reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Raczkowanie/chodzenie...

Dołączył(a)
22 Październik 2019
Postów
10
Dobry wieczor . Drogie mamy, synek w listopadzie skończy roczek A problem polega na tym , że w żaden sposób nie próbuje raczkowac lub podnosić się. Badania przezciemniaczkowe wporzadku . Rehabilitacja jest nie potrzebna tak stwierdziła Pani doktor . Wizyta u okulisty i badanie w normie . Jednak nadal martwi mnie brak postępu u synka. Jedynie co potrafi w tej chwili to przekręcić się z brzydką na plecy i powrotem.
 
reklama
Byliśmy. zlecono nam właśnie rehabilitacje usg przezciemniaczkowe i wizytę u okulisty. I wszystko jest wporzadku.
To idz do innego..u mojego syna stwierdzono adhd....mi nie pasowalo to....bo znam dziecko swoje...okazalo sie ze ma dysfunkcje przysadki mózgowej...jest zdrowym dzieckiem tylko ma.trudnosci z przekazaniem np.tego co przeczytal
Bylam chyba u 5 lekarzy i psychologow...znalazlam neuropsychiatre najlepsza na dolnośląsku
Na 2 wizycie postawila diagnoze ...po lekach juz jest dobrze
Jezeli niepokoi Cie zachowanie dzidzi....szukaj przyczyny...dlaczego kierują na rechabilitacje i co moze byc tego przyczyna
Trzymam kciuki za Was
 
To idz do innego..u mojego syna stwierdzono adhd....mi nie pasowalo to....bo znam dziecko swoje...okazalo sie ze ma dysfunkcje przysadki mózgowej...jest zdrowym dzieckiem tylko ma.trudnosci z przekazaniem np.tego co przeczytal
Bylam chyba u 5 lekarzy i psychologow...znalazlam neuropsychiatre najlepsza na dolnośląsku
Na 2 wizycie postawila diagnoze ...po lekach juz jest dobrze
Jezeli niepokoi Cie zachowanie dzidzi....szukaj przyczyny...dlaczego kierują na rechabilitacje i co moze byc tego przyczyna
Trzymam kciuki za Was
D
 
A czołga się??

Rozumiem, że się martwisz, ale jeśli fizjoterapeuci uważają, że wszystko jest w porządku, to pewnie tak jest. Być może synek znalazł alternatywny sposób przemieszczania się i nie ma potrzeby stanąć czy raczkować.

A potrafi siedzieć lub też sadzasz go? Jeśli go często sadzasz, to wyrządzasz mu tym krzywdę (chyba że siada sam).
 
reklama
A czołga się??

Rozumiem, że się martwisz, ale jeśli fizjoterapeuci uważają, że wszystko jest w porządku, to pewnie tak jest. Być może synek znalazł alternatywny sposób przemieszczania się i nie ma potrzeby stanąć czy raczkować.

A potrafi siedzieć lub też sadzasz go? Jeśli go często sadzasz, to wyrządzasz mu tym krzywdę (chyba że siada sam).
Nie nazwała bym tego czolganiem Ale przemieszcza się jeżeli leży na macie . Siada sam tzn jak leży w pozycji pół leżącej np w spacerowe podnosi się i siedzi.
 
reklama
To mu bezwzględnie nie pozwalaj na takie "siadanie". I nie woź w pozycji półsiedzącej.
Dziecko powinno usiąść z pozycji na czworaka. Tak niestety można zrobić dużą krzywdę, bo nie pracują te mięśnie, które powinny.
Poszukaj na temat NDT Bobath. Oni pokazują jak prawidłowo przejść z leżenia do siadu. Jak znajdę instrukcje, to dam znać i ewentualnie podeślę. Ja mam pamięć krótką, ale pamiętam, że nasza fizjoterapeutka jakoś to robiła. Zresztą mój mały mimo problemów z napięciem mięśniowym bardzo szybko zaczął raczkować, ale usiadł dość późno (bodajże miał 11 m-cy), a chodzić zaczął mając 14 m-cy.
Obserwuj przede wszystkim czy nie ma jakiegoś regresu - coś potrafił, a teraz nie. Wówczas konieczna jest wizyta u neurologa. A wogóle - może byliście już u neurologa?
 
Do góry