reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop wychowawczy, druga ciąża a urlop macierzyński

chodziło mi o to ze skoro przerwalam urlop wychowawczy i wróciłam do pracy na 3/4 etatu (umowa do 12 sierpnia 2012) (mimo ze umowe o prace na cały etat mam do 14 stycznia 2014r) a teraz jestem w ciąży to czy mój pracodawca może mi przedłuzyć umowę tylko do dnia porodu?
Skoro umowa jest do 2014 roku, a poród w 2012 to jak można przedłużyć coś co trwa do 2014 do 2012?

umowa na 3/4 etatu trwa do 12 sierpnia i mimo ciąży pracodawca automatycznie przywraca mi pełen etat?
Nie.
i w jaki sposób naliczany jest zasiłek macierzyński za rok pracy na 3/4 etatu i część pełnego etatu?
Od wymiaru w jakim będzie Pani pracować w dniu porodu, czyli pewnie od 3/4.

czy tak jak przy pełnym etacie średnia z pełnych przepracowanych 12 miesięcy?
Nie, bo nastąpiła zmiana wymiaru zatrudnienia.
 
reklama
Skoro umowa jest do 2014 roku, a poród w 2012 to jak można przedłużyć coś co trwa do 2014 do 2012?


Nie.

Od wymiaru w jakim będzie Pani pracować w dniu porodu, czyli pewnie od 3/4.


Nie, bo nastąpiła zmiana wymiaru zatrudnienia.

Czyli umowa na 3/4 etatu przedlużona zostaje do dnia porodu tak? a zasiłek macierzyński wtedy w jaki sposób jest obliczany?
 
Czyli umowa na 3/4 etatu przedlużona zostaje do dnia porodu tak?
A skad ja to mam wiedzieć? Przecież nie podała Pani nigdzie w wątku planowanej daty porodu? Obniżenie trwa w okresie w jakim pmiało planowo trwać.

a zasiłek macierzyński wtedy w jaki sposób jest obliczany?
To zalezy w którym momencie urodzi Pani dzieco.

Takie dywagacje są bez sensu i wprowadzają tylko zamęt. Nie podając planowanej daty porodu nie uzyska Pani sensownej informacji.
 
Dziekuje za odpowiedź.Ale zasiłek macierzyński obejmuje przepracowanych pełnych 12 miesiecy a jeżeli ja 8 miesiecy pracowałam na 3/4 etatu a 4 na pełnym to wtedy w jaki sposób jest obliczany?
I jeszcze pytanie co do umowy: jeżeli poród jest planowany na 8 grudnia to umowa z 3/4 etatu która konczy się 12 sierpnia 13 sierpnia staje sie umowa na pełen etat tak?
 
Ale zasiłek macierzyński obejmuje przepracowanych pełnych 12 miesiecy a jeżeli ja 8 miesiecy pracowałam na 3/4 etatu a 4 na pełnym to wtedy w jaki sposób jest obliczany?
Ta zasada nie dotyczy sytuacji gdy zmienia się wymiar zatrudnienia.

I jeszcze pytanie co do umowy: jeżeli poród jest planowany na 8 grudnia to umowa z 3/4 etatu która konczy się 12 sierpnia 13 sierpnia staje sie umowa na pełen etat tak?
Tak. Od 13.08 wraca Pani do pełnego etatu.
 
witam,
bardzo prosze o pomoc. Moja kuzynka była zatrudniona na umowe o pracę na 7/8 etatu do 30.06.2012, 14.06.2012 urodziła dziecko (przez całą ciążę była na zwolnieniu lekarskim ze względu na to że praca która dotychczas wykonywała byla pracą fizyczną) a pracodawca nie przedłuzył jej umowy. Czy jest coś co ona teraz moze zrobić????
Prosze o pomoc.
 
witam,
bardzo prosze o pomoc. Moja kuzynka była zatrudniona na umowe o pracę na 7/8 etatu do 30.06.2012, 14.06.2012 urodziła dziecko (przez całą ciążę była na zwolnieniu lekarskim ze względu na to że praca która dotychczas wykonywała byla pracą fizyczną) a pracodawca nie przedłuzył jej umowy. Czy jest coś co ona teraz moze zrobić????
Prosze o pomoc.

Pracodawca nie ma obowiązku przedłużenia umowy, która wygasła po rozwiązaniu. Kuzynka do 30.06 była na urlopie macierzyńskim, od 1 lipca jest bezrobotna z prawem do zasiłku macierzyńskiego. O zasiłek na okres dodatkowego urlopu może wnioskować w ZUS.
 
reklama
witam,
29.11.2012 urodziłam drugie dziecko i jestem obecnie na urlopie macierzyńskim (jezeli dobrze wyliczyłam 20 tygodni czyli do 17.04.2013r w moim przypadku), po podstawowym urlopie macierzyńskim przysługuje mi dodatkowy urlop macierzyński w wymiarze 4 tygodni tak?czy po tym dodatkowym urlopie macierzyńskim moge skorzystać z zaległego urlopu wypoczynkowego z 2012r i z bieżącego 2013r jezeli pózniej zdecyduje sie na urlop wychowawczy?

i jeszcze jedno pytanie: jeżeli po urlopie macierzyńskim, skorzystam z dodatkowego urlopu i wykorzystam zaległy urlop za 2012r, moge wnioskować o obniżenie wymiaru czasu pracy do 3/4 etatu? przy poprzednim dziecku przerwałam urlop wychowawczy, wróciłam do pracy wnioskując o obnizenie etatu do 3/4 i pózniej automatycznie po roku czasu powrócilam na pełen etat, moja umowa o prace jest na czas określony do 14.01.2014r. czy jeżeli bede mogla skorzystać z opcji obniżenia wymiaru czasu pracy do 3/4 etatu moja umowa wygasa 14.01.2013r czy zostaje przedłużona do dnia w którym te 3/4 etatu się kończy?
 
Ostatnia edycja:
Do góry