reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brozowa wydzielina tylko na papierze w 6 tygodniu ciąży

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
Dziewczyny byłam wczoraj u gina z tym jakby to powiedzieć brozowym sluzem na papierze toaletowym. Zrobił badanie,, pobrał cytologię i zrobił usg
Piękny zarodek :)
Idealnie usg zgadza się z ostatnią miesiączka co do dnia
Dostałam luteine dopochwowo 2x1 tabletkę 100mg,, do tego witaminy mam kupić i kwas foliowy cały czas brać
Ale zauważyłam że ja mam tą wydzielina brozowa tylko na papierze i tylko 2 x dziennie po wysiłku tzn leżę cały dzień ale chodzi mi o wysiłek np kichne,, po wyróżnieniu a mam straszne zaparcia
Teraz mam do gina za 3 tygodnie
I kurde martwi mnie to bo wkładka czysta a ta brozowa wydzielina jest tylko 2xdziennie na papierze toaletowym
Miał ktoś tak ?
Dodam że jestem w 6 tygodniu ciąży
 
reklama
Cześć :) Myślę, że nie powinnaś się martwić skoro na usg wszytko ok. Bierzesz luteinę to jesteś bezpieczna. A właśnie często we wczesnej ciąży z niskiego progesteronu tak może być. Staraj się oszczędzać i dużo odpoczywaj. Oczywiście jakby się pogorszyło to idź jak najszybciej do lekarza przed planowaną wizytą.
 
Dziewczyny byłam wczoraj u gina z tym jakby to powiedzieć brozowym sluzem na papierze toaletowym. Zrobił badanie,, pobrał cytologię i zrobił usg
Piękny zarodek :)
Idealnie usg zgadza się z ostatnią miesiączka co do dnia
Dostałam luteine dopochwowo 2x1 tabletkę 100mg,, do tego witaminy mam kupić i kwas foliowy cały czas brać
Ale zauważyłam że ja mam tą wydzielina brozowa tylko na papierze i tylko 2 x dziennie po wysiłku tzn leżę cały dzień ale chodzi mi o wysiłek np kichne,, po wyróżnieniu a mam straszne zaparcia
Teraz mam do gina za 3 tygodnie
I kurde martwi mnie to bo wkładka czysta a ta brozowa wydzielina jest tylko 2xdziennie na papierze toaletowym
Miał ktoś tak ?
Dodam że jestem w 6 tygodniu ciąży
Na zaparcia kup evaqu to są czopki na zaparcia. nie wolno za długo nie robić ani przec a wysiłek wzmaga pękanie krwinek a stad te plamienia. jeśli chodzi o brązy to miej na uwadze że najpierw to była krew ze sluzem ( rozowe) a zanim wyjdzie na zewnątrz to jest wtedy brązowe. Jestem w 34 tc. mam tak od początku. moim problemem jest to że na początku ciazy mialam dwa krwiaki a teraz też pojawiaja sie brązy wtedy kiefy czuje że rozciąga mi się macica to następnego dnia rano mam brązy. mam silnie wrażliwa i ukrwiona macice i pochwe wiec jeśli coś robie typu odkurzanie obiad i zakupy to następnego dnia juz brudze. czasem taka uroda kazdej z nas. ja przywyklam. na początku ciazy to do szpitala czy lekarza bieglam ale ciągle nic nie widzieli to dałam sobie spokój.
 
Na zaparcia kup evaqu to są czopki na zaparcia. nie wolno za długo nie robić ani przec a wysiłek wzmaga pękanie krwinek a stad te plamienia. jeśli chodzi o brązy to miej na uwadze że najpierw to była krew ze sluzem ( rozowe) a zanim wyjdzie na zewnątrz to jest wtedy brązowe. Jestem w 34 tc. mam tak od początku. moim problemem jest to że na początku ciazy mialam dwa krwiaki a teraz też pojawiaja sie brązy wtedy kiefy czuje że rozciąga mi się macica to następnego dnia rano mam brązy. mam silnie wrażliwa i ukrwiona macice i pochwe wiec jeśli coś robie typu odkurzanie obiad i zakupy to następnego dnia juz brudze. czasem taka uroda kazdej z nas. ja przywyklam. na początku ciazy to do szpitala czy lekarza bieglam ale ciągle nic nie widzieli to dałam sobie spokój.
Hej, dzięki za odpowiedź

Mam czopki glicerynowe ale one na mnie prawie wogole nie działają i w szoku jestem bo nieraz przed ciąża je używałam i były ok
A te czopki Evaqua to to samo co te glicerynowe ?
 
Hej, dzięki za odpowiedź

Mam czopki glicerynowe ale one na mnie prawie wogole nie działają i w szoku jestem bo nieraz przed ciąża je używałam i były ok
A te czopki Evaqua to to samo co te glicerynowe ?
Nie do końca to to samo. na mnie glicerynowe nie działały a te od lekarza to wystarczył jeden. Te działają na zasadzie pęcherzyków powietrza. Są całkowicie bezpieczne. polecam.
 
Hej ja miałam na początku brązowe plamienia i to nie raz całą wkładkę też się martwiłam dostalam luteine i lezalam później w szpitalu z tego powodu. Prawdopodobnie u mnie było to spowodowane tym że mam polipa ale też występuje bóle brzucha które mam do teraz 17 tydzień. Będzie dobrze dbaj o siebie i maluszka
 
Hej ja miałam na początku brązowe plamienia i to nie raz całą wkładkę też się martwiłam dostalam luteine i lezalam później w szpitalu z tego powodu. Prawdopodobnie u mnie było to spowodowane tym że mam polipa ale też występuje bóle brzucha które mam do teraz 17 tydzień. Będzie dobrze dbaj o siebie i maluszka
Ja wkładkę mam czysciutka
Tylko z rana i wieczora mam na papierze ale zauważyłam że to przy np umyciu 5 szklanek , przy wywieszeniu 4 koszulek z prania itp
No i mam tylko na papierze toaletowym
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja tez mialam takie plamienia "cappucino" polaczone z bolami brzucha. Zalecenia to luteina i bardzo oszczedny teyb zycia. U mnie to pomagalo. Ostatnie plamienia mialam juz w trzecim teymestrze i znowu dostalam luteine. Przez cala ciaze mialam bole brzucha i okresowo plamienia (czesto na raz lub tylko bole brzucha). Stosuj sie do zalecen lekarza i sie oszczedzaj - u mnie to zadzialalo i jestem teraz w 36 tc.
Co do zaparc to sprobuj zmodyfikowac diete, bo ze silne parcie jest niewskazane to jedno, a drugie, ze mozesz dorobic sie hemoroidow, a to jest straszne. Jest wiele sposobow na poprawe perystaltyki i unormowanie rytmu wyproznien. Sprobuj pic na czczo szklanke wody z lyzeczka miodu. Jedz owsianke na sniadanie z suszonymi sliwkami lub morelami zalanymi wieczorem wrzadkiem. Trzeba tez jesc duzo warzyw i pic odpowiednio duzo plynow. Czasami zaparcia wynikaja ze zbyt malej ilosci tluszczow w diecie dlatego warto do posilku dodawac oliwe lub wypic lyzeczke/lyzke.
Silne zaparcia w koncowce ciazy moga wywolac nawet przedwczesny porod.
 
Do góry