reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@Nadzieja2018
Ja biorę Matypred od 1 dc, fakt, że mała dawka 4 mg. I wydaje mi się to sensowne, zanim lek zacznie działać to trochę musi minąć.. A u mnie po teście to już praktycznie się wszystko kończyło :(. Póki co widzę efekty.
@Hatice błagam dziewczyno! Nie mów tak! Tak nie można! Trzymam kciuki za Ciebie i Marysie <3 A tak by the way nie źle mnie nastraszylas w temacie szpitali, też jestem z Gd :p

Ciekawi mnie jeszcze, czemu po porodzie trzeba brać jeszcze heparyne?
 
reklama
@burczuś super , ze ci tam wszystko "posprzatali" Mam nadzieję , ze w tym pociagu nie jesteś sama.

@Marthi ja nigdy nie zachodziłam w ciaże 2 pierwsze to inseminacja bo nasienie było oczyszczane w wirówce . Po wdrożeniu leczenia z Zosia zaszłam w pierwszy cyklu z drugim bobo też ale to takie na prawdę 2 sexy w miesiącu bez celowania chcielismy zacząć po wakacjach a tu bach 1 cykl i jest ciąża . Ja po szczepieniach pierwszych płakałam, że znow bede doe starac i starać. To wazne badanie dlatego tak czesto o tym pisałam.

@kasiula222 nie wiem czy samo badsnie nasienia coś da.

@Hatice kochana nie o to chodzi, że masz tu nie jeczeć. Chodzi o to , że musisz zmienić myślenie bo to nie służy ani Tobie ani dziecku. Ja wiem, że sie martwisz przeżywała to samo bałam sie całe 38 tygodni nawet w dniu cc ale pisałam Ci , że samo łożysko to za mało wazne przepływy w główce pepowinie, maciczne ilość wód itd a Ty sie tego łożyska uczepilaś bierzesz przecież heparynę ona też zabezpiecza musisz być czujna ale racjonalna. Jedna dawka sterydów na płuca nie zabezpiecza do końca ciąży. Kochana pisz o swoich schizach żeby uwolnić głowę pojedziesz do Maliny on Cię uspokoi i sprowadzi na ziemię nie wiem jak to robi ale zawsze po wizycie byłam spokojna przez 1-2 tygodnie

@Marthi zaraz poszukam bo Zosia zasneła ale jak @iveo pisze twoj m ma bardzo wysokie miano

@Nadzieja2018 wino czerwone i migdały. Steryd bralam od testu pozytywnego.

@justkaki ja brałam heparyne 14 dni po cc tylko ale ja badałam d-dimery i po tygodniu miałam juz 200 z 2500 tyś

@Karolinaaaa bierze sie heparynę po porodzie aby nie dostać zatoru czy zakrzepu żylnego

@Marthi my tez mieliśmy duzo patrz. Znów edytuje jeszcze raz spojrzałam na wynik m troszkę plemniczków mniej niż who ale nie iest źle i ph 8 co może świadczyć o stanie zapalnym np bądź wlasnie sklejaniu sie tych plemniczków.
20190712_202431.jpg
 
Ostatnia edycja:
@Porzeczka1234 ja to jak piszę na forum czy smsy to zawsze tak panikarsko brzmi a w sumie to dość szybko sobie układam w głowie ze jest ok. Niestety mam blisko siebie osoby po wysokich stratach, które naciskają mnie ze powinnam szybko coś działać, ,, dziwią „ się ze chce np czekać do poniedziałku.... przez nich czuje ze jestem zbyt spokojna :/ boje się ze czegoś nie dopilnuje, ze teraz dzidzia by już dała radę a tu w 37 się cis stanie :( kuzynka miała dobre przepływy, brała heparynę itd a dziecko zmarło bo w łożysku jakieś zawały. Dlatego taka panika z tum łożyskiem. Ogólnie uznałam ze lepiej jest jak dużo nie gadam. Wiem ze Wy mnie tu wspieracie i ogarniacie :) ake misze chyba się odłączyć od neta hehe
@Karolinaaaa wez na mnie poprawkę ;) większości ludziom wszystko w szpitalach odpowiada.... człowiek się po prostu przyzwyczai do tych uśmiechów w prywatnych gabinetach wiec potem zdziwko jak w szpitalu już tak miło nie jest ;) ja jestem teraz przewrażliwiona jak widać... ale chce uniknąć depresji poporodowej i wiem ze nie dam rady jeśli będą mnie złe traktować w szpitalu.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny,
muszę zasięgnąć Waszej porady. Moja dr twierdzi, że już mam brać encorton (9dc), żeby jak to powiedziała "immunosupresja zaczęła działać". Z tego co czytałam i kojarzę, to większość z Was wlączała encorton po owulacji...Czy któraś z Was brała nieprzerwalnie encorton podczas starań? Nie wiem co zrobić ale chyba zadecyduje na własną rękę, że będę go włączać po owulacji...
Ja brałam tuż przed owu. 2 dni przed dokladnie
 
@ovli22 przegapilam Twój wpis czy nue pisałaś?? Jak na wizycie?
@justkaki przypomnij z jakiego w ogoke powidu masz heparynę? APS? Mutacje? P-ciała? Generalnie jak dziewczyny pisały heparynę odstawia się ok 24 h przed porodem i włącza od razu po ns okres całego połogu. Ja osobiście brakam 5 tyg, bo mi się zastrzyki skończyły. Ale tak czy inaczej to nie kilka dni po, tyljo kilka tygodni.

@marshia ja mam wizytę w poniedziałek 15 lipca [emoji6] o 11 rano
Pomyliły mi się dni ha ha. Myślałam , że 15 lipca jest w czwartek [emoji12][emoji12][emoji12].
Czekam do poniedziałku [emoji6]
@marshia czy ty masz w planach staranie o nr 2 ;) ?
 
@iveo - a te przeciwciała ma się od zawsze? Czy coś je może powodować? Pytam bo w 1 i 2 ciąże zaszłam od razu, a w 3 i 4 trwało to ok 6-9 miesięcy... Ja czekam na wynik moich przeciwciał. Łożyskowych także.

@Nadzieja2018 - codziennie lampka czerwonego wina, garść orzechów (np. Migdałów i Włoskich) + 2/3 dziennie orzechy brazylijskie. ;) Co do sterydu - ja się raz pomyliłam i brałam od 1 dc, złe zrozumiałam docenta - nie zaszłam wtedy. Miałam brać od owu, ale brałam juz z 6 mies i nie zachodziłam wiec go odstawiłam. Jak odstawiłam to akurat zaszłam. Zaczęłam go wiec brać w ciąży od testu. Ale słyszałam, ze steryd brany przed owu może pogarszać komórki jajowe... także jeśli nie masz jakiś mega wskazań to brałabym go po owulacji.

@Hatice - chyba każda rozumie tutaj Twój strach... Trzymaj się kochana :*

@Porzeczka1234 - no z tego co tu Wy piszecie i Dagmarie napisała mi na priv to mój M faktycznie ma wysokie :/// co do wyników mojego M - cieszę się ze zrobiliśmy od razu posiew bo może coś w nim wyjdzie... może jakaś bakteria czy coś jest :( Co do Waszego wyniku to macie jakieś inne normy niż u nas
 
@Porzeczka1234 ja to jak piszę na forum czy smsy to zawsze tak panikarsko brzmi a w sumie to dość szybko sobie układam w głowie ze jest ok. Niestety mam blisko siebie osoby po wysokich stratach, które naciskają mnie ze powinnam szybko coś działać, ,, dziwią „ się ze chce np czekać do poniedziałku.... przez nich czuje ze jestem zbyt spokojna :/ boje się ze czegoś nie dopilnuje, ze teraz dzidzia by już dała radę a tu w 37 się cis stanie :( kuzynka miała dobre przepływy, brała heparynę itd a dziecko zmarło bo w łożysku jakieś zawały. Dlatego taka panika z tum łożyskiem. Ogólnie uznałam ze lepiej jest jak dużo nie gadam. Wiem ze Wy mnie tu wspieracie i ogarniacie :) ake misze chyba się odłączyć od neta hehe
@Karolinaaaa wez na mnie poprawkę ;) większości ludziom wszystko w szpitalach odpowiada.... człowiek się po prostu przyzwyczai do tych uśmiechów w prywatnych gabinetach wiec potem zdziwko jak w szpitalu już tak miło nie jest ;) ja jestem teraz przewrażliwiona jak widać... ale chce uniknąć depresji poporodowej i wiem ze nie dam rady jeśli będą mnie złe traktować w szpitalu.
Kochana to zapytaj tych osób co masz zrobić ich zdaniem sama sobie cc co niby Ci proponują zrobić??. Ja straciłam córke w 26 tygodniu ciąży ale nie mogłam prosic o cc w tym tygodniu ciąży przecież siedziałam jak na bombie i czekałam. Zapytaj Maliny o te zawały je widac na usg. Kochana przytulam mocno bedzie dobrze
 
@ovli22 niestety mam za duży przebieg wg peselu :hmm: :p Gdybym rodziła naturalnie mogłabym starać się szybciej, a CC niestety odwleka starania. Ja i tak uzmysłowiłam sobie ostatnio, ze jak Maja pójdzie na studia to ja pójdę na emeryturę - nawet na 1 kieszonkowe nie bedzue mnie stać wg obliczeń ZUSu, a co dopuero na 2 :szok::szok::szok: :p Także niestety z przykriscią pozostaniemy przy jedynaczce, szkoda, bo moja ciąża była super od poczatku do końca.
 
reklama
Dziewczyny czy możecie spojrzeć na moje wyniki fenotypy NK i podpowiedzieć jak to wygląda?? Widzę że NK samo w sobie chyba ok natomiast nie rozumiem tych dalszych zapisów a immunolog dopiero w sierpniu.
 

Załączniki

  • IMG_20190712_185117.jpg
    IMG_20190712_185117.jpg
    138,2 KB · Wyświetleń: 108
Do góry