reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

reklama
Miał badany wzrok i słuch i jest ok.
Dziękuję za wszystkie porady. Dam znać co powiedziała Pani na spotkaniu. :)
Ja mam synka ma niecale 3 lata, w przedszkolu kazali nam sprawdzić słuch bo ogóle malo mowi , a jeszcze w dwóch językach od malego i nam się zacial mając 1,5 przestał jeść tylko wybrane rzeczy na palcach u jednej ręki można policzyć i stanal z nauką mówienia, teraz dopiero ruszamy z badaniami i diagnozami bo można juz cos z nim poćwiczyć. Laryngolog powiedział że słuch ma ok i ja to wiem bo wszystko rozumie, ale udaje że nie. Laogopeda stwierdziła że ma problemy z koncentracją i będą to zdiagnozować w stronę nadpobudliwości bo wszędzie to pelno, bawi się tylko ze starszymi dziecmi w przedszkolu, mlodszych nie toleruje chodzi do familijnej grupy 1-6 lat. Az mi glowa pęka, bo tu druga ciąża, a teraz jeszcze to doszło juz sie boje co to bedzie w przyszłości z nauką. Mam nadzieję że to tylko taki okres i wyrośnie z tego , a i mowa go puści jak oba jezyki opanuje bo osiwieje.
 
Faktycznie mają piekne rzeczy. Jak będę miała córkę to zbankrutuje [emoji85]

Syna ubieralam w wygodne rzeczy, przebieralam go jak była tego potrzeba [emoji14] nie rozumialam koleżanek które po kilka razy dziennie przebieraly swoje dzieci w różne ładne ubranka. U mnie mialo być wygodnie. I mi ubrać jego i jemu mialo byc wygodnie. Dostalam pełno dzinsow, koszul i koszulek których nigdy nie założyłam... moj syn nosil body 2 lata, koszulki zaczelam dopiero zakładać mu po drugich urodzinach jak się pożegnaliśmy z pielucha. "Ładnie" ubieralam go tylko jak szlismy na jakieś chrzciny/urodziny. Na codzień byl zestaw body+dresowe spodnie [emoji14]

Moją córkę ubieram podobnie jak ty synka. Przede wszystkim wygodnie dla niej . Wszystkie tiule, jeansy i sztywne ubranka (w sensie sztywne materiały) jakie dostała pochowałam dla innych dzieci w rodzinie lub u koleżanek. Jak ktoś będzie chciał i będą mu się podobać to sobie weźmie kiedyś.
 
Ale opinie niech Ci napisze. Do tego pediatra powiedz o swoich spostrzeżeniach. Dostaniesz skierowanie do specjalistow.
I do poradni idz spokojnie. Mój jako 5latek pierwszy raz był.



Ja używałam przepisu z strony ofeninim "pizza polska po włosku" wychodzą albo dwie na tej czarnej blaszcze a czasem jedna zalezy jak ugniotę i ile położy pod przykryciem.


Ok. Poprosimy. Chociaż podejrzewam, że czeka nas przeprawa z tym tematem. Jak będzie zamknięty wątek to opiszę dlaczego. :)
 
Dziewczyny, ale dramat! Położyłam się w południe, musiałam się chwile przespać. Spałam 3h i obudziłam się po prostu chora... gardło boli strasznie, do tego katar :/ co mogę brać na przeziębienie jeśli chodzi o ‚leki’? Na razie próbuje domowych sposobów ale szczerze w nie nie wierze...
 
Ja mam synka ma niecale 3 lata, w przedszkolu kazali nam sprawdzić słuch bo ogóle malo mowi , a jeszcze w dwóch językach od malego i nam się zacial mając 1,5 przestał jeść tylko wybrane rzeczy na palcach u jednej ręki można policzyć i stanal z nauką mówienia, teraz dopiero ruszamy z badaniami i diagnozami bo można juz cos z nim poćwiczyć. Laryngolog powiedział że słuch ma ok i ja to wiem bo wszystko rozumie, ale udaje że nie. Laogopeda stwierdziła że ma problemy z koncentracją i będą to zdiagnozować w stronę nadpobudliwości bo wszędzie to pelno, bawi się tylko ze starszymi dziecmi w przedszkolu, mlodszych nie toleruje chodzi do familijnej grupy 1-6 lat. Az mi glowa pęka, bo tu druga ciąża, a teraz jeszcze to doszło juz sie boje co to bedzie w przyszłości z nauką. Mam nadzieję że to tylko taki okres i wyrośnie z tego , a i mowa go puści jak oba jezyki opanuje bo osiwieje.

Podobno i tak dwujęzyczne dzieci później zaczynają mówić bo muszą sobie to wszystko "przyswoić ". Ważne , żeby szybko Wam podpowiedział jak macie pracować z synkiem to wtedy się wszystko wyrówna. :)


Niektórzy rodzice odpychaja od siebie różne trudności dziecka i zostawiają wszystko w rękach nauczyciela w przedszkolu.
 
Dziewczyny, ale dramat! Położyłam się w południe, musiałam się chwile przespać. Spałam 3h i obudziłam się po prostu chora... gardło boli strasznie, do tego katar :/ co mogę brać na przeziębienie jeśli chodzi o ‚leki’? Na razie próbuje domowych sposobów ale szczerze w nie nie wierze...

Nie bardzo możesz coś brać - herbata z cytryną, miodem, imbirem. Na gardło woda z solą do płukania. Ewentualnie syrop z cebuli. Ja jak byłam chora to jeszcze czasem wzięłam Apap.
 
reklama
Dziewczyny, ale dramat! Położyłam się w południe, musiałam się chwile przespać. Spałam 3h i obudziłam się po prostu chora... gardło boli strasznie, do tego katar :/ co mogę brać na przeziębienie jeśli chodzi o ‚leki’? Na razie próbuje domowych sposobów ale szczerze w nie nie wierze...

Zdrówka.
Mi domowe sposoby pomogły :szok:
Nawet ostatnio po raz pierwszy nie złapałam przeziębienia od córki .
Chyba pierwszy raz w życiu .:D:)
 
Do góry