reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ulewanie i duszenie się dziecka :(

Wanilia89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Luty 2018
Postów
294
Mamusie pomóżcie bo ja już nie mam siły. Jestem przerażona tym wszystkim. Boję się zostać sama z własnym dzieckiem. W innym poście już pisałam o problemach z ulewaniem mojego synka, z kolką, ciągłą zmianą mlek i albo brakiem kupki albo zbyt dużo tych kupek jest. Obecnie od środy jesteśmy na mleku Bebilon Pepti plus zagęszczacz Nutrition To nasze 5 mleko a mamy dopiero 7 tygodni :(. Nie było tak źle ale maluch zaczął oddawać luźne stolce o konsystencji kisielu, według mnie pojawił się również śluz. Lekarz kazał najpier podawać 30ml Bebilonu AR a potem reszte Pepti tylko już bez Nutritionu. Dodam, że raz max dwa dziennie mały pije też moje mleko z piersi, odciągniete, zagęszczone. Niestety jest masakra. Może mały nie ulewa już tak dużo, praktycznie tylko przy odbiciu a i to nie zawsze. Czasem tylko z niego wyleci więcej, ale jest taki problem, żeciągle coś mu się cofa z brzuszka, podchodzi pod przełyk, przez co on jest strasznie niespokojny, nie sypia, nawet w nocy mało co. Ale najgorzej jest kiedy się dusi. W czwartek po wodzie, w momencie odbicia poszło chyba tez troszkę noskiem. dziecko wrzeszczy a jednocześnie nie może złapać powietrza. Jest przerażony, oczy mu wychodzą na wierzch a ja czuję się bezsilna. Kolejna taka akcja była w sobotę przed rannym karmieniem. Mały się obudził, chciałam iść zrobić mleczko więc podałam mu smoczek. nagle widzę, że on się pręży i nie oddycha. Tak jakby wracający pokarm z brzuszka go zatykał. To samo dzisiaj. Leżał sobie w bujaczku i wyglądało to tak jakby miał odbić ale zamiast odbicia to znów oczy w słup, krzyk i brak powietrza. Byłam przerażona. Trwało to ze dwie minuty. Próbowałam wszystkiego i odwrócenia głową w dół, klepania po pleckach, dmuchania w buzię (chociaż to akurat wydaje mi się, że tylko mu przeszkadza). Wiem, że niemowlęta oddychają tylko nosem i pewnie dlatego krzyczał ale powietrza nie mógł złapać. Jestem przerażona. Co będzie następnym razem? Do tego ciągle jest niespokojny, pręży się, ciągle mieli języczkiem jakby tam coś miał w tej buźce. Chodzę i płaczę. Boję się, że mi się dziecko udusi...
 
reklama
Rozwiązanie
U nas też tak powiedział... A jak U Was z zaparciami? Synek nie może zrobić kupki, jak robi to strasznie płacze... Kupka twarda, więc sprawia mi to straszny ból 😢
U nas zaparć nie było. Nie podawałam też wody. Czasem tylko jak płakał dłużej, a nie był głodny ani nic, to dostawał kropelki sab simplex. Próbowałaś poduszkę klin?
Mamusie pomóżcie bo ja już nie mam siły. Jestem przerażona tym wszystkim. Boję się zostać sama z własnym dzieckiem. W innym poście już pisałam o problemach z ulewaniem mojego synka, z kolką, ciągłą zmianą mlek i albo brakiem kupki albo zbyt dużo tych kupek jest. Obecnie od środy jesteśmy na mleku Bebilon Pepti plus zagęszczacz Nutrition To nasze 5 mleko a mamy dopiero 7 tygodni :(. Nie było tak źle ale maluch zaczął oddawać luźne stolce o konsystencji kisielu, według mnie pojawił się również śluz. Lekarz kazał najpier podawać 30ml Bebilonu AR a potem reszte Pepti tylko już bez Nutritionu. Dodam, że raz max dwa dziennie mały pije też moje mleko z piersi, odciągniete, zagęszczone. Niestety jest masakra. Może mały nie ulewa już tak dużo, praktycznie tylko przy odbiciu a i to nie zawsze. Czasem tylko z niego wyleci więcej, ale jest taki problem, żeciągle coś mu się cofa z brzuszka, podchodzi pod przełyk, przez co on jest strasznie niespokojny, nie sypia, nawet w nocy mało co. Ale najgorzej jest kiedy się dusi. W czwartek po wodzie, w momencie odbicia poszło chyba tez troszkę noskiem. dziecko wrzeszczy a jednocześnie nie może złapać powietrza. Jest przerażony, oczy mu wychodzą na wierzch a ja czuję się bezsilna. Kolejna taka akcja była w sobotę przed rannym karmieniem. Mały się obudził, chciałam iść zrobić mleczko więc podałam mu smoczek. nagle widzę, że on się pręży i nie oddycha. Tak jakby wracający pokarm z brzuszka go zatykał. To samo dzisiaj. Leżał sobie w bujaczku i wyglądało to tak jakby miał odbić ale zamiast odbicia to znów oczy w słup, krzyk i brak powietrza. Byłam przerażona. Trwało to ze dwie minuty. Próbowałam wszystkiego i odwrócenia głową w dół, klepania po pleckach, dmuchania w buzię (chociaż to akurat wydaje mi się, że tylko mu przeszkadza). Wiem, że niemowlęta oddychają tylko nosem i pewnie dlatego krzyczał ale powietrza nie mógł złapać. Jestem przerażona. Co będzie następnym razem? Do tego ciągle jest niespokojny, pręży się, ciągle mieli języczkiem jakby tam coś miał w tej buźce. Chodzę i płaczę. Boję się, że mi się dziecko udusi...
moja znajoma miała taki problem u synka, pomógł im gastroenterolog dopiero, ale ciężko było. Przeszło mu jak miał 9 m-cy. Szukaj pmocy i trzymaj się słońce.
 
Podajesz mu wodę do picia? 7 tygodniowemu maluchowi?
Jak dla mnie za dużo mieszania.. 5 rodzajów mleka modyfikowanego, plus twoje, zagęszczacze i jeszcze woda do picia o ile dobrze rozumiem. Według mnie przerwa między zmianami mleka powinna być co najmniej 2 tygodniowa jeśli o tak częste zmiany chodzi. W dodatku takim maluchom brzuszki nie do końca jeszcze pracują jak powinny więc taka mieszanka jest zabójcza dla brzusia.
 
moja znajoma miała taki problem u synka, pomógł im gastroenterolog dopiero, ale ciężko było. Przeszło mu jak miał 9 m-cy. Szukaj pmocy i trzymaj się słońce.
Ciężko bo wszyscy twierdzą że to normalne i dziecko wyrośnie. Ale co jeśli zanim wyrośnie się udusi? Nie wiem już co robić. Jakie mleko dawać? Zagęszczac? Nie zagęszczac? Mam metlik w głowie.
 
Podajesz mu wodę do picia? 7 tygodniowemu maluchowi?
Jak dla mnie za dużo mieszania.. 5 rodzajów mleka modyfikowanego, plus twoje, zagęszczacze i jeszcze woda do picia o ile dobrze rozumiem. Według mnie przerwa między zmianami mleka powinna być co najmniej 2 tygodniowa jeśli o tak częste zmiany chodzi. W dodatku takim maluchom brzuszki nie do końca jeszcze pracują jak powinny więc taka mieszanka jest zabójcza dla brzusia.
Nie zmieniam tych mlek sama. Wszystko po konsultacji z pediatra. Sama pytałam czy nie za często. Wodę dostawał bo przez kilka dni nie pił nic z piersi i było zatwardzenie i lekarz kazał przepajac.
 
Ja sama nie mam jeszcze co do powiedzenia ale pamiętam jak 11 lat temu urodziła się moja siostra działy się podobne rzeczy jak z twoim synem przez co mała była niedożywiona w sumie nie dziwię się skoro 1/3 tego co jadła wylatywało dopiero w 4 miesiącu życia lekarze łaskawie odkryli że mała ma jakby uczulenie na melko nie toleruje ani mleka mamy ani modyfikowanego w takim wypadku jedyną opcją było takie specjalne mleko z apteki a właściwie jest to preparat bezmleczny mający jakby zastąpić dziecku mleku pamiętam że był w takiej zielonej puszce Prosobe czy jakoś tak być może twój syn ma po prostu jeszcze słaby układ trawienny i przejdzie ale do tej pory faktycznie może się coś stać więc ja bym nie czekała aż mu to minie tylko poszła do innego lekarza nie podawaj wody i nie zmieniaj już mleka na razie aż nie ustali się przyczyny
 
reklama
reklama
Biedna ty i twoje dziecko:( moj mial refluks,jak wypil mleko to zawsze z polowa wylatywala z niego,okolo roku wyksztalcaja sie bardziej miesnie brzucha i u nas przeszlo wlasnie jak maly zaczal rok.ja zaluje ze mu bie zageszczalam mleka takim proszkiem bo wtedy latwiej by zostawalo w brzuszku,odkrylam go dosc pozno.ja rozumiem ze potrzebujesz rady na teraz,ale to chyba tylko lekarz pomoze.dodam ze moj pil mleko Aptamil
 
Do góry