reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenie po raz pierwszy w 14tym mies

akino_m

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
26 Lipiec 2014
Postów
32
Witam. Jak w tytule po raz pierwszy zdarzyło się że córka ma odparzenie. Wiadomo stosuje krem itd ale jakoś super lepiej nie jest. Dlatego chciałabym moc stwierdzić dlaczego. Nie zmienilam firmy pieluszek, nic nowego nie wprowadzilam do diety, regularnie zmieniam pieluszki, upałów teraz też nie ma. Jedynie co to córka zaczęła chodzić. Czy może to być powodem? Skóra się ociera? Co mogę z tym zrobić? "Odstawić" pieluszki?
 
reklama
Po pierwsze odstaw mokre chusteczki i zamiast nich myj pupę np pod kranem. Jak najwiecej niech bedzie bez pieluchy zeby skóra oddychała. Pieluszki nie sa za małe? Moze zabkuje?
 
Rzeczywiście od zawsze używam chusteczek. Spróbuję jak radzisz tylko wodą. No teraz wychodzi już w sumie siódmy ząbek. A to ma wpływ na oparzenia?
 
Zgadzam się z koleżanką ,gdy wychodziły mojemu synkowi w styczniu trzonowce to przez 3 tygodnie miał odparzoną pupę.Natomiast przy zębach przednich nic takiego nie miało miejsca
Dużo wietrzyć to moja rada i u nas pomagał tormentiol
 
Dokładnie może częściej się załatwia, albo kupki są bardziej "kwaśne" i podrażnienie gotowe :/ tormentiol zawiera kwas borowy szkodliwy dla niemowląt, ale jest skuteczny i odparzenie znika szybko. Mi na takie odparzenia z rankami dermatolog polecił clotrimazolum (łagodzi i ranki ładnie sie goją) plus alantan zielony. Oczywiście clotrimazol cieniutka warstewka i po 1-2 dniach wszystko ładnie schodzi i wtedy odstawiamy. No i wietrzenie pupy. I najlepiej u nas działa przemywanie zwykłą wodą i czasami jak widzę, że pupka jest zaczerwieniona to alantanem zielonym posmaruję i jest ok. Córka jest alergikiem i dwa razy zdarzyło nam się odparzenie, raz potraktowane właśnie tormentiolem, który dała mi położna w szpitalu, fakt szybko zeszło, ale ten kwas borny... Drugi raz clotrimazol, alantan i wietrzenie - na drugi dzień nie było śladu :) pozdrawiam
Tu macie link o tormentiolu Link do: Sroka o....: Uwaga! Szkodliwy Tormentiol!
 
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Przyznam że zaniepokoiło mnie ze w takim wieku nagle się takie odparzenie zrobiło. Myje woda i wietrze pupę i zobaczę jak się to potoczy dalej. Póki co to tylko w jednym miejscu jakby się slimaczy ze jak próbuje nałożyć krem to się nie da choćby było tam wilgotne. W pozostałych miejscach juz jest ciut lepiej.
 
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Przyznam że zaniepokoiło mnie ze w takim wieku nagle się takie odparzenie zrobiło. Myje woda i wietrze pupę i zobaczę jak się to potoczy dalej. Póki co to tylko w jednym miejscu jakby się slimaczy ze jak próbuje nałożyć krem to się nie da choćby było tam wilgotne. W pozostałych miejscach juz jest ciut lepiej.



U nas wlasnie jest to samo. 13 miesoac i pupa odparzona az prawie rany sa. Pierwszy raz i tak mocno ze szok. Zauwazylam ze malej wyszed trzonowiec wiec chyba tak jak dziewczyny pisza moze to byc od zęba bo innej opcji poprostu nie widze... Czeste przewijanie i wietrzenenie a pupa i tak skrzywdzona :( kiedy u Ciebie to przeszlo?
 
witam. mój synek właśnie w wieku 11 miesięcy odparzył tak pupkę że aż takie krosty miał czerwone nawet na jajeczkach , owszem dwa ząbki mu szły na raz, ale nic nie pomagało , więc poszłam do pediatry powiedział że to bakteryjne odparzenie przepisał maść z antybiotykiem i maść robioną w aptece rewelacyjna ta maść. oczywiście cały czas używamy tych samych pieluszek, ale czasem zmieniałam chusteczki mokre i myśle że one są winowajcą, teraz myje mu pupkę przegotowaną wodą, mocze waciki w miseczce i jest spokoj ewentualnie jedyne które go nie podrażniają chusteczki to firmy nivea,a bratowa kupiłą mi takie z biedronki uzywałam 3 dni i od razu czerwona pupa:wściekła/y:.moim zdaniem najlepsza woda.pozdrawiam:-) :):-) :):-) :)
 
reklama
U nas wlasnie jest to samo. 13 miesoac i pupa odparzona az prawie rany sa. Pierwszy raz i tak mocno ze szok. Zauwazylam ze malej wyszed trzonowiec wiec chyba tak jak dziewczyny pisza moze to byc od zęba bo innej opcji poprostu nie widze... Czeste przewijanie i wietrzenenie a pupa i tak skrzywdzona :( kiedy u Ciebie to przeszlo?

jak już maluszek ma spore rany lepiej zgłoś się do pediatry lepiej niech zobaczy nic nie zaszkodzi , ja tak zwlekałam ,aż młody miał rany straszne. mi żadne masci już nie pomagały
 
Do góry