam pediatry jak to jest z wychodzeniem na spacery po szczepieniu i powiedziała mi żebym nie unikała i nie trzymała dziecka w domu, ja jednak mam obawy co do wychodzenia od razu z dzieckiem po szczepieniu, wiecie taka mamina nadtroska która nie zawsze służy dziecku, mam obawy szczególnie po 2 tygodniowej ciężkiej szpitalnej przeprawie jak zachorowała, choroba nie była oczywiście wynikiem szczepienia bo akurat była przed:-((, ale jednak.
Co o tym sadzicie?? Jak jest bądź było z waszymi dziećmi?
 
Ja ci powiem szczerze ze nie zwracalam uwagi czy mala jest po szczepieniu czy nie i wychodzilam normalnie na dwor ale to moje 2 dziecko wiec tez jest juz troche inaczej
 
Gniesia Kuba nigdy nie był chory, po szczepieniach też nic się nie działo. Moje zdanie jest takie, że dzisiaj bym sobie darowała wyjście, skoro 2 tyg byliście w szpitalu, bo za oknami pogoda naprawdę nie najlepsza, ja isę zastanawiam cz wyjść, ten wiatr mnie zniechęca.
 
My normalne wychodziliśmy po szczepieniu, nawet tego samego dnia. Ale mała bardzo dobrze znosi szczepienia i nie miała nigdy gorączki... wstrzymaj się może.
 
My chodzimy na spacer zaraz po szczepieniu. Mała ma zazwyczaj stan podgorączkowy.
Teraz mieliśmy szczepienie we wtorek i od razu poszliśmy na 2 godzinki na spacer i po południu też mimo, że wiało.

Podejrzewam, że jeżeli Zuzia dostała szczepionkę, to musi już być na 100 % zdrowa. Wydaje mi się, że możesz spokojnie ją zabrać na pół godzinki.
 
dzisiaj niestety na spacerek nie doszlismy, mała przy lezeniu na brzuszku miala lekki katar i tak samo jak placze tez jakas dziwna wodnista wydzielina sie tworzy, a tak normalnie jak lezy czy jak ją biorę na ręce to nie ma zadnego kataru, nie wiem czy cos sie przypadkiem tam nie tworzy:-( temperaturkę jeszcze dziś miala, zobaczymy jak jutro bedzie.
 
reklama
Odświeżam watek. Nasze dzieci kończą roczek, czy szczepicie na odrę-swinkę-rózyczkę (Priorix)? My mamy szczepienie przełozone na po wakacjach jak mała zacznie chodzić, zresztą teraz po ospie nawet bym nie próbowała szczepic. Pewnie wiekszość dzieciaczków przez te choróbska, katary bedzie miało odroczone. A czy któras z was rezygnuje z tego wątpliwego szczepienia?
 
Do góry