reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Swędzenie u 4 latki

Sol

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Luty 2017
Postów
1 914
Witam, chciałam prosić o porady w sprawie swędzenia ciała u 4 łatki. Dzień w dzień mamy ekstremalny poranek kiedy moja córka nie może ubrać się do przedszkola ponieważ wszystko ja swędzi. Ubieranie zajmuje nam od 15 do 45 minut. Majteczki, skarpetki, leginsy, podkoszulka... Wszystko ja swędzi! Płacze, rzuca się na podłogę, ściąga wszystko z siebie, krzyczy.
Czasami pomaga jak ja potule po takiej akcji, czasami daje jej telefon żeby podczas ubierania jej myśli nie skupiały się na swędzeniu itp, itd...
Nie lubi luźnych rzeczy, za ciasnych też nie. Najlepiej się czuje w już używanych rzeczach (z dnia poprzedniego).
Jest też tak, że jednego dnia ta sama rzecz jest ok a drugiego już nie.
Oczywiście wycinamy metki, pierzemy w specjalnych proszkach itp, itd.
Osobiście uważam, że to swędzenie jest w "jej głowie" i ona sobie, niestety z tym nie radzi.
Dziękuję za wszystkie pomysły jak jej pomóc, może ktoś też to przeżywał i znalazł wyjście?
 
reklama
A jak jej skóra?

Warto udać się do specjalisty integracji sensorycznej ;) możliwe, że to nadwrażliwość jakaś i terapia pomoże.
 
Dzięki, skóra ok. Jest wrażliwa ale bez żadnych zmian i bez alergii jak na razie.

Ale zgadzam się, że to może być powiadane z integracją sensoryczną. Problem w tym, że mieszkamy za granicą i nikt tutaj nie jest w stanie nam nic zaoferować.
A jak jej skóra?

Warto udać się do specjalisty integracji sensorycznej ;) możliwe, że to nadwrażliwość jakaś i terapia pomoże.
 
Do góry