reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Druga dawka pneumokoki

U mnie córka źle zareagowała na 6w1. Od kolejnej wizyty szczepiłam 5w1 i nie było żadnych problemów.
Może spróbuj w ten sposób (omijasz wówczas niepotrzebną dodatkową dawkę WZW).
Co do pneumokoków niestety nie doradzę, bo ja szczepiłam po 2 r.ż. a wówczas jest tylko 1 dawka.
 
reklama
Dzwoniłam do lekarza że córka ma takie objawy... Dostałam odpowiedź
"No niektóre dzieci tak reagują, można podać ewentualnie czepek na zbicie temperatury. A obrzęk również może się zdarzyć. Najwyraźniej tak organizm zareagował na szczepionkę. Nie martwić się."

Co tu robić ehhhh....
 
Dzwoniłam do lekarza że córka ma takie objawy... Dostałam odpowiedź
"No niektóre dzieci tak reagują, można podać ewentualnie czepek na zbicie temperatury. A obrzęk również może się zdarzyć. Najwyraźniej tak organizm zareagował na szczepionkę. Nie martwić się."

Co tu robić ehhhh....
Nic innego nie mogłaś usłyszeć..ja bym już na to nie zaszczepila i tyle.
 
Dzwoniłam do lekarza że córka ma takie objawy... Dostałam odpowiedź
"No niektóre dzieci tak reagują, można podać ewentualnie czepek na zbicie temperatury. A obrzęk również może się zdarzyć. Najwyraźniej tak organizm zareagował na szczepionkę. Nie martwić się."

Co tu robić ehhhh....
Decyzję musisz podjąć sama. Fakt, że to są powikłania bardzo częste, do tego stopnia, że mimo że w ulotce i przez ministerstwo uznane za NOP i powinno się je zgłaszać, to wielu lekarzy uważa za "standard".
Co ja bym zrobiła? Kolejne szczepienia rozbiła, min. 2tyg różnicy pomiędzy, przed zbadała crp i dopilnowała by lekarz dokładnie osłuchał i zajrzał w gardło i uszy.
Ale to ja, moje dziecko i ewentualne nasze konsekwencje. A Wy, to Wy i niestety decyzja należy tylko do Was. Pamiętaj też że wszystko ma skutki uboczne (Wit C, D, Ibuprom, panadol itd nigdy nie wiesz jak zareaguje na to organizm)
 
W ulotce pisze, że p
Dzwoniłam do lekarza że córka ma takie objawy... Dostałam odpowiedź
"No niektóre dzieci tak reagują, można podać ewentualnie czepek na zbicie temperatury. A obrzęk również może się zdarzyć. Najwyraźniej tak organizm zareagował na szczepionkę. Nie martwić się."

Co tu robić ehhhh....

Tak właśnie wygląda rejestr nopow, praktycznie nie istnieje, a potem wmawia się, że takie przypadki to jeden na milion. W ulotce jest napisane, że podanie szczepionki przeciw pneumokokom i infanrix hexa jednocześnie może zwiększać częstość nop. Jeśli nie ma przeciwwskazań do szczepienia, warto przyjść na pneumokoki w innym terminie, zwłaszcza jeśli dziecko źle znioslo szczepienie.
 
To jest nasz kalendarz szczepień mamy za sobą płatna 1 dawkę 6w1... Jak widzicie gdybym nie wykupiła 6w1 to dziecko dostałoby aż 4 ukłucia.
a02f1e74f1716.jpg
 
Dzwoniłam do lekarza że córka ma takie objawy... Dostałam odpowiedź
"No niektóre dzieci tak reagują, można podać ewentualnie czepek na zbicie temperatury. A obrzęk również może się zdarzyć. Najwyraźniej tak organizm zareagował na szczepionkę. Nie martwić się."

Co tu robić ehhhh....
A nie mówiłam?
 
U mnie córka źle zareagowała na 6w1. Od kolejnej wizyty szczepiłam 5w1 i nie było żadnych problemów.
Może spróbuj w ten sposób (omijasz wówczas niepotrzebną dodatkową dawkę WZW).
Co do pneumokoków niestety nie doradzę, bo ja szczepiłam po 2 r.ż. a wówczas jest tylko 1 dawka.
A można teraz tak zaszczepić po 2 r.z?
 
@mamakubusia87 Nie wiem - ja mam starsze dzieci i wówczas pneumokoki nie były obowiązkowe. Zawsze można porozmawiać z lekarzem i zasugerować szczepienie po 2 r.ż.

@mirkaszu Jak już pisałam powyżej - ja też mam złe doświadczenia ze szczepionką 6w1. Po pierwszej dawce - podawałam później 5w1 i nie było problemów. Sporo moich znajomych też narzekało na 6w1. Nie wiem co jest z tą szczepionką nie tak, ale chyba za mocno obciąża organizm dziecka i nie każde sobie radzi. A jaki masz termin tej 6w1? Może dasz radę jeszcze ją zwrócić i zamienić na 5w1?
 
reklama
Przyszły czwartek termin. W przychodni deklaruje jaka chce czy 5w1 czy 6w1 czy za darmo refundowane. Następnie place i oni szczepią.
 
Do góry