reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

latopic - najlepsze lekarstwo na skazę

kasiekz

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Luty 2013
Postów
3 147
Miasto
dolnośląskie
dzięki temu, że pediatra poleciła mi latopic, bardzo szybko wyszłyśmy ze skazy. dużo mu zawdzięczam!

zaczęło się jak mała miała 4 tyg.: intensywne ulewanie (wręcz chlustanie), strzelająca śluzowata kupa, zaparcia, szorstkie krosty na policzkach i za uszami. Wg pediatry skaza i kazała odstawić mi nabiał (łącznie z masłem, wołowiną itp.) oraz poleciła latopic na min. 3 miesiące oraz dalsze karmienie piersią. Przestrzegając diety i podając ten priobiotic po tygodniu ustąpiły objawy, a po 2,5 tygodnia zeszły krosty. Moje dziecko miało silną nietolerancje mleka krowiego, bo wystarczyła miniaturowa dawka, aby objawy powróciły. Latopic przyjmowała 4 miesiące. Od 5 mies. jadła kaszki na bebilon pepti+pierś. Jak skończyła 6 mies. zaczęła jeść już masło. W 8 miesiącu przeszła z pepti na hipp bio combiotik+pierś w nocy. Wcześniej próbowałam przejść na bebilon ha, ale robiła śmierdzące zielone kupy i pojawiły się krostki na policzkach. Po hipp wszystko OK:)

Moje pytanie brzmi, czy są jakieś przeciwwskazania do podawania dłużej niż 3-4 miesiące latopicu? Pytam w imieniu sąsiadki mającej 5 mies. dziecko cierpiące na AZS. Ona podaje już 4 miesiące i chce kontynuować...czy ma zrobić jakąś przerwę?
 
reklama
Ja rowniez podawalam corci Latopic przez 3 miesiace. Zaczelysmy gdy Maja miala 10 mcy. Bardzo nam pomogl przy wyzbyciu sie alergii, gdyz corcia miala skaze, nietolerancje laktozy, alergie na gluten i prawie na wszystkie owoce. Teraz ma 16 mcy i moze jesc juz wszystko! :-D
Mi sie wydaje, ze mozna kontynuowac to sa dobre bakterie, to tak jakby jadlo sie jogurt codziennie przez 5 mcy...ale wydaje mi sie ze fachowo powvinna odpowiedziec pani ekspertka.
 
Witam,

Zalecany czas kuracji Latopic to 3 miesiące, po tym czasie u dziecka powinniśmy zauważyć efekty.
Oczywiście każdy organizm jest inny, i o ile u większości dzieciaków efekt będzie widoczny po 3 miesięcznej kuracji, o tyle u innych potrzeba trochę więcej czasu. Tak więc Latopic podajemy 3 miesiące i dłużej. Możemy również powtarzać kurację.
Szczepy zawarte w Latopic to wysoce bezpieczne, bardzo dobrze przebadane bakterie, dlatego spokojnie możemy podawać swoim pociechom przez dłuższy okres czasu.

p.s. Cieszę się, że Latopic pomógł maleństwu i pozbyliście się alergii :)

Pozdrawiam,

Agata
 
Witam,

Bardzo się cieszę, że córci pomógł Latopic :) oraz dziękuję za podzielenie się swoimi doświadczeniami.

Odpowiadając na pytanie dotyczące czasu kuracji: Zalecany czas stosowania Latopic to 3 miesiące. Oczywiście w przypadku zaostrzonych zmian skórnych lub innych objawów alergii można przedłużyć kurację, nawet do 6 miesięcy. Następnie warto zrobić przerwę ( 2-3 miesięczną) i obserwować dziecko. W przypadku nawrotów warto powtórzyć kurację.

Pozdrawiam,

Agata
 
Moja najmłodsza córka też ma skazę, a że ją karmię to jestem na diecie bezmlecznej, mimo wszystko Lenka często ma suche, szorstkie placki na nogach i stopach przy zgięciu, mam nadzieję, że Latopic też jej pomoże, muszę go szybciutko kupić, szkoda tylko, że pediatra nam nie wspomniała, że coś takiego można podawać :baffled:
 
Witam,

Latopic jest dostępny w opakowaniach 10 oraz 30 saszetek. Zachęcam do kupna większego opakowania. Przypominam aby Latopic podawać raz dziennie, przez okres 3 miesięcy. Koniecznie proszę nas informować o efektach stosowania.

Życzę dużo zdrówka :)

Pozdrawiam,

Agata
 
Witam
Podaje córce Latopic od trzech dni i dzisiaj zrobiła taka czarna twarda kupke, czy moze to byc spowodowane stosowaniem tego probiotyku? Córeczka ma 5 miesięcy.
Pozdrawiam serdecznie
 
Witam,

Powiem szczerze, że do tej pory nie mieliśmy informacji od osób stosujących Latopic o zmianach konsystencji lub zabarwienia stolca. "czarna, twarda kupka" moim zdaniem nie jest efektem zastosowania Latopicu.

Pozdrawiam,

Agata
 
reklama
Witam,

Latopic Pani ALicjo podajemy przez okres minimum 3 miesięcy (1 saszetka dziennie). Po miesiącu kuracji nie zauważy Pani żadnej poprawy, aczkolwiek zdarzają się dzieciaki, u których po tym czasie skóra ma zdecydowanie lepszy wygląd. Efekty stosowania Latopic (nasze badania kliniczne) również są zauważalne po 3 miesiącach. Tak więc cierpliwości i wytrwałości :)
AZS jest ciężką chorobą, a leczenie żmudne.

Pozdrawiam,

Agata
 
Do góry