reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka

Dołączył(a)
6 Lipiec 2016
Postów
1
Witam moja córcia kończy 5msc a od pierwszego ma stwierdzony trądzik niemowlęcy smarujemy ją maścią Panthenol co jakiś czas znika pojawia się i tak w kółko ponoć wywołane jest to też tym, że karmię ją piersią i moje hormony tak na nią działają. Ostatnio na jej ciałku zauważyłam suche, czerwone plamki tak jakby liszajki smaruję jej to aksamitnym mleczkiem hipoalergicznym z Nivea lub na zmianę linomagiem. Moje pytanie skąd jej się biorą te przesuszone miejsca moja dieta raczej nie jest bogata w niedozwolone produkty czy winowajcą może być zbyt twarda woda do kąpieli i co za tym idzie prania jej ubranek ?
 
reklama
Moja też miała trądzik niemowlęcy. Karmiłam 8 miesięcy ale nawet później się utrzymywał. Jak miała rok i dwa miesiące to zauważyłam, że ma więcej wysypki po niektórych pokarmach. Wyeliminowałam cytrusy, pomidory i inne czerwone warzywa oraz czerwone owoce. Po jakichś dwóch miesiącach wprowadziłam je ponownie i wysypka się nie pojawiła. Twoje dziecko pewnie jeszcze nie je dodatkowych pokarmów ale może ma na coś alergię tak jak to było u nas. Ja nie zauważyłam kiedy ustąpił trądzik a pojawiła się wysypka alergiczna. Byłam przyzwyczajona, że zawsze coś ma na buzi. Aaaa i miała też dwie suche plamki na udach. Takie symetryczne.
 
Moja też miała trądzik niemowlęcy. Karmiłam 8 miesięcy ale nawet później się utrzymywał. Jak miała rok i dwa miesiące to zauważyłam, że ma więcej wysypki po niektórych pokarmach. Wyeliminowałam cytrusy, pomidory i inne czerwone warzywa oraz czerwone owoce. Po jakichś dwóch miesiącach wprowadziłam je ponownie i wysypka się nie pojawiła. Twoje dziecko pewnie jeszcze nie je dodatkowych pokarmów ale może ma na coś alergię tak jak to było u nas. Ja nie zauważyłam kiedy ustąpił trądzik a pojawiła się wysypka alergiczna. Byłam przyzwyczajona, że zawsze coś ma na buzi. Aaaa i miała też dwie suche plamki na udach. Takie symetryczne.
 
No właśnie, często wysypki czy krostki pojawiają sie jako objaw alergii na produktu pokarmowe. Moja siostrzenica nie mogla jesc nabialu, bo jej wyskakiwaly krostki na policzkach. Czyli generalnie zero mleka, czekolady, serkow..
 
No właśnie, często wysypki czy krostki pojawiają sie jako objaw alergii na produktu pokarmowe. Moja siostrzenica nie mogla jesc nabialu, bo jej wyskakiwaly krostki na policzkach. Czyli generalnie zero mleka, czekolady, serkow..

też znam takie historie.. a testy alergiczne można robić dopiero na starszych dzieciach.. trzeba obserwowac dziecko np dac mu czekolade i przygladac sie czy dostaje wysypki, łatwo mozna to zauwazyc ;)
 
Do góry