reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Infekcje intymne w ciąży martwie się

dossa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Listopad 2012
Postów
69
Witam, proszę o poradę. Pierwsza ciąza była u mnie super, zero problemów. Teraz jestesm w 13 tyg i na początku mialam plamienia, ale juz jest ok, potem w 8 tc bralam pimafucin na grzyby, potem miałam dziwny brunatnawy sluz i lekarz stwierdził zapalenie bakteryjne, dostałam dalacin antybiotyk dopochwowy w kremie, 2 dni temu skończyłam go brać. Niby nie mam już tego śluzu, tylko wodnisty biało żółty, ale i tak się martwię, bo np w nocy przy sikaniu jak połozyłam się do łóżka to czułam dyskomfort, jakieś pieczenie, teraz niby juz jest ok. Sama już nie wiem o co chodzi, może to po dopochwowych kapsułakch z pałeczkami kwasu mlekowego, który wczoraj sobie zaaplikowałam, chciałam uzupełnić florę bakteryjną po tej antybiotykoterapii (priobiotyk o nazwie-Lactowaginal). Proszę o poradę tak się martwię o swoje dziecko, czytałam ,że te infekcje są groźne, a jeśli ja brałam leki, które nie pomogą i tak będę chodzić z tą infekcją do kolejnej wizyty? Niby nie mam już tego brunatnego śluzu, jakoś mnie tam nie piecze i nie swędzi tylko jakbym miała lekkie podrażnienie, więc nie będę leciała na IP, chyba poczekam do wizyty do 23.12. Czy któras miała takie infekcje w ciąży i czy czekala spokojnie na wizyte albo leczyla sie dłuższy czas i nic sie nie stalo dziecku? Czytałam,że to grozi poronieniem i bardzo się boję. Czy ktos miał takie uczucie podraznienia a wszystko bylo ok i infekcja wyleczona? Dziekuję z góry z a pomoc.
 
reklama
Ja mialam tak jak Ty wyleczylam sie clotrimazolem lekarz kaze mi go stosowac caly czas jesli poczuje szczypanie pieczenie infekcje w ciazy to normakne mi mowil bo zmienia sie ph ciagle przez hormony jesli nie masz swedzenia pieczenia ze nie usiedzisz to nie ma infekcjii bakyeryjnej . I stosuj krem clotimazolum idz do nlekarza na ip niech ci wypisze bo mozesz zaniedbac i znow wrocic do infekcjii bakteryjnej.
 
Ja mialam tak jak Ty wyleczylam sie clotrimazolem lekarz kaze mi go stosowac caly czas jesli poczuje szczypanie pieczenie infekcje w ciazy to normakne mi mowil bo zmienia sie ph ciagle przez hormony jesli nie masz swedzenia pieczenia ze nie usiedzisz to nie ma infekcjii bakyeryjnej . I stosuj krem clotimazolum idz do nlekarza na ip niech ci wypisze bo mozesz zaniedbac i znow wrocic do infekcjii bakteryjnej.

clortimazoulm jest chyba bez recepty..
 
Witaj, ja w drugiej ciązy miałam non stop infekcje, lekarz przepisywał jedno i to samo i tak w kółko. Na trochę pomogło gdy doprosiłam się badania na paciorkowiec, który okazał się dodatni. Ale po ciaży wróciło, w końcu poszłam do innego lekarza, który nie leczył na czuja tylko zrobił odpowiednie wymazy, dopiero potem dobrał leki i jak ręką odjął.
Więc jak bedzie powracać zrób wymazy i na pewno potem tego paciorkowca. Choć moze ci przejdzie Dalacin to bardzo dobry lek, jedyny co mi pomaga. Radziłabym ci na odbudowe flory jednak te do łykania.
Powodzenia i oby infekcje poszły gdzieś.
 
Od kiedy dowiedziałam się że jestem w ciąży zaczęłam przyjmować probiotyk doustny provag i dodatkowo smarowałam miejsca intymne provag żelem, który pomógł mi w utrzymaniu prawidłowej kwasowości pochwy, ponadto sprawdził się również po basenie, czy po goleniu, gdyż łagodzi podrażnienia.
 
Ja rowniez mam problemy z infekcjami ... Erytrocyty białko ... Leukocyty taka natura kobiety w ciazy labiofem polecam zel dopochwowy
 
reklama
clortimazoulm jest chyba bez recepty..



Maść clotrimazolum owszem bez recepty ale tabletki dopochwowe o tej samej nazwie są tylko na receptę.

Niestety także miałam grzybicę przez całą ciążę. Nie udało mi się jej całkowicie wyleczyć do porodu, ale lekarz powiedział mi że to nie ważne, nie powinno w żaden sposób zagrażać życiu dziecka, ważne że infekcja jest w jakiś sposób podleczona. W moim przypadku wszystko potoczyło się dobrze, córeczka urodziła się całkiem zdrowa a ja jestem już 3 miesiące po porodzie i jak na razie mam spokój.
 
Do góry