reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Podziwiam ogólnie bo ja nie umiem zrobić ciasta na pizzę - nigdy mi nie wychodzi !!! Natomiast mężowi idealnie [emoji846] I to nie tak, że nie umiem gotować bo podobno gotuje bardzo dobrze... tylko to nieszczęsne ciasto [emoji39]

Jutro obiecałam sobie, że upiekę muffinki czekoladowe dla córci z czekoladà lub karmelizowanymi bananami [emoji16]

A co do miodu jeszcze to pamiętajcie, że miód powyżej 40 stopni traci swoje właściwości! Broń Boże nie dawać do gorącej herbaty bo to bez sensu jest wtedy [emoji5]
 
reklama
Ja nawet nie wiem na czym polega Montessori, nigdy się nie zgłębialam. Moj syn chodzi do normalnego żłobka w którym bardzo zwracają uwagę na rozwój dzieci i samodzielność. Przed jedzeniem każde dziecko przynosi sobie talerz, po zjedzeniu odnosi brudny, zjadają same zwyklymi sztuccami, dzieci mogą a nie musza wspolnie siadać do zabawy, codziennie Pani z nimi coś robi ale jak dziecko nie chce to nie musi.


Moj syn odkad zaczął sam chodzic we wszystkim mi pomaga, przynosi, wynosi, otwiera, zamyka drzwi, wyjmuje naczynia ze zmywarki, odnosi pranie do szafek. Myślę że w tym wieku dzieci tak mają że chcą robić to co mama ;)
 
Dziecko ma 6,3 cm. Z USG 12+5, termin 13.05. Z OM 12+4, termin 14.05. Przezierność karkowa 1,04. Tętno 175/min. Nosek jest, rączki nóżki również. Mózg prawidłowo i serducho również. Dziecię jest bardzo ruchliwe i wiercące się. Do tego uparte i charakterne po rodzicach. Nie chciało dać się zmierzyć, ani obrócić z boczku i pokazać. A jak już zaczęło się obracać to tak szybko, że nie dało się nic zmierzyć i ocenić.
Super! Data taka sama jak u mnie, wymiary też takie same, tylko u mnie razy dwa :)
 
Dziewczyny, ale dramat! Położyłam się w południe, musiałam się chwile przespać. Spałam 3h i obudziłam się po prostu chora... gardło boli strasznie, do tego katar :/ co mogę brać na przeziębienie jeśli chodzi o ‚leki’? Na razie próbuje domowych sposobów ale szczerze w nie nie wierze...

Ja od razu antybiotyk dostałam. Ewentualnie gripovita.

Podziwiam ogólnie bo ja nie umiem zrobić ciasta na pizzę - nigdy mi nie wychodzi !!! Natomiast mężowi idealnie [emoji846] I to nie tak, że nie umiem gotować bo podobno gotuje bardzo dobrze... tylko to nieszczęsne ciasto [emoji39]

Jutro obiecałam sobie, że upiekę muffinki czekoladowe dla córci z czekoladà lub karmelizowanymi bananami [emoji16]

Daj przepis na muffinki prosze.
 
Pewnie to jakieś ominięcie. Wiesz to nie takie proste stworzyć listę gdzie jest tyle dziewczyn.
I oczywiście musisz być z nami na zamkniętym bo jesteś przecież od początku. A pisałaś do dziewczyn prywatną wiadomość?
Bo właśnie tak się dopisujemy do listy. Postów jest tak dużo, że nasze moderatorki nie wylapia naszych postów o dołączenie
Mnie nie ma na liście , mimo ,że jestem od początku. Nie ma mnie czasem kilka dni. Są lepsze i gorsze dni , nie mam tyle czasu ,żeby wszystko tu przeczytać. Mam nadzieję ,że chociaż to forum zostanie.
 
Na
Podziwiam ogólnie bo ja nie umiem zrobić ciasta na pizzę - nigdy mi nie wychodzi !!! Natomiast mężowi idealnie [emoji846] I to nie tak, że nie umiem gotować bo podobno gotuje bardzo dobrze... tylko to nieszczęsne ciasto [emoji39]

Jutro obiecałam sobie, że upiekę muffinki czekoladowe dla córci z czekoladà lub karmelizowanymi bananami [emoji16]

A co do miodu jeszcze to pamiętajcie, że miód powyżej 40 stopni traci swoje właściwości! Broń Boże nie dawać do gorącej herbaty bo to bez sensu jest wtedy [emoji5]
Ja ciasto na pizze robie w termomixie jest świetne
 
Cudownie[emoji173]
Wszystko super :) wszystkie dzieci to okazy zdrowia ;) oba mają wszystkie narządy na miejscu, wielkość 6,3 i 6,4cm. Tętno 170 i 168, NT u jednego 1,8 u drugiego 1,9, płeć na razie nieznana :) ryzyko trisomii 21 z wieku 1:110, z korygowane po USG 1:448, pozostałe jeszcze niższe, 1:800 i 1:1200, pobrali mi krew na Pappa, wyniki w przyszłym tygodniu. Doktor zadowolony :) ja przeszczęśliwa :) Ruszały się ślicznie i w ogóle bajka. Nie mam ładnych zdjęć bo prawie same zbliżenia może potem coś wybiorę i dorzucę do wątku USG :)
 
Dziewczyny, ale dramat! Położyłam się w południe, musiałam się chwile przespać. Spałam 3h i obudziłam się po prostu chora... gardło boli strasznie, do tego katar :/ co mogę brać na przeziębienie jeśli chodzi o ‚leki’? Na razie próbuje domowych sposobów ale szczerze w nie nie wierze...
Ja zawsze zaczynam od mikstury zanim wezmę jakieś leki.
Zagotować mleko z masłem (masła nie żałuję) i jak trochę wytraci na temperaturze to wciskam do tego większy ząbek czosnku. Można dodać jeszcze miodu, ale ja za slodkim nie przepadam i dla mnie "bukiet smaków" byłby zbyt bogaty.
Wypijam 2 duże kubki przez wieczór i następny dzień powinno być lepiej. Jak mnie coś jeszcze mroczy to powtarzam kolejnego dnia.
Zapaszek z tego jest niezły, ale ja imbiru pod żadną postacią nie trawię i nie wypiję i nie zjem
 
reklama
Do góry