reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

latopic - najlepsze lekarstwo na skazę

Witajcie mamy dzieciaczków chorych na AZS:)
Mój synek zaczął chorować na AZS od drugiego miesiąca życia,wizyty u alergologa jednego piątego, dermatologa, pediatry,zakup wszelkiej możliwej literatury na temat AZS, emolienty,smarowanie go kilka razy dziennie, kąpiele w krochmalu, maści, kremy, maści i kremy sterydowe, eksperymenty z różnymi mlekami (nutramigen, bebilon pepti)efekt marny, jak jedno ognisko zniknęło to obok pojawiało się następne, synek ciągle był podrapany na główce, na rękach, wydrapane dziury na nogach, nie pomagało bandażowanie rąk, obcinanie paznokci.Budził się w nocy z płaczem bo go bardzo swędziało a ja nie potrafiłam mu pomóc, często płakałam razem z nim z tej bezradności. Synuś ma ponad rok i jest dużo lepiej odkryłam kilka produktów które w połączeniu dają fajny efekt, nam pomogły.
-do prania używam EKO KULE piorę w tym wszystko, ubranka,pościel,kocyki,ręczniki
-zamiast mleka podaję SINLAC synek go lubi, nie dodaje owoców, cukru ale wiem że jak maluszek nie chce go pić to można go ulepszyć smakowo.
-Latopic raz dziennie
-kąpiele w kalium,
-do smarowania po kąpieli Elo-baza, clo-baza,dermosan
jemy deserki,obiadki, parówki, banany,chlebek,brokuły, barszczyki tak na prawdę jemy wszystko za wyjątkiem produktów mlecznych, choć czasem na coś malutkiego sobie pozwolimy.
Czasem coś wyskoczy malutkiego, czasem się podrapie po rączkach, ale zdarza się to bardzo rzadko. Nie chcę zapeszać, ale u nas jest dużo lepiej.
Może któryś z wymienionych produktów pomoże Wam Drogie mamy,pomóc swojemu Skarbowi.
Pozdrawiamy
 
reklama
ja jestem mega zadowlona. Od 2 lat dziecko nie jadło nabiału, miało uczulenie na gluten i więkoszść owoców. Latopic przyjmujemy i widziemy niesamowitą poprawę, została tez zauważona przez wychowawcę w szkole po powrocie dziecka z wakacji. synek je wszystko i skóra jest o 90 % gładsza i nie ma zaczerwienienia i to co jest jeszcze najważniejsze dziecko nie drapie się . Więc nam chyba pomogło. Mam zamiar kupić kolejne opkaowanie. w listopadzie mamy kontrolę u alergologa i zobaczymy co dalej :-)
 
zakupilam bedac w Pl Latopic dla corki od 5 lat walczymy z azs i alergiami... nikt wczesniej nam nic nie pomogl nawet byl problem z badaniem krwi ....wyszlo ze mala ma uczulenie na mleko krowie i siersc zwierzat
mam nadzieje ze nam pomoze , od urodzenia szukam sama co moze jej pomoc dopiero teraz trafilam na ten lek
szkoda ze tak pozno,,,,dodam ze mieszkam w holandi a tutaj ciezko ze sluzba zdrowia
wrocilismy w czwartek z PL i mala cala wysypana , drapie sie az do krwi ,,,niesety miala kontakt z psami i kotami nie dalo sie tego ominac ufff teraz poczekamy cierpliwie na poprawe z latopiciem
mam tez emulsje do smarowania ale ona placze ze ze ja szczypie jak smaruje , to samo bylo jka kupilam Balneum tez plakala i niewiem czy to jej wymysl czy faktycznie ,,,,przyzwyczajaona do starych kremow na bazie wazeliny
 
Odnośnie Latopic'a (proszek) to zaczelismy uzywac jak corcia miala 4 m-ce i stosujemy nadal (teraz ma 7,5 m-ca) - to probiotyk więc wplywa na zdrowy brzuszek. Mala miala duze zmiany na glowce, policzkach i troche na raczkach i nozkach. Mysle ze glownie pomogla jej masc robiona z hydrokortyzonem - lekka poprawa byla juz widoczna po kilku godzinach od posmarowania. Po kilku dniach jak całkowicie wyleczyła jej się buzia zaczelam smarowac ją kremem Latopic i cialko emulsją z tej serii. Nawilzają bardzo dobrze, skora jest w bardzo dobrej kondycji (oczywiscie te kosmetyki nie lecza ostrych zmian ale z sucha zaczerwieniona skora radza sobie swietnie). Ponadto krem zaczelam sama na twarz stosowac na noc - i jestem zadowolona:) Mysle ze krem i emulsja do ciala mają bardzo dobre sklady bez zbednych substancji, ktore dzisiaj uwazane sa za wątpliwe czy szkodliwe (a niestety w wielu kosmetykach nawet dla atopików mozna znalezc rozne dziwne skladniki nie do końca dobre).
 
Latopic ok, ale trzeba przede wszystkim wyeliminować całkowicie to co uczula. Jeśli np. uczulenie na białko tu restrykcyjnie trzeba trzymać się diety i cierpliwie nawet rok a może i dłużej nie stosować nabiału. Czytać zawartość na opakowaniach.Przetestowałam na mojej dwójce i nie musiałam stosować sterydów. Trzeba być konsekwentnym w takim działaniu. Pozdrawiam!
 
Witam mam pytanie , w ulotce jest napisane żeby rozpuścić w małej ilości wody bądź mleka matki, bądź preparatu hipoalergicznego . Czy mogę rozpuścić w porcji 180ml taką jaką zjada maluszek ? Czy to ma jakies znaczenie ? ( Zawsze zjada całą porcję)
 
Witam, podawałam dziecku Latopic przez 2 miesiące przed kolejnym podaniem niestety mieliśmy przerwę kilkudniowa. Czy w związku z tym powinnam kurację rozpocząć na nowo? tzn tak by zachować ciągłość 3miesięcy ?Dodam ,Dziecko ma alergie na mleko, nie miało przed kuracją silnych objawów skórnych Zaczęliśmy stosować Latopic głównie w związku z alergią na mleko.Pojawiały się pojedyncze suche place na skórze. w trakcie kuracji stan skóry nie budził większych zastrzeżeń.Od 2 dni stan skóry jest fatalny, mały tak źle jeszcze nie wyglądał, czy taka przerwa przed wskazanym minimalnym okresem 3 miesięcy stosowania, może mieć jakiś związek
 
Czy któraś z mam stosowała Latopic krem do twarzy i ciała? Synek podobno ma Egzeme,cała twarz wysypana drobnymi kropkami plus czerwony placek na policzku na który stosujemy hydrokirtyzon bo tak źle wyglada. Posmarowałam go Latopikiem i krostki się zaczerwieniły a maluch się drapał, po emoliencie z apteki krostki bledną , czy któraś z was miała takie doświadczenie z tym kremem? Bo wszystkie opinie jakie czytam to tylko jak super pomógł , ze zaczerwienienie znikało ,nie swedzialo -a u nas odwrotnie :( , czy powinnam zauważyć różnice od razu czy po długim stosowaniu dopiero?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Czy któraś z mam stosowała Latopic krem do twarzy i ciała? Synek podobno ma Egzeme,cała twarz wysypana drobnymi kropkami plus czerwony placek na policzku na który stosujemy hydrokirtyzon bo tak źle wyglada. Posmarowałam go Latopikiem i krostki się zaczerwieniły a maluch się drapał, po emoliencie z apteki krostki bledną , czy któraś z was miała takie doświadczenie z tym kremem? Bo wszystkie opinie jakie czytam to tylko jak super pomógł , ze zaczerwienienie znikało ,nie swedzialo -a u nas odwrotnie :( , czy powinnam zauważyć różnice od razu czy po długim stosowaniu dopiero?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Hudrocortizon to steryd. Uważaj z tym tym bardziej na twarzy . Nie wolno powyżej 3 dni.

Hubert 18.02.2015 [emoji213]
Wiktoria 06.06.2017 [emoji214]
 
reklama
Tak wiem ze steryd lekarz kazał malutka ilość stosować przez tydzień,po wyskoczenie wysypki byłam dzisiaj w szpitalu i tez kazał kontynuować do 7 dni , bo wczoraj go odstawiłam. Podobno ten 1% jak już bardzo trzeba jest Ok dla niemowląt.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry