reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Emocje

Angela2345

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Listopad 2019
Postów
15
Witam:) mam dość nie typowy problem, już jakiś czas pisałam o swoim problemie ze ponad miesiąc temu zostawił mnie ojciec naszego dziecka, z powodu „mojego zachowania”.... teraz natomiast niby daliśmy sobie miesiąc żeby to ogarnąć wszystko.. ale raz jest lepiej raz gorzej.. nie zachowuje się on tak jak bym chciała żeby było... wychodzi na piwo wraca na przykład następnego dnia... nie zbyt wyjaśniając mi gdzie był... i uważam ze ratowanie naszej rodziny a jestem w ”16 tygodniu ciąży” nie polega na takim zachowaniu.... co mam robić..? Walczyć czy odpuścić?... proszę o rady bo sobie już nie radzę
 
reklama
Obawiam się, że samodzielnie sobie nie poradzicie. Warto skorzystać z pomocy specjalisty. Na początek może porozmawiajcie jakie są wartości każdego z was, jakie macie cele, potrzeby i to powinna być konkretna rozmowa , bo np. hasło : chcę, żebyś o mnie zadbał niewiele znaczy. Zadbał czyli co robił. Itd.
 
Z tego co piszesz wygląda jakby niestety mu nie zależało bo inaczej by się tak nie zachowywał, nie wiem czy za wszelką cenę warto walczyć jeżeli tylko jednej stronie zależy. Pogadajcie na prawdę od serca i jeżeli uznacie że nie macie wspólnego zdania i toć się nie zmieni to według mnie bez sensu jest męczyć się w związku którego tak na prawdę nie ma.
 
Witam:) mam dość nie typowy problem, już jakiś czas pisałam o swoim problemie ze ponad miesiąc temu zostawił mnie ojciec naszego dziecka, z powodu „mojego zachowania”.... teraz natomiast niby daliśmy sobie miesiąc żeby to ogarnąć wszystko.. ale raz jest lepiej raz gorzej.. nie zachowuje się on tak jak bym chciała żeby było... wychodzi na piwo wraca na przykład następnego dnia... nie zbyt wyjaśniając mi gdzie był... i uważam ze ratowanie naszej rodziny a jestem w ”16 tygodniu ciąży” nie polega na takim zachowaniu.... co mam robić..? Walczyć czy odpuścić?... proszę o rady bo sobie już nie radzę
Tylko ze względu na to, że jest on ojcem dziecka, nie warto z kimś być. Więc sama się zastanów co dla Was będzie najlepsze i jakie wartości Wy jako para dziecku przekażecie. Pamiętaj, że dziecko od pierwszych dni życia będzie wyczuwało emocje, które będą w domu. Podobno nawet już na tym etapie ciąży może odczuwać. Jeżeli Twój partner nadal nie będzie Cię szanował, a to o czym piszesz to właśnie brak szacunku, to dziecko w przyszłości tez może Cię nie szanować i nie widzieć nic w tym złego.
Jeżeli chcecie ratować związek musicie iść razem na terapię. Jeżeli on nie potrzebuję to idź sama. Psycholog nie da Ci gotowych odpowiedzi co zrobić, ale myślę, ze dużo poukłada w Twojej głowie, wiec samej tez warto isc.
 
Do góry