reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

Ale który dokładnie? Tak, to raczej taka 'standardowa' cena za dobry fotelik. Są też np cybex, avionaut, be safe i na pewno jeszcze jakieś inne. One wszystkie mniej-więcej w podobnej cenie. Później jest jeszcze kwestia tego, czy chcesz z bazą isofix czy na pasy. Ja baze chwale sobie bardzo, no ale to też dodatkowy koszt. Nie musisz kombinować z pasami, tylko wsadzasz na bazę, robi klik i gotowe [emoji4]
Polecam grupę na fb 8 gwiazdek. (to od sklepu z fotelikami). Niektórzy ludzie są tam mega nawiedzeni, ale można dużo się dowiedzieć o bezpieczeństwie, testach, i innych takich, dlaczego dobry fotelik jest podstawą.
Po tym, jak mój mąż miał 2 wypadki w ciągu 2 tygodni i żaden z jego winy, jestem totalnym świrem jeśli chodzi o bezpieczeństwo w aucie [emoji16] i osobiście wolałabym ciąć koszta na wózku i wyprawce, a w fotelik wpakowac kupę kasy, żeby mieć pewność, że moje dziecko będzie bezpieczne.
My 2 lata temu płaciliśmy jakoś 400zł za maxi cosi city, kupiliśmy w zestawie z wózkiem. Ceny tych fotelików dla maluchów są jeszcze małe w porównaniu z tymi powyżej 9kg. Nie szaleliśmy a i tak zapłaciliśmy 1400zł za fotelik 9-25kg.
 
reklama
Czujecie już ruchy? Jaki tydzień ciąży?
Mi się dziś śniło ze maluszek się tam wiercił [emoji85]

U mnie 17tydz +6dni, mały się wierci raz mocniej raz mniej, zauważyłam że jak ja za bardzo szaleje i padam że zmęczenia stanowczo mocniej się rusza, chyba zgłasza sprzeciwi 😜 jak pisałam w sobotę właśnie tak kopnął że bzdrygłam... A teraz znów się uspokoił, i znów zszedł do parteru żeby poskakać bo chodzę często do łazienki 😂

Jak tylko w 13 tygodniu się dowiedziałam że synek to już zaczęłam kupować ubranka, także mam już trochę tego ☺ z tym że u nas też szykuje się zmiana na większy samochód 7 osobowy bo w naszym 5 osobowym już 3 foteliki nie wejdą. Więc rozkładamy koszty.
Ja nie czuję, dziś 14+4 i druga ciąża. Nic nie kupuję, jakoś nie czuje tego bumu zakupowego, może dlatego, że mam wszystko po synku. 7 osobowe auto dobra sprawa. My naszego nazywamy pieszczotliwie spaślakiem :D
 
Ja mam na 7 i jestem w 17 tygodniu + 1 :) lekarz mi tak wyliczył, tutaj w szpitalu i moja aplikacja :D więc czemu tak roznie się określa te tygodnie, że dziewczyna ma na 1 i jest w 18? :)
Mój kalendarzyk tak mi wylicza, tak wyliczyła moja pierwsza ginekolog i tak samo druga. Więc nie Wiem jak to jest z tym liczeniem [emoji846]
 
My 2 lata temu płaciliśmy jakoś 400zł za maxi cosi city, kupiliśmy w zestawie z wózkiem. Ceny tych fotelików dla maluchów są jeszcze małe w porównaniu z tymi powyżej 9kg. Nie szaleliśmy a i tak zapłaciliśmy 1400zł za fotelik 9-25kg.
My mieliśmy cabriofix, cena chyba podobna, ale chyba za samą bazę zapłaciłyśmy 600.
Teraz młody w minikidzie, więc cenę już przemilczę [emoji23](ale zrobiliśmy zrzutkę po rodzinie na przedwczesny prezent urodzinowy i nie bolało tak bardzo [emoji16])
 
My mieliśmy cabriofix, cena chyba podobna, ale chyba za samą bazę zapłaciłyśmy 600.
Teraz młody w minikidzie, więc cenę już przemilczę [emoji23](ale zrobiliśmy zrzutkę po rodzinie na przedwczesny prezent urodzinowy i nie bolało tak bardzo [emoji16])
I sprawdza Wam się ten minikid? Bo nam sprzedawca nie że odradził ale zwrócił uwagę na zagłówek, że gdy jest podniesiony wyżej to nie tworzy z fotelikiem całości i jest jakiś uskok czy coś i że może to być niewygodne. W sumie cena podobna do Max Way Plus.
 
I sprawdza Wam się ten minikid? Bo nam sprzedawca nie że odradził ale zwrócił uwagę na zagłówek, że gdy jest podniesiony wyżej to nie tworzy z fotelikiem całości i jest jakiś uskok czy coś i że może to być niewygodne. W sumie cena podobna do Max Way Plus.
Wiesz co, my mamy ten zagłówek regulowany dociaganiem pasów (teraz doczytałam, że to tylko w minikid 2.0 tak jest) i jak je zaciągamy, to zagłówek schodzi dość nisko jeszcze, więc na razie nic takiego nie zauważyliśmy.
Wydaje mi się, że jest całkiem wygodny. Do tej pory żadnej strasznej akcji młody nie odstawil, a mamy już za sobą w nim kilka tys km zrobionych. Więc w tym momencie nie narzekam.
Jedyny minus to taki, że jak zmienialiśmy auto to musieliśmy szukać takiego, w którym minikid nie skasuje miejsca z przodu [emoji23]
 
Ja miałam kilka dni przerwy między ruchami. Są, ale delikatne. Nawet teraz leżąc coś tam czuję [emoji3059]. Jutro zaczynam 18tc i nie mogę się doczekać mocniejszych ruchów [emoji7]
Dzień dobry sierpniówki [emoji177]
Wy tu już o wózkach, fotelikach a ja nawet o tym jeszcze nie myśle [emoji85] nic nie kupuje ani nawet się nie interesuje. Co prawda na oku mam jeden wózek ale to już od dawien dawna i na tym koniec. Na walentynki kupiłam dla nas z mężem body była malucha [emoji51]
Może jak się dowiem jutro co tam w brzuszku rośnie i zacznę czuć ruchy to wtedy się ruszę i zacznę myśleć o wyprawce.

Czujecie już ruchy? Jaki tydzień ciąży?
Mi się dziś śniło ze maluszek się tam wiercił [emoji85]
 
Tak, jeszcze cały czas człowiek się dowiaduje czegos nowego, na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze xd. Ja już tyle wózków miałam wybranych, że na 100% to już ten [emoji23]. Osiwieć można [emoji2960]
My z synem przesiedliśmy się do spacerówki jak miał 7 miesięcy i jakoś koło 80 cm.

Tak z wózkami jest ciężko. Obecnie przerabiam nr 13 czy 14 czy jakoś tak, straciłam rachubę.

No szkoda, sama szukam jakiegoś dla dwójki i jest ciężko, albo duże i ciężkie albo znowu oparcie w spacerówce max koło 46cm.
 
reklama
Do góry