reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Następna ciąża po poronieniu

reklama
z doswiadczenia powiem ze najlepiej nie czytac, hehe. sama to przechodzilam. szukalam informacji i diagnozowalam sie zanim lekarz mnie zobaczyl. no glupia ja!
Dokładnie wyobraźnia. Wszystkie objawy pasują "do Ciebie " i wymyślasz choroby. Internet to dobre źródło informacji jak zachowujemy granice rozsądku. W ciazy ciężko ja zachować bo chodzi o życie i zdrowie dziecka o którą się troszczymy i martwmy.
 
Daj znać jak tam wyniki. Ja dziś mam gorszy dzień bo lekarz zapisał mi luteine dopochwową i dostałam od niej lekką infekcje i się denerwuje czy coś sie nie stanie jutro mam wizytę i mam nadzieję że powie mi że wszystko ok.
Odebrałam wyniki.Na początku ciąży,jeszcze przed zrobieniem testu dopadło mnie przeziebienie.Byłam zła bo w ogole nie choruje a tu przeziebienie na poczatku ciazy.Okazało sie ze prawdopodobnie przyczyna poronienia byla cytomegalia,to wlasnie przeziebienie.
 
Odebrałam wyniki.Na początku ciąży,jeszcze przed zrobieniem testu dopadło mnie przeziebienie.Byłam zła bo w ogole nie choruje a tu przeziebienie na poczatku ciazy.Okazało sie ze prawdopodobnie przyczyna poronienia byla cytomegalia,to wlasnie przeziebienie.
To ty robiłaś badanie płodu?
 
To ty robiłaś badanie płodu?
Badania płodu nie robiłam.Robiłam badania immunologiczne ktore robi sie max do 6 tyg po poronieniu poki sa jeszcze hormony ciazowe.Wyszlo mi,ze nie dawno przechodzilam cytomegalie ktora obiawiala sie wlasnie jak przeziebienie i ginekolog mi zasugerowala ze byc moze to byli powodem obumarcia plodu.
 
Badania płodu nie robiłam.Robiłam badania immunologiczne ktore robi sie max do 6 tyg po poronieniu poki sa jeszcze hormony ciazowe.Wyszlo mi,ze nie dawno przechodzilam cytomegalie ktora obiawiala sie wlasnie jak przeziebienie i ginekolog mi zasugerowala ze byc moze to byli powodem obumarcia plodu.
Aha ja robiłam badanie płodu po pierwszym poronieniu i wyszło że nasze dziecko miałoby chorobę genetyczna która jest bardzo ciężka. Dlatego oboje musieliśmy sprawdzić czy nasze kariotypy są prawidłowe i wyszło że tak. I lekarz stwierdził że to przypadek. Ale dalsze badania pokazały że to zespół antyfosfolipidowy. A ty robiłaś sobie oprócz tych jakieś badania?
 
Aha ja robiłam badanie płodu po pierwszym poronieniu i wyszło że nasze dziecko miałoby chorobę genetyczna która jest bardzo ciężka. Dlatego oboje musieliśmy sprawdzić czy nasze kariotypy są prawidłowe i wyszło że tak. I lekarz stwierdził że to przypadek. Ale dalsze badania pokazały że to zespół antyfosfolipidowy. A ty robiłaś sobie oprócz tych jakieś badania?
Ja robilam kariotypy, trombofilie, antyfosfolipidowe, bolerioze, cytomegalie, rf ilosciowo, anty tpo, anty tg i teraz pobieralam jeszcze wymaz czy nie mam zadnych bakterii.Nie mam pojecia co jeszcze moge zbadac.Narazie u mnie sa dwie opcje poronienia-cytomegalia ktora zlapalam na poczatku ciazy albo mutacja mthfr i pai1 przez ktore mozliwe ze zakrzep sie trafil w pempowinie i serduszko stanelo.A Ty jakie badania robilas?
 
reklama
Poroniłam w 9 tc. Serduszko przestało bić. W kolejnej ciąży byłam 6 tygodni po łyżeczkowaniu. Córka dziś kończy 2 miesiące :) Powiem szczerze, że ja całą ciąże bałam się czy wszystko jest ok. Nawet jak jej ruchy czułam już. Niestety cały pierwszy trymestr miałam plamienia także to był dodatkowy stres. Trzymam kciuki za Was i musisz wierzyć, że teraz będzie dobrze :)
 
Do góry