reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża prawidłowo rozwijająca się?

Dołączył(a)
8 Styczeń 2020
Postów
5
Nie wiem, co myśleć-a na wizytę muszę jeszcze poczekać. Proszę doświadczone dziewczyny o komentarz.
25-11-2019 pierwszy dzień miesiączki
9-12-2019 termin owulacji
10-12-2019 zapłodnienie
22-12-2019 test z moczu pozytywny
31-12-2019 beta 27,54 mlUml
08-01-2020 beta 155,20 mlU/ml
Na usg 31-12-2019 niewiele było widać. Czy jest szansa na powodzenie?
 
reklama
Bete nalezy wykonać w odstępie 48 godzin żeby sprawdzić czy przyrost jest prawidłowy. Idź na badanie w piątek a potem poniedziałek i zobacz przyrost ;) Beta powinna się podwajać co 48h z tego co pamiętam.
 
31 grudnia to był jakiś piąty tydzień, to na USG mało widać i to się bardzo często zdarza. Przyrost bety faktycznie należało sprawdzić w odstępie 48h, beta powinna rosnąć co najmniej 66% w ciągu dwóch dób. Ta beta jest troszkę niska, ale to nie jest jedyny wyznacznik powodzenia.
 
Hej dziewczyny.. mam metlik w glowie wczoraj bylam na usg i prawdopodobnie bedzie lyzeczkowanie bo pusty pecherzyk ale okresu nadal brak..Wedlug miesiaczki powinnam byc w 6 tygodniu juz nie wiem co mam robić.
1578510979990609197800.jpg
 
Przy takiej becie w ogóle ciężko cokolwiek zobaczyć na usg. Więc może być, że tego 8.01 jest już w chwili spadku. Moim zdaniem nastawiałabym się na najgorsze.
 
Dziewczyny mam pytanie, jestem w 10 tygodniu ciąży (dowiedziałam się jak byłam w 4, mojego lekarza nie było więc potwierdziłam u innego i w 6 tygodniu byłam u swojego) w 7 tygodniu zrobiłam badania krwi, natomiast wizytę miałam potem w 10 i okazało się, że TSH było 3,0 a powinno być 2,32 albo 2,5 (niedoczynność). Następnego dnia poszłam do endykrologa i mam tabletki i od jutra zaczynam obniżanie TSH. Czy powinnam się martwić? Naczytałam się, że w I trymestrze jest tarczyca najważniejsza bo odpowiada za rozwój mózgu a tutaj I trymestr się kończy :( Może ktoś kiedyś miał podobnie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej dziewczyny.. mam metlik w glowie wczoraj bylam na usg i prawdopodobnie bedzie lyzeczkowanie bo pusty pecherzyk ale okresu nadal brak..Wedlug miesiaczki powinnam byc w 6 tygodniu juz nie wiem co mam robić.Zobacz załącznik 1065836
Cześć a lekarz nie zalecił powtórnego usg za tydzień lub dwa??czasem się zdarza że do zapłodnienia dochodzi troszkę później w mojej poprzedniej ciąży zarodek pokazał się dopiero w 7 tygodniu. Ja niestety straciłam ta ciążę ponieważ miałam dość sporego krwiaka blisko mojego aniołka i lekarz stwierdził że prawdopodobnie on był przyczyną. Ja trzymam za ciebie kciuki że będzie dobrze ale myślę że warto jeszcze raz zrobić usg a i jeszcze mam do ciebie pytanie czy lekarz przepisał ci jakieś tabletki?? Bo ja od razu dostałam duphaston
 
reklama
Może ktoś tutaj jeszcze zagląda...

Dziewczyny mam pytanie, jestem w 10 tygodniu ciąży (dowiedziałam się jak byłam w 4, mojego lekarza nie było więc potwierdziłam u innego i w 6 tygodniu byłam u swojego) w 7 tygodniu zrobiłam badania krwi, natomiast wizytę miałam potem w 10 i okazało się, że TSH było 3,0 a powinno być 2,32 albo 2,5 (niedoczynność). Następnego dnia poszłam do endykrologa i mam tabletki i od jutra zaczynam obniżanie TSH. Czy powinnam się martwić? Naczytałam się, że w I trymestrze jest tarczyca najważniejsza bo odpowiada za rozwój mózgu a tutaj I trymestr się kończy :( Może ktoś kiedyś miał podobnie.
Kobietom w ciąży powinno się odciąć internet. Twój wynik nie jest jakoś mega wysoki, więc nie martw się. Bierz tabletki i nie stresuj dziecka.
 
Do góry