reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaczynam odpieluchowywać.Pomocy!

Millo

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Czerwiec 2016
Postów
2 921
Witajcie,

Jak w tamecie.Moj syn ma 26 msc.Juz jakis czas temu zaczelismy oswajanie z nocnikiem.Czasem zawoła ze chce kupę,ale czesniej jednak powie jak juz robi.Wczoraj po popoludniowej drzemce stwierdzilam ze czas odpieluchowac.Zwlaszcza ze skonczyly sie pampersy:)
Dzisiaj juz pierwsze plakanie i dol za mna.Synuś sika co 20-30 min..w ogole Mu nie przeszkadza ze ma mokre majtki.Walnąl 2 kupy w nie a na koniec stwierdzil ze fajnie sie zesikac na podloge i w tym skakac.Moze z 3 razy zawołał ze chce siku.Przyznam ze jestem załamana :/Nie wiem co robic..czy wysadzac Go czesto czy pytac Go ciagle..

Czy to jest normalne ze On tak czesto sika?Przeziębionego pęcherza ani zapalenia raczej nie ma..
 
reklama
może dużo wypił a co nocnika trudno powiedzieć możesz biegać za nim z nocnikiem lub pozwolić mu do niego dorosnąć mojej córce zajęło to prawie trzy lata niektórym dzieciom mniej innym wiecej
 
Witajcie,

Jak w tamecie.Moj syn ma 26 msc.Juz jakis czas temu zaczelismy oswajanie z nocnikiem.Czasem zawoła ze chce kupę,ale czesniej jednak powie jak juz robi.Wczoraj po popoludniowej drzemce stwierdzilam ze czas odpieluchowac.Zwlaszcza ze skonczyly sie pampersy:)
Dzisiaj juz pierwsze plakanie i dol za mna.Synuś sika co 20-30 min..w ogole Mu nie przeszkadza ze ma mokre majtki.Walnąl 2 kupy w nie a na koniec stwierdzil ze fajnie sie zesikac na podloge i w tym skakac.Moze z 3 razy zawołał ze chce siku.Przyznam ze jestem załamana :/Nie wiem co robic..czy wysadzac Go czesto czy pytac Go ciagle..

Czy to jest normalne ze On tak czesto sika?Przeziębionego pęcherza ani zapalenia raczej nie ma..
Ja nie mam jeszcze doświadczenia ale koleżanka odpieluchowuje dwu i pół latka i rzeczywiście pyta go co 5 minut czy nie chce sikać. A swoją drogą skakanie w siuśkach to pewnie niezła zabawa.
 
Może żeby,zacząć spróbuj jak wstanie odrazu posadzić go na nocnik(po spaniu chce się siusiu), pochwal go jak coś zrobi, idzicie razem wylać to do ubikacji i pozwól spuścic mu wodę, umyjcie rączki lub zrobcie coś co lubi, a ciągle robić tego nie może. wydaje mi się ze trzeba znaleźć coś, żeby dziecko zainteresować nocnikiem, żeby wiedział ze jest powiązany z czymś fajnym plus sucha pupa.
A jeśli nie chce siedzieć na nocniku to może kupcie nową zabawkę i dawaj mu ją tylko wtedy, gdy siedzi na nocniku. Spróbować nie zaszkodzi
 
Ale On do nocnika jest przyzwczajony bo na luzie od roku Go juz sadzałam.Teraz na nakładke siadamy ale mi chodzi o to czy to normalne ze na pocztku dzieci tak czesto sikaja?Mu nie przeszkadza ze ma mokre majtki:(
 
Mi się wydaje, że normalne. Dzieci są przyzwyczajone, że jak sikną w pampersa to mają sucho i nie skupiają się tak na kontrolowaniu tego. Póki co wydalanie sprawia mu radość bo to coś zupełnie nowego, że siku leci na podłogę, a wcześniej tak nie było.
Weź głęboki wdech bo myślę, że to może potrwać. Zwłaszcza, że to juz dwulatek, czyli okres buntu i będzie Wam trudniej.
 
Elenna a mam ten nocnik dac np do salonu zeby Go widzial?Wysadzilam Go zas przed chwila i zrobil..mam Go tak wysadzac co te 30 min czy czekac az sie zesika zeby sie tak nauczyl?

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
hej. Ja zaczęłam odpieluchowywać 2 miesiące temu. W moim przypadku będzie to pewnie dłużej trwało bo córa ma 1,5 roczku i robię to stopniowo. Po pierwsze chciałam żeby było mniej pieluch w domu jak pojawi się drugi bobas, a po drugie nadarzyła się ku temu okazja w postaci czerwonej skóry na pupie i lekarz doradził żeby wietrzyć.
Jak zaczęłam to na początku też córa sikała nawet co 10 min. Raz więcej raz mniej, w zależności też od tego ile piła. Próbowałam pieluchę tetrę z osłaniaczem, ale to i tak nie wiedziałam kiedy sika. Potem tylko majtki ewentualnie rajstopy jak majtki się skończyły :) nie zdążały wyschnąć po praniu. Po ok 4/5 dniach załapała o co chodzi i dawała znać kiedy chce siku. Nie mówi sisi, chyba nie potrafi, ale mówi oo i pokazuje na pupę. Ważne że daje znać. Z kupą trwało to dłużej. Niestety. Ok miesiąca. Nawet jak wiedziałam że będzie grubsza sprawa córa uciekała jak oparzona od nocnika.
Teraz po 2 miesiącach zdarza się zsikać w majtki jak się bawi w najlepsze albo gdy odwiedza nas ktoś. Wtedy chyba wstydzi się pokazać o co chodzi. Sika już też nie tak często jak wcześniej mimo że sporo w upały pije, ale za to więcej na raz. Teraz próbuję wychodzić z domu bez pieluchy. Różnie to bywa. W zależności jak szybko znajdę toaletę. No i na spaniu - nie wiem jak to ugryźć. ;)
PS Jeszcze w pierwszej ciąży czytałam książkę o wychowywaniu dzieci bez pieluch. Podobno dzieci dają znać już od urodzenia że mają potrzebę, ale z powodu używania pieluszek jednorazowych zatracają tą umiejętność ok 5/6 miesiąca. Obserwowałam moją córę i rzeczywiście dawała znak że robi siku i kupę. Taki fajny grymas na twarzy :) Od 6 miesiąca znała też już nocnik i w 7 mies jak umiała siedzieć robiła sporo potrzeb na nocnik. Nie umiała powiedzieć słownie, było w tym więcej mojego wysiłku bo musiałam się koncentrować na jej mimice twarzy.Czasem pokazywała palcem na nocnik. Podobno takie dzieci w wieku ok 2 lat już normalnie załatwiają się same jak należy do nocnika. Ja niestety zaniedbałam wtedy i ok 10 miesiąca zaś były tylko pieluchy. Ale przy drugiej kruszynie będę znów próbować.
 
reklama
Dzień dobry.

Odpieluszanie to ważny moment w życiu każdego dziecka, a także dla jego rodziców. W literaturze można znaleźć informacje, że dziecko już około 9 miesiąca życia można przyzwyczajać do nocnika. Jednak należy pamiętać, że nie należy pozwalać dziecku długo przesiadywać na nocniku, ani bawić się nim, ani na nim. Odpieluszanie dziecka wbrew pozorom nie jest takie proste, a często słyszymy od osób w podeszłym wieku, jak szybko ich dzieci zostały odpieluszone. Ze strony społeczeństwa również często bywa wywierany nacisk na jak najszybsze odpieluszenie. Często można spotkać kobiety licytujące się, której dziecko szybciej przestawiło się na nocnik. Niestety, ale presja w niczym tu nie pomoże, a wywoła jedynie złość oraz frustrację. Nauka korzystania z nocnika wymaga dużo cierpliwości, rodzice muszą przygotować się na dłuższą przygodę. Jeśli zakładamy, że odpieluszenie będzie trwało krótko, możemy się rozczarować. Aby zachęcić malucha do korzystania z nocnika wybierz jak najbardziej atrakcyjny z perspektywy dziecka nocnik, np. kolorowy w ciekawym kształcie, w ciekawe wzorki. Rozmawiaj z dzieckiem i tłumacz, że Ty również korzystasz z toalety. Proponuję nakłaniać dziecko do korzystania z nocnika co jakiś wybrany, konkretny czas, a także po drzemkach, po zabawie. Popieram swoje poprzedniczki, proponuję bardzo często pytać dziecko czy chce „siusiu” oraz nastaw się na dłuższy proces. Proponuję również wprowadzić system nagród i kar. Pamiętajmy, że nagrodą może być również pochwała! Po kilkukrotnym skorzystaniu z nocnika wprowadź nieco większą nagrodę niż pochwała, zaś w momencie gdy dziecko wypróżni się w majteczki zastosuj karę np. odbierz mu jakiś przywilej. W celu zapoznania się z możliwymi sposobami nagradzania i karania polecam zapoznać się z hasłami „nagroda” (strona 191) oraz „kara” (strona 148) w książce „Rodzice-dzieci-wychowanie. Poradni dla rodziców A-Z” pod redakcją Bolesława Milewicza. W tej książce znajdziesz również wiele innych haseł pomocnych w odpieluszaniu, ale także w wychowaniu, co będzie pomocne przez cały okres dzieciństwa Twojego dziecka.

Pozdrawiam.
 
reklama
Do góry