reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży.

Dołączył(a)
19 Grudzień 2019
Postów
1
Witam!Czy ktoś bierze heparynę 0,8 w ciąży?I z jakiego powodu taka dawka?Ja wybrałam 16 zastrzyków 0,6 Clexane i teraz lekarz zwiększył mi dawkę na 0,8.Jestem w 24 tc są problemy z odczytem przepływów.Tętno dziecka ponad 2 tygodnie temu 124-przepisano Clexane 0,6.Tętno dziecka z 20.12.19 -142 zwiększono dawkę na 0,8.Dodam że mam mutacje genu Mthrf heterozygotyczną i Pai 1 tez hetero. Oprócz tego biorę Luteinę 2x200.Czy ktoś ma podobną sytuację? Te zastrzyki to dla mnie koszmar!
 
reklama
Rozwiązanie
Cześć dziewczyny. Może miałyście podobną sytuację? O 7 rano zastrzyk neoparin, po 4 h badanie aktywność anty x. Czy dzis przed snem też powinnam zrobić zastrzyk ? Nie pamiętam, co mówił lekarz... gapa.
Ja miałam 0.8 od początku do końca. W moim i Twoim, sądząc po genetyce, przypadku to konieczne, by donosić ciążę do końca, zniwelować lub zmniejszyć ryzyko hipotrofii i zapobiec wewnątrzmacicznemu obumarciu płodu. Po prostu musisz i już, więc warto zmienić podejście
 
Witam!Czy ktoś bierze heparynę 0,8 w ciąży?I z jakiego powodu taka dawka?Ja wybrałam 16 zastrzyków 0,6 Clexane i teraz lekarz zwiększył mi dawkę na 0,8.Jestem w 24 tc są problemy z odczytem przepływów.Tętno dziecka ponad 2 tygodnie temu 124-przepisano Clexane 0,6.Tętno dziecka z 20.12.19 -142 zwiększono dawkę na 0,8.Dodam że mam mutacje genu Mthrf heterozygotyczną i Pai 1 tez hetero. Oprócz tego biorę Luteinę 2x200.Czy ktoś ma podobną sytuację? Te zastrzyki to dla mnie koszmar!
Bo dawkę cclexanu zwiększa się i dostosowuje do wagi która w ciąży rośnie. Chociaż ja mam mutacje o których piszesz plus czynnik V (R2) i mam cały czas 0,4. Heparyna w ciąży to skarb więc nie ma co marudzić tylko brać :) ale jakie miałaś przepływy? Czemu kosztar? Boli? Sama robisz? W brzuch czy udo?
 
Witam!Czy ktoś bierze heparynę 0,8 w ciąży?I z jakiego powodu taka dawka?Ja wybrałam 16 zastrzyków 0,6 Clexane i teraz lekarz zwiększył mi dawkę na 0,8.Jestem w 24 tc są problemy z odczytem przepływów.Tętno dziecka ponad 2 tygodnie temu 124-przepisano Clexane 0,6.Tętno dziecka z 20.12.19 -142 zwiększono dawkę na 0,8.Dodam że mam mutacje genu Mthrf heterozygotyczną i Pai 1 tez hetero. Oprócz tego biorę Luteinę 2x200.Czy ktoś ma podobną sytuację? Te zastrzyki to dla mnie koszmar!
Ja też biore heparyne mam mutacje i trudny wywiad położniczy troche jestem sina ale....wiem, że to dla dobra dziecka. Któraś z dziewczyn napisała , że heparynę dostosowuje się do wyników badań przepływów ,wywiadu polożniczego i wagi. Ciesz sie , że masz takiego lekarza ktory czuwa nad dobrem twoim i dziecka bez heparyny mogło by być różnie.Bierz zastrzyki i nie marudź to tylko kilka tygodni. Jeslk nie umisz ich robić i bardzo boli idź do przychodni położna pielegniarka Ci pokaże jak je robić
 
Ostatnio byłam u pani hematolog i powiedziała, że są 2 szkoły z dawkowaniem heparyny. Jedna mówi, aby dopasowywać do zmieniającej się masy ciała a druga, że jeśli bierze się profilaktycznie heparynę (czyli np. wykryta trombofilia ale bez odbytego zakrzepu) to należy przyjmowac dawkę profilaktyczna 0,4 przez całą ciążę.

Ja chwilowo nie mogę jeszcze zajść w ciążę, więc nie wiem, którą szkołę będzie stosowac moja panu ginekolog. Na razie wiem, że w przypadku starań mam brać 0,4 od owulacji, aby nie doszło do poronienia na samym początku jak miałam kilka miesięcy temu.

Także najważniejsze to znalezc lekarza, któremu sie zaufa i tyle :) Opinii o dawkowaniu heparyny jest bardzo dużo
 
Dziewczyny czy po heparynie wzrastały Wam leukocyty? U mnie 10 potem 13 teraz 16. Norma do 10. Crp lekko podwyższone, leekaarz mowwi zze niee maam stanu zzapalneego wiec niee maa czego leczyć. Przeczytałam że leukocyty mogą rosnąć po heparyniee. Koniec 31 tc
 
W ciąży przeważnie masz podwyzszone leukocyty (fizjologicznie).
Heparyna może ale nie musi wpływać na ilość płytek ,ale nie leukocytów.
Sama cierpię na chorobę przewlekłą związana z układem krwiotwórczym więc jestem tego prawie pewna :)
Dziewczyny czy po heparynie wzrastały Wam leukocyty? U mnie 10 potem 13 teraz 16. Norma do 10. Crp lekko podwyższone, leekaarz mowwi zze niee maam stanu zzapalneego wiec niee maa czego leczyć. Przeczytałam że leukocyty mogą rosnąć po heparyniee. Koniec 31 tc
 
reklama
Cześć dziewczyny. Może miałyście podobną sytuację? O 7 rano zastrzyk neoparin, po 4 h badanie aktywność anty x. Czy dzis przed snem też powinnam zrobić zastrzyk ? Nie pamiętam, co mówił lekarz... gapa.
 
Rozwiązanie
reklama
Ja miałam 0.8 od początku do końca. W moim i Twoim, sądząc po genetyce, przypadku to konieczne, by donosić ciążę do końca, zniwelować lub zmniejszyć ryzyko hipotrofii i zapobiec wewnątrzmacicznemu obumarciu płodu. Po prostu musisz i już, więc warto zmienić podejście
Cześć a mialas kontrole parametrów krwi czy nie za dużo/mało heparyny?
 
Do góry