reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaparcia u niemowlaka

reklama
Niby w jaki sposób te skórki pomogą?

Dziecku można podać rumianek ale ostrożnie bo może uczulać.
Ja bym dziecku dala koperek a nie sama sie napila

Tak samo ze skorkami przeciez to co mama zje jest trawione w żołądku ..a mleko jest z krwi z kanalikow mlecznych nie z brzucha to osobna fabryka
Do mleka tylko alergeny i alko przechodzi a nie to co mama zje ..no chyba ze skorki w krwi beda plywac to tak;)
Polecam blog Hafija pl:)
 
Problem z zaparciami Espumisan jakoś nie pomaga mała od rana nie umie zrobic kupki już nie wiem co mam z nią zrobić....
A ile dzidziuś ma tyg? U nas sprawdzało się posmarowalnie pupci i termometru i zmierzenie temp w pupci.
Dawałam też wodę na czczo, czopek glicerynowy, często moja Madzia miała wzdęcia, więc rurki używałam, ona też powodowała że kupka szła.

Napisane na C2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja bym dziecku dala koperek a nie sama sie napila

Tak samo ze skorkami przeciez to co mama zje jest trawione w żołądku ..a mleko jest z krwi z kanalikow mlecznych nie z brzucha to osobna fabryka
Do mleka tylko alergeny i alko przechodzi a nie to co mama zje ..no chyba ze skorki w krwi beda plywac to tak;)
Polecam blog Hafija pl:)
A to błonnik z jabłka nie przejdzie do krwiobiegu ? ;) ;)
 
A to błonnik z jabłka nie przejdzie do krwiobiegu ? ;) ;)
Nie;)
Mit trzeci: podczas laktacji trzeba uważać na nadmiar błonnika
Stwierdzenie, iż nadmiar błonnika w diecie matki szkodzić może karmionemu kobiecym mlekiem dziecku (a dokładnie wywoływać wzdęcia i kolki), zalicza się bezsprzecznie do gatunku science-fiction. Sytuacja w zasadzie wygląda podobnie jak w przypadku wymienionych wcześniej warzyw strączkowych i krzyżowych, z tym że o ile można hipotetycznie założyć, że w skład kapusty czy grochu wchodzą substancje wzdymające, które mogą zostać wchłonięte z przewodu pokarmowego, o tyle w przypadku błonnika wiadomo, że nie jest z definicji on wchłaniany. Błonnik jest substancją balastową, nie jest rozkładany przez nasze enzymy trawienne, a jedynie niektóre jego frakcje metabolizowane są do krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych przez mikroflorę bakteryjną. Nadmiar błonnika może wpłynąć negatywnie na pracę przewodu pokarmowego u mamy, ale nie u karmionego mlekiem dziecka. Błonnik do mleka bowiem nie przenika. Nie ma takiej możliwości.
 
Moje dziecko od urodzenia zadnych problemów kupkowych brzuszkowych nie ma temat mi obcy ale zdaje sie na wiedze osob wyksztalconych hehe:)
To mity:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja moją kładłam do bujaka.. po10 min w nim kupka wychodzila :p
albo kladlam duzo na brzuszku albo kladlam cieply temofor na brzuszku.
ja byl juz hardcore to dostawala duphalac.. to nie powoduje biegunki tylko reguluje wyproznianie ale my ja mm jestesmy.. nie wiem jak to wyglada przy kp
 
Do góry