reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Oczywiscie powtorze i leki do czw biore ale to mi wyglada na jakies pozostalosci po zastrzyku po prostu...

A to TSH? Moglo tak skoczyc od encortonu? Niedawno mialam okolo 1.2 TSH a teraz takie...

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja pytałam dr G o TSH bo przy pierwszej becie jak robiłam to miałam 2.5, przy drugiej 1.5 ake to wszystko bylo robione nie na czco i po tabletce a przy trzeciej zrobilsm jak Pan Bog przykazal i bylo 2.08
 
Bardzo intensywnie o tym myślałam, o Paśniaku ale postanowiłam ze nie czas na to jeszcze. Tzn. I tak podchodzę już z wlewamy intralipidu 200ml i na heparynie. Do tego acard, encorton i duzo progesteronu rożnego rodzaju. I na godzinę przed transferem zastrzyk prolutexu.

A mam trochę ambiwalentny stosunek do brania się tak szybko za immunologię ponieważ jeśli wychodzi cokolwiek pierwsze podejścia robi się na właśnie heparynie i intralipidzie. Grubsze sprawy typu szczepienia tak naprawdę pomagają tylko ułamkowi osób starających się. Ja nie jestem do nich przekonana, żaden z lekarzy z którymi na ten temat rozmawiałam nie ma dobrego zdania o szczepieniach. Myślę ze u mnie duzo bardziej prawdopodobne jest, ze moje poprzednie zarodki były osłabione tą całą biopsją. Dlatego tym razem nie decydowaliśmy się na PGS. Nie mówiąc o tym ze wszystkie były z jednej hodowli, jednej stymulacji i może zwyczajnie nie miały potencjału, może coś poszło nie tak ostatnio.

Teraz dodatkowo zarodki (a właściwie ich cześć z tego co się dowiedziałam, embriolog zrobiła dwie odrębne ścieżki hodowli) były hodowane na embriogenie - medium z cytokinami stosowanym przy poronieniach i biochemicznych w wywiadzie.

Nie wykluczam immunologii ale jeszcze nie teraz. I raczej immunosupresja wchodziła by w grę bo do szczepienia - ich skuteczność nie przemawiają do mnie za bardzo. Każdy w coś wierzy, ma swoją drogę, ja na razie postanowiłam immunologii nie ruszać
To Twój pierwszy raz na takim zestawie leków ? Jakie masz dawki ?
[emoji8]

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej laseczki, właśnie wracam z kliniki I oto moje dwa serduszka [emoji85] [emoji173] [emoji173]
1513093321-5818d2c5d359794d-aaaaaa.jpeg
Piękne [emoji173][emoji173][emoji7][emoji7]
Jutro 8tc a ktoś kto nazwał mdłości porannymi chyba miał na myśli , że zaczynają się rano po przebudzeniu i towarzyszą Ci przez cały dzień [emoji23]
Gratulacje kochana [emoji8]

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Robil jakies badania np prolaktyne testosteron i cis jeszcze. Maz ma kolege ktory czesto bierze yestosteron i inne i zawsze po tskich akcja bierze sie odblok o czym moj m nie pamiętał olal. I to hcg przepisal mu jakis lekarz. A raczej sprzedal . po tej kuracji plemniki sie pojawily.

Ciekawe czy to na jakość plemników też wpływa?
Ważne że coś się u Was pojawiło. Do in vitro potrzebne jest tylko kilka sztuk :)
 
Do góry