reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

reklama
Chwalę się :) dzidek ma 3 cm. Tętno 175. Na tą chwilę jest w porządku bez zaleceń leków czy braku seksów. W zasadzie można by rzec że idealnie. Muszę się teraz zapisać na prenatalne bo to było takie chybcikiem.
Wiek zgodny z terminem om. Przewidywana data 31 maj. Także ostatek. Ja mam urodziny 28 maja :D
IMG_20191104_102014.jpeg
 
Szczerze... Czytałam już tyle źródeł, że ciężko coś stwierdzić. Ja się ciągle w tym gubię bo każda strona, książka podają coś innego. Jedni, że zasiłek macierzyński to 1000 zł, a pieniądze za urlop macierzyński to średnia rocznych zarobków. Jedni podają, że się należy.... inni, że nie. Zwariować można.
 
Dosc jasno jest to wytlumaczone pod tym linkiem
Artykul z 2019 roku:)
Dziewczyny, ale urlop macierzyński to nie to samo co zasiłek macierzyński z tego co się orientuję. Urlop jest wyliczany z średniej rocznych zarobków, a zasiłek ma chyba niższą wartość. W przyszpadku osób, które mają przedłużoną umowę do dnia porodu tylko, nie przysługuje już urlop macierzyński tylko zasiłek macierzyński
 
Zasilek macierzynski 1000zl nalezy sie osoba niepracujacym lub pracującym którym z zarobków wyszedlby nizszy
Szczerze... Czytałam już tyle źródeł, że ciężko coś stwierdzić. Ja się ciągle w tym gubię bo każda strona, książka podają coś innego. Jedni, że zasiłek macierzyński to 1000 zł, a pieniądze za urlop macierzyński to średnia rocznych zarobków. Jedni podają, że się należy.... inni, że nie. Zwariować można.
 
Zasiłek macierzyński to bodajże 1000 zł, o ile dobrze się orientuję. Ale to coś innego niż wypłata w przypadku urlopu macierzyńskiego.

@KINDERBUENOO88 kocham newbie , kupuje tam spodnie i bluzki dla synka ( już teraz ostatni rozmiar chociaż on szczupły to mu starczy na rok-dwa). A dla dziewczynek to w ogóle są cuda.

A znasz lindex? też mają fajne wzory

@AtomicTOY Newbie warto szukać w lumpach. Są stare kolekcje i za kilka zł można kupić rzeczy prawie jak nówki.

Wiesz co ja mieszkam w mniejszej miejscowości i nie mam takich fajnych lumpów. U mnie co lepszego znajduje w sh to zara, next lub nutmeg (też super jakość). Newbie jak żyje nie trafiłam nigdzie.
A często chodzisz po lumpeksach? Bo jakby Ci się coś fajnego dla dziewczynki trafiło na 80-86, to mogłabyś wziąć w ciemno dla mnie, ja bym przelewem zapłaciła za rzeczy i wysyłkę. [emoji1]
 
Zasilek macierzynski 1000zl nalezy sie osoba niepracujacym lub pracującym którym z zarobków wyszedlby nizszy
No to dobrze wiedzieć. Choć szczerze Wam powiem, że nawet w aktualnych książkach spotkałam się z tym, że urlop macierzyński nie należy się pracownicy, której umowa kończy się z dniem porodu. No można serio oszaleć. Ja się cieszę, że mam jeszcze umowę miesiąc po porodzie..
 
reklama
Do góry