reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasza waga

Mamaax3

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Lipiec 2018
Postów
33
Dziewczyny mam pytanie,w ktorym tygodniu ciąży jestescie i ile przytylyscie do tej pory?bo knie martwi ze chyba przybylo mi za dużo ..obecnie 15t4d a waga+4,5 nie jem slodyczy ani zadnych fast foodow, poje tylko wode,jem 5posilkow co trzy godz w tym duzo owocow i warzyw..a waga pnie się eo przodu..jak to wyglada u was?Dzieki za odp.pozdrawiam
 
reklama
@Mamaax3 Hmm wszystko zalezy od tego jakie zjadasz porcje oraz z jakiej wagi zaczynalas. Nalezy pamietac, ze na tym etapie ciazy organizm matki potrzebuje tylko o jakies 300-350 kalorii wiecej - zatem jest to mniej wiecej jedna kanapka.
Natomiast gdy bedzie dostarczana wieksza liczba kalorii niz potrzeba - i nie zuzyje ich matka na aktywnosci - to zostana one zmagazynowane w postaci tluszczu.
Sprawdz tez czy nie masz obrzekow, bo na tym etapie czesto odklada sie woda w organizmie, stad moze taki a nie inny przyrost wagi.
Pamietaj tez ze jedni tyja wiecej drudzy mniej i nie powinnas sie tym sugerowac. Jednak zbyt szybki przyrost wagi moze prowadzic do roznych schorzen np. cukrzycy, wiec nalezy to kontrolowac.

Moja waga:
- waga przed ciaza ok 54 kg (utrzymujaca sie przez ok 5 lat);

- waga WYJSCIOWA (przez 5/6 mies. przytylam ok 1 kg - min. po progesteronie), czyli waga od ktorej zaczynalam ciaze: 55.3 kg
- do ok 13 t.c.: + 0 kg - 55.3 kg
- 14-15 t.c.: + 1kg - 56.3 kg
- 16 t.c.: + 0,3 kg - 56.6 kg
- po 4 dniowym pobycie w szpitalu (15+5 - 16+1): - 1 kg - 55.6 kg
- 17+1 (dzis): + 0,7 kg - 56.3 kg

Staram sie nadrobic to co stracilam w szpitalu, ale latwo nie jest, bo ja nigdy duzo nie jadlam. Staralam sie za to zawsze zjadac jak najbardziej wartosciowe produkty, czyli malo ale dobrze :-) Morfologia OK, po szpitalu lekko spadl mi hematokryt.

Pozdrawiam serdecznie.
 
Ostatnia edycja:
Ja do 14 tyg schudlam 8 kg ( do chudych nie naleze). Obecnie zaczynam 7 miesiac i dopiero teraz jestem przy wadze wyjsciowej;)
 
Witaj, ciaze zaczynalam z waga okolo 52,5 kg przy wzroscie 173 cm. Konczylam wazac 75 kg. Po porodzie od razu spadko 6 kg. Jestem 13 miesiecy po porodzie i waze 55 kg. Przytylam ponad 22 kg. Nie opychalam sie, nie jadlam slodyczy itp. Jadlam jak dotychczas z uwzglednieniem potrzeb dziecka. Po prostu przed ciaza biegalam 4 razy w tygodniu i nie jadlam miesa. Od poczatku mialam ciaze zagrozona wiec musialam zrezygnowac z aktywnosci fizycznej. Na razie jeszcze nie wrocilam do biegania. Kazdy organizm zareaguje inaczej. Niektore kobiety przytyja bardzo tak jak ja, inne przytyja kilka kilogramow, a inne moga nawet schudnac. Najwazniejsza jest zbilansowana i zdrowa dieta. W ciazy nie mozna sie odchudzac. Niektore kobiety choruja na cukrzyce lub inne schorzenia, ale wtedy trzymaja diete odpowiednia dla stanu zdrowia. Pozdrawiam.
Ps. Mimo tych 75 kg nie wygladam bardzo zle, wiadomo bylam okraglejsza, ale jak przyjechalam rodzic to i tak pani polozna ocenila moj brzuch jako maly, a mial 106 cm:)
 
Witaj, ciaze zaczynalam z waga okolo 52,5 kg przy wzroscie 173 cm. Konczylam wazac 75 kg. Po porodzie od razu spadko 6 kg. Jestem 13 miesiecy po porodzie i waze 55 kg. Przytylam ponad 22 kg. Nie opychalam sie, nie jadlam slodyczy itp. Jadlam jak dotychczas z uwzglednieniem potrzeb dziecka. Po prostu przed ciaza biegalam 4 razy w tygodniu i nie jadlam miesa. Od poczatku mialam ciaze zagrozona wiec musialam zrezygnowac z aktywnosci fizycznej. Na razie jeszcze nie wrocilam do biegania. Kazdy organizm zareaguje inaczej. Niektore kobiety przytyja bardzo tak jak ja, inne przytyja kilka kilogramow, a inne moga nawet schudnac. Najwazniejsza jest zbilansowana i zdrowa dieta. W ciazy nie mozna sie odchudzac. Niektore kobiety choruja na cukrzyce lub inne schorzenia, ale wtedy trzymaja diete odpowiednia dla stanu zdrowia. Pozdrawiam.
Ps. Mimo tych 75 kg nie wygladam bardzo zle, wiadomo bylam okraglejsza, ale jak przyjechalam rodzic to i tak pani polozna ocenila moj brzuch jako maly, a mial 106 cm:)

106c i jako maly..moze poszedl w szerz i temu tak ocenila?
ja tez do porodu mialam ok 106cm w pasie..doczepiana wielgachna pilka!
teraz w 29 tyg mam 103cm i plus 8kg ktore juz utrzymuje mi sie 2 tygodnie ale dlugo mialam 4kg na plusie, pracowalam do 25 tyg ...duzo ruchu...bmi 21 przed ciaza cale zycie jak i duzo sportu przed ciaza i zdrowe odzywianie..
a mimo to swoje tyje ale pare dni po porodzie np. w pierwszej ciazy zrzucilam wiecej niz przybralam np. mialam 58 a po porodzie wazylam 53..czyli....woda i zezarte miesnie w trakcie ciazy:p chyba za duzo samych zup jadlam hehe
w drugiej zostalo mi pare kg do zrzucenia ktore zniknely w 3 miesiace .karmilam i jadlam normalnie , przytylam wiecej niz w tej 3 ciazy na tym etapie

kiedy z dnia na dzien zmieniamy swoj tryb funkcjonowania z aktywnego na siedzacy z powodu ciazy i dolegliwosci z nia zwiazanych to ta waga tez moze szybowac szybciej .to zalezy od danej osoby jak bylo przed dana waga wyjsciowa ..czy byly problemy ..tyce chudniecie itd. i tez to jak sie dzywiamy dzis ale wlasnie niektore kobiety swoje przytyc musza:p

zgadzam sie z Megi choc rzadko spotykalam osoby ktore do 20 tyg nic nie tyly:p badz wrecz chudly lol..znam tylko jedna taka dziewczyne ...do porodu brzucha nie miala ale ona od wiekow anorektyczka i jak pila przed ciaza same plyny tak i w ciazy tez takze biedny byl jej organizm i dziecko
 
Zgadzam się ze wszystko zależy od ciała kobiety jej metabolizmu trybu życia a nawet wieku . Ja zaszłam w ciąże w wieku 37 lat waga wyjściowa 62kg do 6 mc pracowałam każdy weekand do rozwiązania to piesze wycieczki ok5 km.
przytyłam 11 kg po porodzie spadło odrazu 9 kg teraz mam 20 mc synka a moja waga to 59kg dodam ze do 16 mc karmiłam piersią
 
Dzieki za odpowiedzi.Z tego co widze to przytylam do tej pory najwiecej:mad: Megi86 jem normalne porcje,na sniadanie codziennie platki owsiane z nasionami slonecznika 200 ml mleka i 4 lyzki platkow,lub platki jaglane z owocami,na drugie przewaznie ciemna bulka.+maslo,wedlina drobiowa i pomidor,ogorek,salata,a czasem jajeczniva z dwoch jaj,niekiedy zamiast tego dwa dowolne owoce,obiad kasze,ryze,makarony z indykiem lub kurczakiem,a czasem ryba i oczywiście zawsze jakas surowka..,powdieczorek owoc,orzechy badz jogburt naturalny z jakimis owocami ana kolacje salatki badz ciemna.a bula.Wydaje mi sie ze nie jem nic co mogloby powodowac taki przyrost wagi.Poza tym pracuje wiec tez jestem w ruchu.Nie wiem o co chodzi :szok:
 
Może twój organizm przed ciąża był wyjałowiony a teraz magazynuje wszystko
Możesz tez mieć duża ilość wód płodowych
Zastanawiałaś się nas możliwością ciąży bliźniaczej ?
 
Nogdy nie bylam chudzielcem,moja waga oscylowala zawsze w granicach 65-70kg przy wzrpscoe 167 ale zawsze staralam soe zdrowo odżywiać, więc raczej pierwsza opcja odpada,ciaza zdecydowanoe pojedyncza, :) waze się co poniedziałek keslo waga nadal będzie szla w gore w takim tempie bede musiała skomsultowac sie ze swoim lekazem, poki co pozostaje systematyczna kontrola :oo:
 
reklama
Do góry