reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

imiona

Hej, a jak to jest u Was z wyborem imienia pod względem rodziny?
Rodzine mam ogromną i co rok to nowy smyk ;-) wiele imion wykorzystanych a "glupio" by się dublowały...i taka tam jedna ciotka z czterema córami wykorzystała wszystkie cztery z pięciu możliwości dla mojej córy :D ostała się Maria Anna lub Marianna...problem w tym, że kilka osób słysząc mój (co prawda niepewny) wybór zaczęło przekonywać mnie bym wybrała coś innego (bo mamy dwie Maryśki spod ciemnej gwiazy w rodzinie, nieco dalszej ale jednak...) czy bierzecie takie uwagi pod uwagę ?:) tak tak, moje dziecko mój wybór i nikomu nic do tego...ale jednak slyszac niewybredne komentarze na temat przyszlego imienia swojego dziecka robi się troszke nie milo..

Napisane na HUAWEI SCL-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Będzie dwuimiennie - Janina Maria (po naszych babciach).
Dla chłopca mieliśmy wybrane również dwuimiennie - Ksawery Jan (Jan po ojcu męża i moich dziadkach).:)
 
Hej, a jak to jest u Was z wyborem imienia pod względem rodziny?
Rodzine mam ogromną i co rok to nowy smyk ;-) wiele imion wykorzystanych a "glupio" by się dublowały...i taka tam jedna ciotka z czterema córami wykorzystała wszystkie cztery z pięciu możliwości dla mojej córy :D ostała się Maria Anna lub Marianna...problem w tym, że kilka osób słysząc mój (co prawda niepewny) wybór zaczęło przekonywać mnie bym wybrała coś innego (bo mamy dwie Maryśki spod ciemnej gwiazy w rodzinie, nieco dalszej ale jednak...) czy bierzecie takie uwagi pod uwagę ?:) tak tak, moje dziecko mój wybór i nikomu nic do tego...ale jednak slyszac niewybredne komentarze na temat przyszlego imienia swojego dziecka robi się troszke nie milo..

Napisane na HUAWEI SCL-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
Twoje dziecko Twoja sprawa, co innym do tego jak dasz na imię? U mnie w rodzinie próbowali podważać mój wybór imienia ale temat ucięłam krótko, to moje dziecko i dostanie takie imię jakie mi się podoba, mieli swoje dali tak jak chcieli a Ci co jeszcze nie mają to jak będą mieli to niech nad swoim się wymądrzają. Moja kuzynka dała swojej córce na imię Tamara wszyscy komentowali, że co to za imię, wyrażali swoje niezadowolenie i co im z tego przyszło? Nic... Teraz jest mała Tamarka, wszyscy do imienia się przyzwyczaili i nikomu nie przeszkadza. Olej komentarze ciotek itp i rób to co uważasz za słuszne.
 
Hej, a jak to jest u Was z wyborem imienia pod względem rodziny?
Rodzine mam ogromną i co rok to nowy smyk ;-) wiele imion wykorzystanych a "glupio" by się dublowały...i taka tam jedna ciotka z czterema córami wykorzystała wszystkie cztery z pięciu możliwości dla mojej córy :D ostała się Maria Anna lub Marianna...problem w tym, że kilka osób słysząc mój (co prawda niepewny) wybór zaczęło przekonywać mnie bym wybrała coś innego (bo mamy dwie Maryśki spod ciemnej gwiazy w rodzinie, nieco dalszej ale jednak...) czy bierzecie takie uwagi pod uwagę ?:) tak tak, moje dziecko mój wybór i nikomu nic do tego...ale jednak slyszac niewybredne komentarze na temat przyszlego imienia swojego dziecka robi się troszke nie milo..

Napisane na HUAWEI SCL-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
Pozno odczytuje ten post ale...
W pierwszej ciąży za wcześnie mówiłam jakie imię damy corce i to był błąd. Zawsze ktoś się znajdzie komu nie będzie podobać się imię . Dlatego teraz do końca nikomu nie mówimy żeby zaoszczędzić sobie nerwów. Jedynie moja mama wie. Bo akurat nie podważa moich decyzji tylko mnie wspiera.

Nie słuchaj innych. A najlepiej mow że jeszcze nie wiecie,że zastanawiacie się .Lub że dacie imię gdy się urodzi.
 
Ostatnia edycja:
Pozno odczytuje ten post ale...
W pierwszej ciąży za wcześnie mówiłam jakie imię damy corce i to był błąd. Zawsze ktoś się znajdzie komu nie będzie podobać się imię . Dlatego teraz do końca nikomu nie mówimy żeby zaoszczędzić sobie nerwów. Jedynie moja mama wie. Bo akurat nie podważa moich decyzji tylko mnie wspiera.

Nie słuchaj innych. A najlepiej nie że jeszcze nie wiecie,że zastanawiacie się .Lub że dacie imię gdy się urodzi.
My nie mówimy nikomu choć u mnie w rodzinie nikt nie podwazal naszych pomysłów i trochę cierpią za innych, ale nie chce by mojemu facetowi było przykro [emoji16] a to dlatego, że zawsze ktoś dodał swoje trzy grosze... Mówiłam, że są dwa , które nam się podobają to zamiast powiedzieć "ładne" to mówili "a może jednak inne, a może ... (I tu wymieniali rozne) " I wybraliśmy zupełnie inne niż te, które braliśmy pod uwagę... Bo najnormalniej w świecie mi zbrzydly gdy tak się nasłuchałam...
 
reklama
My nie mówimy nikomu choć u mnie w rodzinie nikt nie podwazal naszych pomysłów i trochę cierpią za innych, ale nie chce by mojemu facetowi było przykro [emoji16] a to dlatego, że zawsze ktoś dodał swoje trzy grosze... Mówiłam, że są dwa , które nam się podobają to zamiast powiedzieć "ładne" to mówili "a może jednak inne, a może ... (I tu wymieniali rozne) " I wybraliśmy zupełnie inne niż te, które braliśmy pod uwagę... Bo najnormalniej w świecie mi zbrzydly gdy tak się nasłuchałam...
Dokładnie. Właśnie to najbardziej mnie irytuje, kiedy ktoś podaje swoje typy. Anie powie czy ładne. Lub wręcz powie np a to trudne do wymówienia, lub a teraz dają takie i takie.
Najlepszy był mój teść,po prawie 3 latach zapytał czemu córce daliśmy na imię Klaudia.? A jedna ciotka do drugiej ( ciotka z męża strony do mojej) wprost mówiła że to imię nie podoba się jej.. no i przykro później mi było.
 
Do góry