reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

16 mczne dziecko - problemy ze snem

Elamama

Aktywna w BB
Dołączył(a)
19 Sierpień 2017
Postów
70
Witam. Moje dziecko od urodzenia nie przespalo całej nocy spokojnym snem. Historia jest długa ale tak po krótce. Młoda zasypia ok. 19-20. Nie ma z tym żadnych problemów. Pierwsza faza ok. 2-3 godzin idealna. I potem się zaczyna, kręcenie się, poplakiwanie, czasem pojedyncze wrzaski, drapanie się po brzuchu, prężenie się. Do tego wszystkiego ssie kciuk więc palec praktycznie cały czas jest w buzi. Ona nie wybudza się całkowicie a robi to jakby we śnie. Wstaje bardzo wczesnie okolo 5-6 rano. Nie mam już pomysłów jak jej i sobie pomoc. A to wszystko trwa już tak długo. Śpimy w jednym pokoju i ja rowniez nie przespalam calej nocy a o 4.30 wstaje do pracy. Czy az tak źle znosi np. wychodzenie ząbków a może taka jej natura. Za radą pediatry zrobiłam badanie na pasożyty, badanie na lambie, usg w kierunku refluksu żołądkowo-przełykowego, badanie moczu . Wszystko ok. Może macie jakieś własne doświadczenia? I podobne zachowania u swoich dzieci? Pomocy.
 
reklama
Rozwiązanie
Jest trochę lepiej jak wyszły jej trójki i czwórki (zęby) ale nadal się kręci, czasem potrafi nawet usiąść na śpiąco.Bodźców w dzień jej oszczędzam, choć teraz ma okropny wiek (18mcy)- wszędzie chce wejść, dostać co tylko ma w zasięgu wzroku. W wózku nie chce jeździć więc cały czas coś się dzieje w naszym życiu.
Moja mama mi opowiadała, że też miałam duże problemy ze spokojnym snem w nocy. Też jak na tamte czasy konsultowała się z kim mogła, badania były ok itp. a mimo to nie spałam. Podobno pomógł trochę masaż przed snem, ale problem rozwiązał się dopiero jak podrosłam.
 
Przecież to normalne zachowanie u takiego dziecka. Do 3ciego roku zycia dziecko sie wybudza w nocy.
Trzeba dazyc do najlepszego snu dziecka a nie zostawiac. Poza tym nie wybudza sie kazde dziecko do 3 roku zycia, Moj przesypia noce od kiedy skonczyl 3 tyodnie (22-5). Teraz spi 20-7 a ma tez 16 miesiecy.

Moze nie jest wystarczajaco wyciszona przed snem, moze wlasnie masaz albo olejki eteryczne w pokoju pomoga. Albo ma krzywa przegrode nosowa I cidzko jej soe oddycjs I dlatego po kilku h ze zmeczenia zaczyna sie wiercic? Moze ma niewygodny dla niej materac w lozku, lub swiatlo dochodzi ktore zaburza dzialanie melaniny.
Ja od poczatku stosuje metode obejrzana na filmiku na yt na kanale patitv - usypianie dziecka, niemowlaka. Do wiekszosci sie zastpsowalam I mam spiace dziecko.
 
Ostatnia edycja:
Trzeba dazyc do najlepszego snu dziecka a nie zostawiac. Poza tym nie wybudza sie kazde dziecko do 3 roku zycia, Moj przesypia noce od kiedy skonczyl 3 tyodnie (22-5). Teraz spi 20-7 a ma tez 16 miesiecy.

Moze nie jest wystarczajaco wyciszona przed snem, moze wlasnie masaz albo olejki eteryczne w pokoju pomoga. Albo ma krzywa przegrode nosowa I cidzko jej soe oddycjs I dlatego po kilku h ze zmeczenia zaczyna sie wiercic? Moze ma niewygodny dla niej materac w lozku, lub swiatlo dochodzi ktore zaburza dzialanie melaniny.
Ja od poczatku stosuje metode obejrzana na filmiku na yt na kanale patitv - usypianie dziecka, niemowlaka. Do wiekszosci sie zastpsowalam I mam spiace dziecko.
A czy gdziekolwiek napisalam, ze trzeba zostawic dziecko i niech robi co chce? Z reguly jest tak, ze dzieciom ciezko sie przesypia cale noce niewazne jak bysmy sie starali i co byśmy nie robili. Nie wszystkie da sie tak przystosowac do snu, zreszta wiem o jaki filmik Ci chodzi itp, ale to trzeba stosowac od razu, a nie jak dziecko ma 1,5r.
 
Trzeba dazyc do najlepszego snu dziecka a nie zostawiac. Poza tym nie wybudza sie kazde dziecko do 3 roku zycia, Moj przesypia noce od kiedy skonczyl 3 tyodnie (22-5). Teraz spi 20-7 a ma tez 16 miesiecy.

Moze nie jest wystarczajaco wyciszona przed snem, moze wlasnie masaz albo olejki eteryczne w pokoju pomoga. Albo ma krzywa przegrode nosowa I cidzko jej soe oddycjs I dlatego po kilku h ze zmeczenia zaczyna sie wiercic? Moze ma niewygodny dla niej materac w lozku, lub swiatlo dochodzi ktore zaburza dzialanie melaniny.
Ja od poczatku stosuje metode obejrzana na filmiku na yt na kanale patitv - usypianie dziecka, niemowlaka. Do wiekszosci sie zastpsowalam I mam spiace dziecko.
Po za tym dziecko nie powinno spac w zupelnej ciszy, bi przyjdzie co do czego gdzies indziej sie wyspac gdzie bedzie halas, warunki nie beda sprzyjaly i juz jest problem.
 
reklama
Tak jak pisałam-historia jest długa. Asia urodziła się z wadą nerek.Dlugi czas spędziliśmy w szpitalach. Od marca jest spokoj. A tak poza tym to w nocy jest cisza i raczej nie będziemy spać w hałasie. Mam starszego syna który od 3 mca przesypiał całe noce, więc dla mnie to nowa sytuacja. Ja wcale nie obudziłam się za późno z problemem. Starałam się z mężem jak tylko się da ale już powoli mam dość. Więc to pytanie na forum do mam które mogły mieć podobne noce.
 
reklama
@Elamama moj synek ma 9 mcy i coraz czesciej przesypia cale noce. W pokoju jest chlodno, on delikatnie ubrany i przykryty tak, by nie bylo mu za goraco. Badania na pasozyty to wazne jakie robilas, bo z kalu moze nic nie wyjsc, a pasozyty beda. Bardziej wiarygodne sa te z krwi. Co do prezenia to moze boli brzuszek. Probowalas kropelek na wzdecia by latwiej bylo wydalic jej gazy? Moze tez wiercic sie jesli boli buzka przy zabkach. Warto czasem jak masz pewnosc ze boli podac srodek przeciwbolowy. Ssie kciuk, a nie lepiej byloby ze smoczkiem? Moze potrzebuje jeszcze possac, albo pogryzc. Moze tez byc tak, ze w nocy jak juz pierwsze zmeczenie minie odreagowuje bodzce z dnia. Wtedy sie wierci, placze przez sen, probuje uciekac, boi sie i przez to spi bardzo niespokojnie. Sprobuj jej wtedy na noc wlozyc jakies ubranie, ktore toba pachnie, tak by czula sie bezpiecznie. Moze to pomoze. To wszystko nie jest takie proste i oczywiste. Trzeba analizowac dzien, jadlospis, wszystko tak naprawde by odkryc co jest powodem niespokojnego snu. Zycze ci powodzenia i jak najwiekszej ilosci nieprzerwanego snu rowniez dla dzieci
 
Do góry