reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Witam wszystkie posiadaczki szwu lub pessara.
Sama od 21.11.17 od 20 tyg ciąży mam założony szew na szyjce z powodu niewydolności cieśniowo szyjkowej. Termin porodu mam na 12.04. Kończe właśnie 35 tydzień. Ostatnie usg sprzed 2 dni wskazywało wagę córki na 2300 gram. Jutro mam sie stawić do szpitala na zdjęcie szwu. Mam pytanie do dziewczyn które miały szew. Czy zdejmowanie szwu boli i czy miałyście po zdjęciu plamienie?
 
Witam wszystkie posiadaczki szwu lub pessara.
Sama od 21.11.17 od 20 tyg ciąży mam założony szew na szyjce z powodu niewydolności cieśniowo szyjkowej. Termin porodu mam na 12.04. Kończe właśnie 35 tydzień. Ostatnie usg sprzed 2 dni wskazywało wagę córki na 2300 gram. Jutro mam sie stawić do szpitala na zdjęcie szwu. Mam pytanie do dziewczyn które miały szew. Czy zdejmowanie szwu boli i czy miałyście po zdjęciu plamienie?
Tez mam termina na 12.04[emoji6]ale bedzie 27.03[emoji4]mam pessar od 26 tc ale nie beda mi go zdejmowac, dopiero przy albo po CC.


 
Tez mam termina na 12.04[emoji6]ale bedzie 27.03[emoji4]mam pessar od 26 tc ale nie beda mi go zdejmowac, dopiero przy albo po CC.



U mnie zdejmuja jutro szew. Mam zostać 3-4 dni na obserwacji i jeśli sie nic nie będzie działo to wypuszczą mnie do domu i ustalimy termin cc. Wolałabym żeby mała jeszcze trochę posiedziała w brzuchu. Mam córkę urodzoną w 34 tygodniu więc każdy dzień dłużej to dla nas sukces.
 
Ordynator w szpitalu mi zakładał i sam mi skierowanie wypisał na dziś do zdjęcia. Pół godziny temu lekarz zdjął. Bolało ale ja mam bardzo niski próg bólu.
 
Witam wszystkie posiadaczki szwu lub pessara.
Sama od 21.11.17 od 20 tyg ciąży mam założony szew na szyjce z powodu niewydolności cieśniowo szyjkowej. Termin porodu mam na 12.04. Kończe właśnie 35 tydzień. Ostatnie usg sprzed 2 dni wskazywało wagę córki na 2300 gram. Jutro mam sie stawić do szpitala na zdjęcie szwu. Mam pytanie do dziewczyn które miały szew. Czy zdejmowanie szwu boli i czy miałyście po zdjęciu plamienie?

Bardzo wcześnie ściągają...mi w tej ciąży lekarz planuje zdjąć w 38 tygodniu, o ile wcześniej nie będzie komplikacji typu rozwarcie, wpuklenie, maks skrócenie szyjki czy spełznięcie szwu, no i skurczy nie do wyciszenia.
Za pierwszym razem ściągnięcie szwu nic nie bolało - ale ściągał mi go mój lekarz, a on się przykłada do swojej pracy.
 
reklama
Jestem już po badaniu wszystko dobrze, szew trzyma i nie wpukla się. Jednak nie byłam u swojego prowadzącego bo akurat ma urlop. I nie byłabym sobą gdybym nie miała wątpliwości :dry: Przed założeniem szwu szyjka miała mniej niż 1cm, po założeniu szwu miała 2cm a dziś 16mm każdy pomiar inny lekarz i inne usg. Lekarz mówił że może być błąd pomiar :hmm: ?
 
Do góry