reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmieniajace sie AFI na przestrzeni kilku dni.

W ciąży zdarza się, że wydzielina jest przezroczysta i wodnista. Paski za to podobno dostaniesz w zoologicznym (to te same papierki, którymi sprawdza się wodę w akwarium), w aptece wkładki.
Mi badali paskiem w szpitalu, ale to już przed porodem jak zgłosiłam, że wody poszły, a poszła część tylko.
A na usg nie ma jak sprawdzić szczelności pęcherza. Spadające afi może być równie dobrze błędem pomiaru. Jeżeli bardzo Cię to niepokoi i nie masz jak iść do swojego lekarza, to jedź na IP i poproś o sprawdzenie pH.
 
reklama
W ciąży zdarza się, że wydzielina jest przezroczysta i wodnista. Paski za to podobno dostaniesz w zoologicznym (to te same papierki, którymi sprawdza się wodę w akwarium), w aptece wkładki.
Mi badali paskiem w szpitalu, ale to już przed porodem jak zgłosiłam, że wody poszły, a poszła część tylko.
A na usg nie ma jak sprawdzić szczelności pęcherza. Spadające afi może być równie dobrze błędem pomiaru. Jeżeli bardzo Cię to niepokoi i nie masz jak iść do swojego lekarza, to jedź na IP i poproś o sprawdzenie pH.

W ciąży zdarza się, że wydzielina jest przezroczysta i wodnista. Paski za to podobno dostaniesz w zoologicznym (to te same papierki, którymi sprawdza się wodę w akwarium), w aptece wkładki.
Mi badali paskiem w szpitalu, ale to już przed porodem jak zgłosiłam, że wody poszły, a poszła część tylko.
A na usg nie ma jak sprawdzić szczelności pęcherza. Spadające afi może być równie dobrze błędem pomiaru. Jeżeli bardzo Cię to niepokoi i nie masz jak iść do swojego lekarza, to jedź na IP i poproś o sprawdzenie pH.
W ciąży zdarza się, że wydzielina jest przezroczysta i wodnista. Paski za to podobno dostaniesz w zoologicznym (to te same papierki, którymi sprawdza się wodę w akwarium), w aptece wkładki.
Mi badali paskiem w szpitalu, ale to już przed porodem jak zgłosiłam, że wody poszły, a poszła część tylko.
A na usg nie ma jak sprawdzić szczelności pęcherza. Spadające afi może być równie dobrze błędem pomiaru. Jeżeli bardzo Cię to niepokoi i nie masz jak iść do swojego lekarza, to jedź na IP i poproś o sprawdzenie pH.
Tylko byloby jej tak duzo, ze majtki by byly mokre? ;/ dziekuje to jajwyzej jutro sie przejde. ;/ o I wkladki tez kupie. Wlasnie wiem, ze nie maja jak sprawdzic szczelnosci pecherza. Dzisiaj jak pojade to mnie polaza od razu I rano cokolwiek beda robic. ;/
 
Tylko byloby jej tak duzo, ze majtki by byly mokre? ;/ dziekuje to jajwyzej jutro sie przejde. ;/ o I wkladki tez kupie. Wlasnie wiem, ze nie maja jak sprawdzic szczelnosci pecherza. Dzisiaj jak pojade to mnie polaza od razu I rano cokolwiek beda robic. ;/
Tak, może tak być. Miałam takie upławy i to nie były ani wody, ani mocz. Ale dla własnego spokoju lepiej sprawdzić.
 
Ja też tak miałam że ze mnie dosłownie woda leciała sorry za określenie :) do tego internetow się naczytalam... Pamiętaj że sprzęt jest różny i aparaty do usg nie mierzą identycznie
 
Ja wiem, że to zabrzmi obrzydliwie, ale wody płodowe mają słodkawy smak, a mocz jest słony, do tego ma specyficzny zapach, wody już nie. Jeśli nosisz zwykłą wkładkę higieniczną, to będziesz wiedziała kiedy to mocz czy też wydzielina z pochwy, bo te dwie rzeczy zabarwiają biały materiał wkładki, w przypadku moczu na żółtawy odcień.

A jeśli nie masz jak dostać stacjonarnie wkładek lub pasków, to poszperaj w internetowych aptekach, któraś na pewno ma. A jak to Cię nadal niepokoi to idziesz do szpitala, a żeby Cię szybko zbadali mówisz, że Cię brzuch boli.
 
Ja wiem, że to zabrzmi obrzydliwie, ale wody płodowe mają słodkawy smak, a mocz jest słony, do tego ma specyficzny zapach, wody już nie. Jeśli nosisz zwykłą wkładkę higieniczną, to będziesz wiedziała kiedy to mocz czy też wydzielina z pochwy, bo te dwie rzeczy zabarwiają biały materiał wkładki, w przypadku moczu na żółtawy odcień.

A jeśli nie masz jak dostać stacjonarnie wkładek lub pasków, to poszperaj w internetowych aptekach, któraś na pewno ma. A jak to Cię nadal niepokoi to idziesz do szpitala, a żeby Cię szybko zbadali mówisz, że Cię brzuch boli.
No wlasnie mialam cala noc wkladke I cala jest sucha I biala, wiec zastanawiam sie czy jakby wczoraj cos wylecialo to w nocy by pocieklo I bym nie czula?

Chyba poszukam, bo inaczej osiwieje. No wlasnie ostatnio bylam z bolem brzucha I podejrzana wydzielina mialam nawet skierowanie od lekarza poronienie zagrazajace, to sie pytam kiedy bede miala jakies badanie I czy dzisiaj, a pielegniarka do mnie, ze ona nie wie, ze moze bedzie jakas krew do pobrania. Chlopak poszedl do domu, wrocil ja nadal nie zbadanax zapytal sie tych pielegniafek, a one ze do lekarza ma sie isx zapytac, poszedl to dopiero cos zareagowali po 8-9h tak nie miala bym badania chyba w ten sam dzień.
 
Ja też tak miałam że ze mnie dosłownie woda leciała sorry za określenie :) do tego internetow się naczytalam... Pamiętaj że sprzęt jest różny i aparaty do usg nie mierzą identycznie
Wiem, ze wlasnie nie mierza identycznie tylko przez te kilka dni nie zauwazylam zwiekszonej wydzieliny I nagle tak wczoraj poszlam do miasta wrocilam I cale majtki mokre, a ja juz sie naczytalam I jeszcze stwierdzilam, ze skoro nie mialam usg do wczoraj to nie mam pewnosci, ze AFI nie spadlo wczoraj do tych 12. :/
 
reklama
Na IP powinni Ci zbadać papierkiem wody bez przyjęcia na oddział.
Ale skoro bierzesz leki, to masz jakąś infekcje intymną, prawda? Więc tym bardziej nie sądzę żeby to były wody.
 
Do góry