reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@Porzeczka1234, @iveo, @roki_1991, @plastulinka dziewczyny jakie miałyście dawki clexane w ciąży? :) macie jakieś mutacje lub aps ?
Dziewczyny w ciąży jakie dawki teraz bierzecie ?
Pytam bo ja mam 29tc bralam dawke rano 60mg, wieczorem 40mg. Poza mthfr w wariancie C nie mam mutacji, aps wątpliwy bo p/c mam wątpliwe w ciąży, poza ciąża ujemne. Moja dr prowadząca odstawiła mi wieczorną dawkę clexanu (40mg) i zostałam z sama 60mg plus acard 150 i troszkę panikuje xD w nocy nie spałam bo liczyłam ruchy małego i pisałam do lekarki czy na pewno jest to bezpieczne to twierdzi ze tak i ze nic małemu nie grozi i wg niej moje dawki byly zdecydowanie przesadzone. Dodam ze prof Malinowski myśli ze caly czas brałam i biore fraxyparyne 0.4 bo dawke clexanu przepisał mi wujek 🙈
No mega dużo brałaś tak jak pisza dziewczyny. Ja zaczynałam od wagi 77 i brałam cała ciążę 0.4. Skończyłam ciaze na 89.9 i nikt mi dawki zwi3kszyc nie chciał. U mnie wyszło tylko pai1, aps ujemny
 
reklama
Daga zaufaj Pani doktor. Ja mam mutacje mthfr i też wątpliwe wyniki aps. Miałam dawkę 0,6do końca ciąży i 0,4 przez 6 tyg połogu. A no i miałam zakrzepicę wczesniej . No i ja jestem z tych większych wagowo dziewczynek więc stąd taka dawka
 
Dzięki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi :* oczywiście że zaufam tzn juz nie brałam tej dawki na wieczór :) mam nadzieję że wszystko będzie ok ale już jestem raczej spokojna o to :)
 
Dziewczyny miałam napisać jak po wizycie u prof malinowskiego... Chwilę od niiej minęło bo 24 luty ale wypadły inne sprawy i totalnie nie miałam kiedy.... Więc tak prof zlecił kilka innych badań, część też do powtórki... Ogólnie trochę się tego zebrało. Odrazu zakwalifikowal mnie do szczepień i już tydzień później po wizycie czyli 2 marca było pierwsze szczepienie. Trochę się martwię. Bo w środę po szczepieniu dostałam gorączki dreszczy bólu kości i mięśni.... Trwało to ok 2 dni. Dzisiaj już jest lepiej... Objawy jak na grypę... I nie wiem czy mogłam się zarazić od rodzinki która jest chora czy to może skutek po szczepieniu... Dodam że na rękach nie mam praktycznie już nic... Nie są zaczerwienione nie swędzą ani nic podobnego... Czy to dobrze czy źle? Czy ta choroba może tak wpłynęła ze te szczepienia nie działają???
 
Dziewczyny miałam napisać jak po wizycie u prof malinowskiego... Chwilę od niiej minęło bo 24 luty ale wypadły inne sprawy i totalnie nie miałam kiedy.... Więc tak prof zlecił kilka innych badań, część też do powtórki... Ogólnie trochę się tego zebrało. Odrazu zakwalifikowal mnie do szczepień i już tydzień później po wizycie czyli 2 marca było pierwsze szczepienie. Trochę się martwię. Bo w środę po szczepieniu dostałam gorączki dreszczy bólu kości i mięśni.... Trwało to ok 2 dni. Dzisiaj już jest lepiej... Objawy jak na grypę... I nie wiem czy mogłam się zarazić od rodzinki która jest chora czy to może skutek po szczepieniu... Dodam że na rękach nie mam praktycznie już nic... Nie są zaczerwienione nie swędzą ani nic podobnego... Czy to dobrze czy źle? Czy ta choroba może tak wpłynęła ze te szczepienia nie działają???
Kochana nie ma co oceniać działania lub nie dzialania szczepień na podstawie odczynu na rękach albo innych objawów :) kazdy organizm jest inny u jednych odczyn bedzis duzy u innych mały i o niczym to nie świadczy. Mnie rece bolaly i mialam czerwone doslownie 2 dni i koniec a kazde kolejne szczepienie było lepiej a mlr urósł po 1 serii :)
 
Kochana nie ma co oceniać działania lub nie dzialania szczepień na podstawie odczynu na rękach albo innych objawów :) kazdy organizm jest inny u jednych odczyn bedzis duzy u innych mały i o niczym to nie świadczy. Mnie rece bolaly i mialam czerwone doslownie 2 dni i koniec a kazde kolejne szczepienie było lepiej a mlr urósł po 1 serii :)
Super wiadomości bo u mnie też dwa dni tak jak piszesz ból rąk i delikatnie zaczerwienione a potem już nic... Oby było jak mówisz :) a przypomnij mi starałaś się dopiero jak zbadalas allo po szczepieniach i kiedy profesor dał zielone światło???
 
Super wiadomości bo u mnie też dwa dni tak jak piszesz ból rąk i delikatnie zaczerwienione a potem już nic... Oby było jak mówisz :) a przypomnij mi starałaś się dopiero jak zbadalas allo po szczepieniach i kiedy profesor dał zielone światło???
Po 3 szczepieniach badania, potem wizyta i zielone światło :) zielone światło miałam na 2 miesiące bo mlr urósł ale nie był mega wysoki wiec tylko 2 miesiące.
 
reklama
I udalo sie dobrze pamiętam? Ww którym cyklu po? Jakie allo miałaś? Miałaś od męża czy mąż plus dawca czy dawca?
Zaszlam w pierwszym cyklu starań :) Allo mialam niskie bo cos ponad 30% dlatego zielone światło tylko na 2 cykle a potem doszczepianie (czyli jedna szczepionka i znowu 2 cykle). Szczepienia mialam łączone mąż plus dawca bo tak zadecydował profesor bo podobno przy kirze AA wolniej reaguje sie na szczepionki.
 
Do góry