reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki o maleństwo w 2016

Witam wszystkie Staraczki :)
mam 28 lat, od jakiegoś czasu idziemy z Mężem "na żywioł" ale bez liczenia dni, mierzenia temp. itd. ... Nie brałam nigdy tabletek anty, cykle mam od zawsze 26 dniowe, co do dnia. Mam dwurożną macicę, stąd moje obawy o powodzenie. Ale staram się myśleć pozytywnie i nie za bardzo "chcieć", bo wiadomo, że głowa ma tu też znaczenie ;) Mimo, że zauważyłam, że już od jakichś 3 cykli wystąpienie @ sprawia, że mi smutno, no ale nic, postanowiłam się poprzyglądać moim cyklom i zakupiłam dziś testy owulacyjne, zobaczymy ;)
pozdrawiam Was wszystkie i trzymam za wszystkie kciuki!
Witaj Jula! Trzymam kciuki! Który teraz masz dc?
Robiliście jakies badania?
 
reklama
Dziękuję :) dziś jest 11 dc. Póki co oprócz standardowych badań ginekologicznych nic. Radzisz coś konkretnego zrobić?
O, czyli zaraz owu? :) działajcie ;)

Wydaje sie ze jesli masz regularne cykle to z hormonami powinno byc ok. Warto sprawdzić czy owu na pewno jest - najlepiej monitoring u gina 10dc czy jest wiodący pęcherzyk i potem umawiasz sie za kilka dni sprawdzić czy urósł i czy pękł.
I tarczyce - tsh, ft3,ft4.

No i zbadalabym chłopaków męża :)

Potem można brnąc dalej - np sprawdzić czy nie masz przeciwciał przeciwplemnikowych.

Rozumiem ze nie masz za sobą żadnych poronień? Jesli tak to chyba na razie tyle wystarczy tych badań. :)
 
Tylko wiesz, jak rozpoczniesz robić badania to skończą sie starania "na luzie", bo sie zaczynasz mocno koncentrować na tym temacie, czekać na badania itd..
Także tez nie można sie dać zwariować tymi badaniami. Ja akurat wole wszystko wiedzieć wczesniej niż pózniej wiec zrobiłam wszystko co możliwe.. Tak po prostu wole, ale na chwile sfiksowałam na punkcie starań, ale juz wracam do normalności ;) także spoko, to odwracalny proces :)
 
O, czyli zaraz owu? :) działajcie ;)

Wydaje sie ze jesli masz regularne cykle to z hormonami powinno byc ok. Warto sprawdzić czy owu na pewno jest - najlepiej monitoring u gina 10dc czy jest wiodący pęcherzyk i potem umawiasz sie za kilka dni sprawdzić czy urósł i czy pękł.
I tarczyce - tsh, ft3,ft4.

No i zbadalabym chłopaków męża :)

Potem można brnąc dalej - np sprawdzić czy nie masz przeciwciał przeciwplemnikowych.

Rozumiem ze nie masz za sobą żadnych poronień? Jesli tak to chyba na razie tyle wystarczy tych badań. :)
Miałam badane tylko tsh i jest ok. Chłopaki niebadani, ale M stara się prowadzić zdrowy tryb życia, więc póki co daruje Mu chodzenie po lekarzach ;) Dzięki za radę, póki co żadnych poronień, a przynajmniej takich o których było by nam wiadomo...
 
Tylko wiesz, jak rozpoczniesz robić badania to skończą sie starania "na luzie", bo sie zaczynasz mocno koncentrować na tym temacie, czekać na badania itd..
Także tez nie można sie dać zwariować tymi badaniami. Ja akurat wole wszystko wiedzieć wczesniej niż pózniej wiec zrobiłam wszystko co możliwe.. Tak po prostu wole, ale na chwile sfiksowałam na punkcie starań, ale juz wracam do normalności ;) także spoko, to odwracalny proces :)

Rozumiem ;) dam nam jeszcze parę cykli na luzie i jak nie przyniosą one efektu to pójdę do gina, żeby podjąć konkretne kroki ;)
 
Miałam badane tylko tsh i jest ok. Chłopaki niebadani, ale M stara się prowadzić zdrowy tryb życia, więc póki co daruje Mu chodzenie po lekarzach ;) Dzięki za radę, póki co żadnych poronień, a przynajmniej takich o których było by nam wiadomo...
Ile masz tsh? Przy staraniach powinno byc <1,5
 
reklama
Witajcie, teraz i ja się tu udzielę! :-) Wczoraj byłam u ginekologa przepisał mi prenatal uno i badania, które musze wykonać przed ciążą. Jutro idę wszystkie wykonać i w przyszlym miesiącu zaczynamy się starac. Mam nadzieję że "szybko pójdzie"! :-) Kończę w tym roku 21 lat. :-)
 
Do góry