reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Spróbuj z dietą. I właśnie dużo pij. Ja jem jogurty, kawa mi raz po raz słaba też pomaga na zaparcia, owoce, suszone śliwki, rodzynki. Możesz dieta plus coś tam jakiś środek na zaparcia i się unormuje.
 
reklama
Dziewczyny w dzień dobry TVN super dzisiaj wytlumaczyli temat "siatki centylowe". Polecam obejrzeć pewnie w czeluściach Internetu jest ten odcinek ;)
 
Ehh to czemu mam je tak często mimo ze wszystko jest dobrze ?
Mam częste zaparcia teraz nie byłam 4 dni w toalecie czy to tez może trochę je potęgować ?
Czasami już płacze z bezsilności i nie wiem czy jechać na pogotowie czy co robić..
Hej :*
Napina Ci się brzuch przez zaparcia... ja wystarczy że 1 dzień nie poszłam albo że poszłam raz zamiast standardowych minimum dwóch.... i brzuch był napięty plecy bolały wydawało mi się że mam skurcze. Byłam wtedy w szpitalu i położna mi poleciła lactulosum syrop mi pomaga wypicie 1 dawki rano do tego w ciągu dwa raz czy dwa wezmę espumisan. Jem jogurty, kefiry. Raczej lekkostrawne potrawy i naprawdę jest lepiej. Też cierpię ciągle na bóle brzucha, ciągnięcia, klucia. A szyjka skrócila mi się w momencie jak czułam się kilka dni dobrze.. także nie ma reguły. Teraz mam szew. Brzuch już tak nie boli. Głównie leżę. Za to mam zakwasy na brzuchu A czuje w pochwie i wargach sromowych jakby mnie ktoś pobił.. także jest ciekawie... ale póki co nie są tą bóle nadające się do szpitala. Dziwne te uczucia.. ale mam też w brzuszku bliźniaki to podwójnie mi ciąża... No i taki to "piekny" czas ciąży...
 
Twardnienia są normalne, niektóre dziewczyny mają więcej a niektóre mniej. Bez tego macica nie umiałaby się tak skurczyć podczas porodu.
Zaparcia też miałam i bywało kiepsko, ale pomaga mi taki zestaw codzienny jak łyk laktulozy, saszetka Laximama, chleb tylko max 2 małe kromki dziennie, ogólnie sporo warzyw, siemię lniane, 3 kiwi lub/i jabłka dziennie. Do tego bez czopków glicerynowych nie pójdę do toalety ;) a no i jeszcze szklanka ciepłej przegotowanej wody na czczo.

Możliwe że to zatwardzenia powodują to twardnienie, także spróbuj je wyeliminować :)
Paula mi właśnie w Bytomiu poleciła ten lactulosum A odradzili czpki- że przy problemch z szyjka lepiej nie.. No ale to położna A nie lekarz więc nie wiem:)
 
U mnie się napina brzuchprzy pełnym pecherzu także zaparcia na pewno mają wpływ. Ja polecam na czczo kiwi albo wodę z cytryną czy śliwki zalane wrzątkiem.
 
Paula mi właśnie w Bytomiu poleciła ten lactulosum A odradzili czpki- że przy problemch z szyjka lepiej nie.. No ale to położna A nie lekarz więc nie wiem:)
To mi przy wypisie z Bytomia lekarz polecił czopki. Ja i tak mam ogólne problemy z perystaltyka więc stosuje czopki od paru lat regularnie. Miałam mieć dokładnie badania zrobione, ale w ciążę zaszłam i muszę jeszcze odczekać też po porodzie. Nie pamiętam co to znaczy naturalne pójście do toalety :( a dietetycznie jestem świadoma bo też przy Hashimoto muszę myśleć co jem.
 
A przy czopkach nie macie skurczów jelit? Ja kilka razy zastosowałam i strach mnie ogarnął, bo miały tylko powodować "poślizg" a tu nagle ból brzucha i biegunka. Lekarz zapisał mi laktulozę, ale boję się brać, bo jest na niej napisane, że też coś takiego będzie powodować.
 
A przy czopkach nie macie skurczów jelit? Ja kilka razy zastosowałam i strach mnie ogarnął, bo miały tylko powodować "poślizg" a tu nagle ból brzucha i biegunka. Lekarz zapisał mi laktulozę, ale boję się brać, bo jest na niej napisane, że też coś takiego będzie powodować.
Ja biorę dwie miarki lactulosum rano i biegunki nie mam. Lepiej mi się załatwia i tyle. Spróbuj może od mniejszej dawki. Zobaczysz jak na Ciebie działa.
Ja to wolę biegunkę niż zaparcia:p ale kto co lubi :D
 
To mi przy wypisie z Bytomia lekarz polecił czopki. Ja i tak mam ogólne problemy z perystaltyka więc stosuje czopki od paru lat regularnie. Miałam mieć dokładnie badania zrobione, ale w ciążę zaszłam i muszę jeszcze odczekać też po porodzie. Nie pamiętam co to znaczy naturalne pójście do toalety :( a dietetycznie jestem świadoma bo też przy Hashimoto muszę myśleć co jem.

Ja przed ciąża tez miałam trochę problemy z wypróżnieniem ale maxymalnie 3 dni nie chodziłam do toalety. Ale ja przed ciąża paliłam papierosy także rano kawa z papieroskiem i pogoniło..
Ale teraz potrafię tydzień nie pójść do toalety strasznie męczące to jest bi aż brzuch boli czopek w ostateczności..
 
reklama
Ja przed ciąża tez miałam trochę problemy z wypróżnieniem ale maxymalnie 3 dni nie chodziłam do toalety. Ale ja przed ciąża paliłam papierosy także rano kawa z papieroskiem i pogoniło..
Ale teraz potrafię tydzień nie pójść do toalety strasznie męczące to jest bi aż brzuch boli czopek w ostateczności..
Marta94 przeanalizuj swój jadłospis. Zastanów się czy dużo pijesz , bo to też ma wpływ. Dla mnie 1 dzień bez wyproznienia był fatalny.. tzn dało się odczuć skutki bolało mnie wszystko.... A to też źle wpływa na szyjke... także podejrzewam co czujesz po 3 -4dniach..
 
Do góry